ŠTÍTEK: újezd

Kateřina Frolíková oslavila v prosinci 99. narozeniny.
Nové Strašecí /ROZHOVOR/ - V prosinci oslavila Kateřina Frolíková 99. narozeniny. Ve svých letech je optimistická, luští sudoku, používá mobil a je víceméně soběstačná. Pochází z Újezdu nad Lesy, bydlela v Rynholci a nyní již řadu let bydlí v Novém Strašecí, jehož je nejstarší obyvatelkou. V rozhovoru zavzpomínala na mládí, cvičení v Sokole i na prvního prezidenta Masaryka.
3 fotografie

Kateřina Frolíková je o rok mladší než republika

Rakovnicko
Ilustrační foto
Cestující na trati mezi Olomoucí a Šumperkem by se měli připravit na komplikace. Už od pondělka do čtvrtka 21.února bude uzavřen úsek mezi Újezdem u Uničova a Uničovem. Vlaky nepojedou v době od 7.20 do 15.hodiny. Další výluku naplánovala Správa železniční dopravní cesty v době od 25. do 27.února.

Výluka na Uničov zkomplikuje lidem cestu vlakem

Olomoucko
Masopust. Ilustrační foto
Újezd u Svatého Kříže – Masopustní průvod vyrazí v sobotu odpoledne Svaťákem. Po čtrnácté hodině se startem od hospody na návsi a bude u toho živý hudební doprovod, nefalšovaný koňský povoz a desítky nápaditých převleků.

Svaťák chystá masopustní rej

Rokycansko
Marie Žlábková oslaví 4. února 102. narozeniny.
Vodňany – Když se malá Maruška narodila, vládl císař pán. Narodila se totiž 4. února 1917 a v pondělí 4. února oslaví 102. narozeniny. Marie Žlábková, rozená Němcová žila v Újezdu u Vodňan a je nejstarší dcerou ze sedmi dětí.

Narodila se ještě za časů císaře pána

Strakonicko
Ilustrační foto.
Nymbursko – Okresní fotbalové týmy hrající divizi, krajský přebor a I.A třídu ladí svoji formu na jarní odvety v přípravných střetnutích. Dva z nich se o víkendu hrají na umělce v Poděbradech. Poříčany se postaví Uhelným skladům a Lysá týmu Velimi.

Kam na fotbal

Fotbal
Z fotbalového utkání krajského přeboru Poříčany - Bohemia Poděbrady (2:1)
Praha – Svůj první přípravný zápas zimního období odehrálo mužstvo z Poříčan (krajský přebor) s týmem Újezd nad Lesy. Po pauze to bylo utkání, které bral i trenér jako lepší trénink. Konečný hokejový výsledek by ale hráči z Poříčan brali spíše obrácený. Poříčanští fotbalisté se v prvních minutách dostali do vedení, nakonec ale prohráli o dvě branky.

Hokejový výsledek na úvod přípravy. Poříčany padly

Kraje
Ilustrační foto
Písek - Do skupiny nehod s újezdem přibyla 16. ledna další. Mezi půl desátou dopolední a půl druhou odpolední kdosi poškodil na Alšově náměstí v Písku před budovou knihovny zaparkovaný osobní automobil značky VW Passat černé barvy a ujel.

Na Alšově náměstí naboural auto a ujel

Zločiny a soudy
Derby vyhrály Poříčany. Fotbalisté Vykáně (v modrém) doma nestačili na celek Poříčan.
Poříčany – Svou fotbalovou přípravu po vánoční pauze zahájili i hráči Poříčan. Prvně se fotbalisté na hřišti sešli 15. ledna. Borce čeká neoblíbená zimní příprava. I když… Poříčany jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě a to se hned trénuje o mnoho lépe.

Z kádru lídra přeboru odešel Grábner. Tým je zatím bez posil

Kraje
Ilustrační foto
Kumburský Újezd - Jičínští dopravní policisté v současné době řeší dopravní nehodu, ke které mělo dojít v pondělí 7. ledna krátce před polednem na silnici I. třídy číslo 16 u obce Kumburský Újezd.

Nečekané ohrožení. Z kamionu odletěl kus ledu

Nehody
Hasiči. Ilustrační snímek.
Podhorní Újezd - V části Podhorní Újezd zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany u požáru dřevěné kůlny s vybavením. Kůlna se nacházela asi deset metrů od rodinného domu, nikdo ale nebyl naštěstí zraněn a požár se nikam dál nešířil.

Oheň zničil kůlnu s vybavením

Požáry
Most Legií.
Od pondělí 19. listopadu se na týden uzavře most Legií pro automobilovou i tramvajovou dopravu. Plánovanou výluku tramvají doprovodí zatěžovací zkoušky mostu, které jsou součástí probíhající diagnostiky. Tramvaje povedou po výlukových trasách a řidiči automobilů mohou využít objízdnou trasu přes Jiráskův most. Pěší se přes most i na Střelecký ostrov dostanou.
5 fotografií

Na most Legií jen pěšky. Diagnostika jej na týden uzavře pro veškerou dopravu

Praha
Ilustrační foto
Pardubicko - Čtyři ze sedmi. Hostujícím týmům na dvojnásobný svátek svědčilo deštivé počasí. A nutno podotknout, že ne všechny domácí prohry se čekaly. Ve většině duelů rozhodovaly krátké pasáže.

FOTBAL: Psí počasí svědčilo hostům

Okresy
Ilustrační foto
Berounsko – V nejnižší fotbalové soutěži na Berounsku padaly hattricky. O jeden z nich se zasloužil zdický Tomáš Prokop, kterému pomohl dvěma góly Marek Štulík. Zdice B zvítězily nad Vysokým Újezdem 5:2 a posunuly se v A skupině čtvrté třídy na čtvrtou příčku, když na vedoucí suverénní Hýskov ztrácí devět bodů.

Větrovský: Davidu Čapkovi asi prospěla kratší dovolená

Okresy
Ilustrační foto
Pardubicko - Dělilo je jen pět branek. Teď už to jsou tři body a gólů jedenáct. V tolik očekávaném podzimním magnetu Srch odstřelil Křičeň po přestávce. Poprvé se z vítězství v této sezoně raduje moravanská rezerva.

Okresní přebor: Srch si nehodlal špinit ruce

Okresy
Lukáš Kočer a Petr Michálek a obhájce Eduard Bruna.
Podmíněné tresty, které obvodní soud uložil dvěma policistům, kteří zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě, jsou pravomocné. Uvedla to místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Sudků se předloni v kavárně pokusila uškrtit mladou dívku. Policisté, se podle soudu dopustili maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Oba vinu odmítali.
3 fotografie

Podmíněné tresty pro policisty zasahující proti vražedkyni ze Smíchova platí

Zločiny a soudy