ŠTÍTEK: újezd

Ilustrační foto.
Domažlicko – Soutěžní ročník 2018/19 je již minulostí. Celkový vítěz okresního přeboru v kuželkách byl znám již po minulém kole. Stal se jím tým Sokola Díly B a vybojoval si postup do vyšší oblastní soutěže – Přeboru Plzeňského kraje.

Okres vyhrál Sokol Díly B před Havlovicemi D

Ostatní sporty
Újezd u Vodňan. Ilustrační foto.
Vodňany – Letos má dojít na opravu požární nádrže v Újezdu u Vodňan. Za osadní výbor to potvrdil Vlastimil Vondrys ml. „Nádrž neplní svoji funkci. Propouští vodu, která teče do sklepů v okolí,“ řekl Vlastimil Vondrys ml.

S opravou nádrže zmizí vánoční smrk

Strakonicko
Kanadský srub v Čilé soutěží o přízeň účastníků ankety Dřevěná stavba roku 2019.
Čilá – Ve skupině srubů a roubenek v anketě Dřevěná stavba roku 2019 triumfoval mohutný objekt v katastru Čilé. Zvítězil u odborné poroty i v hlasování veřejnosti.

Stavba roku stojí nad Čilou

Rakovnicko
Ilustrační foto.
Domažlicko – Předposlední kolo rozhodlo o vítězi okresního přeboru v kuželkách družstev, kterým se stal tým Díly B. Druhé Havlovice D mají v posledním kole volno, a tak už vítěze nemohou sesadit. Díly B postupují do Přeboru Plzeňského kraje.

Okres vyhrály Díly B

Ostatní sporty
V kamenolomu poblíž obce Újezd u Boskovic došlo před časem k sesuvu půdy. Podle odborníků za něj mohla podmáčená skládka. Těžaři musí zajistit přeložku elektrického vedení.
Blanensko /FOTOGALERIE/ - Popraskaná silnice a narušené ochranné pásmo vysokého napětí. Kvůli nečekanému sesuvu půdy v části kamenolomu u obce Újezd u Boskovic na Blanensku. Poblíž elektrického vedení je pod zemí i plynovod a kanalizace. K sesuvu došlo v závěru roku. Starosta Újezdu Miroslav Odehnal má obavy, že se situace může opakovat a vesnici hrozí, že bude bez elektřiny a plynu.  
10 fotografií

Sesuv půdy ohrozil obyvatele Újezdu u Boskovic. Místní se bojí, že se zopakuje

Blanensko
Ilustrační fotografie.
Újezd u Svatého Kříže – Restaurace je v pátek 5. dubna od 19 hodin dějištěm jednání zastupitelů. Budou schvalovat příspěvek pro MAS Světovina, ceny pozemků ve vlastnictví obce nebo žádost o odkoupení části plochy.  

Svaťák se zabývá odpady

Rokycansko
Ilustrační foto.
Domažlicko – Okresní přebor v kuželkách má za sebou třiadvacáté kolo a dohrávku 22. kola mezi Újezdem Svatého Kříže C a Pecí pod Čerchovem B.  

První pětice zvítězila

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Dlouhý Újezd – Vedoucí tým podzimní části, fotbalisté Dlouhého Újezdu, po hodině hry přece jenom dotáhli do vítězného konce duel se Sokolem Kozolupy. Díky rozdílové trefě posily Jana Makrlíka a pak dvěma trefám Tomáše Janků vyhráli 5:2.  

Sparta nakonec roli favorita zvládla, přehrála Kozolupy

Fotbal
Ilustrační foto
Domažlicko – Ve fotbalovém okresním přeboru mladších žáků utrpěl vedoucí Mrákov A první porážku v soutěži.

Debakl lídra tabulky

Fotbal
Smetanovo nábřeží.
Krátce po půl dvanácté dopoledne byl přerušen tramvajový provoz na Smetanově nábřeží na Starém Městé ve směru od Národního divadla ke Staroměstské. Důvodem je havarijní oprava tramvajové tratě v úseku od Mostu Legií až po Mánesův most. Informoval o tom na svém twitterovím účtu dopravní podnik. Práce měly podle původních předpokladů trvat zhruba do půl jedné, hotovo bylo ve čtvrt na dvě odpoledne.
16 fotografií

Havarijní oprava kolejí omezila tramvaje na Smetanově nábřeží

Praha
Ilustrační foto.
Habrovany – Oblast, kterou lidé v Habrovanech nazývají jako Újezd pod lesem, nechává už od loňska vedení obce celkově zrekonstruovat. Zatímco minulý rok v místě vybudovali kanalizaci, letos mají ve vesnici v plánu opravit cestu.

V Habrovanech po kanalizaci postaví i cestu

Vyškovsko
Ilustrační foto
Beroun - Celkem 2500 žáků navštěvuje čtyři základní školy v Berouně, ale 720 z nich je přitom odjinud. Ti nejčastěji dojíždí z okolních spádových obcí, jako je Tetín, Srbsko, Králův Dvůr, ale i Praha a další, čímž neúměrně zatěžují základní školy na území města.

KRÁTCE: Beroun musí řešit velké počty přespolních žáků

Berounsko
Zahájení provozu nového automobilu.
Poběžovice – Mobilní klub Uličník pro děti a mládež rozšířil svoji flotilu, má již druhou pojízdnou hernu. V pondělí se konalo zahájení provozu nového automobilu s názvem Piškot. Piškotek dostal i požehnání na cesty od faráře střediska Ondřeje Pellara.
25 fotografií

FOTO: Klub Uličník získal nový automobil

Domažlicko
Chodská chalupa. Letecký snímek zachycuje i část krásné přírody, která místo obklopuje.
Újezd – Chodská chalupa v Újezdě vyhrála loňskou soutěž o hospůdku roku mezi konkurenty z celých západních Čech. I tak ale její provozovatelé neusínají na vavřínech a mají nové nápady nejen pro rok 2019.
5 fotografií

Vítězka z Chodska nezahálí

Domažlicko
Ilustrační foto
Žďársko – Víkendové přípravy celků z nižších krajských soutěží nabídly solidní gólové přestřelky. Nejvíce se dařilo fotbalistům Bohdalova, kteří nedali sebemenší šanci Hamrům. Juniorka Nového Města, především díky střelecky disponovanému Slavíčkovi, zdolala rezervu Ždírce, Počítky naopak nestačily na Újezd.

Bohdalov naděloval, Hamry porazil 7:2

Fotbal
Ilustrační foto
Čtrnáctidenní letní tábor pro děti je kompletně plný už od ledna, ohlášené kurzy pro veřejnost se také zaplňují. To je na začátku letošního roku radostná zpráva pro Ladu Brožovou, ředitelku oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň-město a Rokycany.

Letní tábor Červeného kříže už je plný

Volný čas