ŠTÍTEK: újezd

Lukáš Kočer a Petr Michálek.
Osmiměsíční podmínka s rok a půl dlouhou zkušební dobou za maření úkonu úřední osoby z nedbalosti. Tak zní verdikt Obvodního soudu pro Prahu 1 pro policisty Lukáše Kočera a Petra Michálka, kteří v červnu 2016 zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě. Ta se tehdy pokusila uškrtit dívku a právě tuto informaci strážci zákona nepředali posádce sanitky, která Sudků převezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Dva týdny po propuštění ubodala jinou ženu v obchodním centru na Smíchově v Praze.  
3 fotografie

Policisté neinformovali o agresi vražedkyně z Anděla. Dostali podmínku

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Tachovsko – O víkendu se rozjela také skupina A fotbalové I.B třídy. První kolo přineslo zajímavé výsledky, mnoho krásných branek a jedno tachovské derby. V něm byl úspěšný nováček z Chodského Újezdu.

Kolo nabídlo jedno derby

Okresy
Ilustrační foto
Pardubicko – Lépe to snad ani nešlo vylosovat… Hned v úvodním dějství se spolu střetli krajští odpadlíci. Pikantní na derby nesmiřitelných byl fakt, že se potkali v závěrečném kole I. B třídy. V obráceném gardu a Srch v polovině června vyhrál 8:0. Teď Hradiště tolik netrpělo.

„Krajské“ derby nabídlo osm gólů

Pardubicko
Ilustrační foto.
Mělník – Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku stále silně komplikuje dopravu ve městě. Lidé nadávají na nákladní auta ve městě, ale jiná objízdná trasa nebyla možná. Mělníkem kamiony prostě projíždět musejí. Podle některých se nedají v těchto vedrech otevřít okna v panelácích. Pod okny jim totiž krouží nákladní doprava.

Uzavírka Kokořínské komplikuje život i lidem v panelových domech

Mělnicko
Aleš Gerloch.
Profesor Univerzity Karlovy a odborník na ústavní právo Aleš Gerloch včera odevzdal archy s podpisy více než tisícovky občanů podporujících jeho kandidaturu do Senátu PČR. Naplnil tak zákonnou povinnost pro registraci své kandidátní listiny ve volebním obvodě č. 17, zahrnujícím zejména Prahu 12, Prahu 16 i další městské části Prahy. Gerloch sbíral podpisy voličů v průběhu června a července a v říjnových volbách se bude ucházet o jejich podporu jako nezávislý kandidát.
3 fotografie

Gerloch nasbíral podpisy a požádal o registraci jako kandidát do Senátu

Praha
SILNIČÁŘI se vrhli na opravu silnice první třídy před Novou Pakou.
Kumburský Újezd - Oprava silnice I/16 v úseku mezi Novou Pakou a Kumburským Újezdem byla zahájena. Rekonstrukcí v šesti etapách postupně projde 2400 metrů vozovky od „Kumburáku“ až po ZPA Nová Paka.

Řidiči, obrňte se trpělivostí

Jičínsko
Ilustrační foto.
Semice – Hodně nepovedené utkání sehráli v přípravě fotbalisté Semic, po sestupu z krajského přeboru nováček I.A třídy. Ti padli s Újezdem nad Lesy, od kterého vyfasovali šest gólů. Za Semice nastoupil exligista Dalibor Slezák.

Semice zaspaly úvod, pak schytaly debakl

Okresy
Solární lavička u kina Metro 70 v Prostějově
V Prostějově můžou lidé využívat už tři chytré lavičky. Tedy lavičky, kde je připojení k internetu a návštěvníci si mohou i nabít svůj mobilní telefon. Nejen obyvatelům města jsou k dispozici v ulici Újezd, u kina a také před hlavní vlakovou stanicí.

Další chytré lavičky nepřibudou. Zastávky ano

Prostějovsko
Ilustrační foto.
Kumburský Újezd – Hned po zrenovování úlibického čtyřpruhu silnice I/16 se měli silničáři začátkem července zakousnout do obnovy vrchní vrstvy v úseku Kumburský Újezd – Nová Paka. Oprava, spojená se sanací neúnosných míst a propustků, ovšem začne až ke konci července.

Na šestnáctce se opět vyrojí silničáři

Jičínsko
Viktoria Suchý je úřadujícím mistrem Blanenska v malém fotbalu a nyní i držitelem okresního poháru. Horní řada zleva: Michal Takáč, Petr Kočvara, Hubert Burget, Marek Grmela, Filip Studený, klečící: Jan Horák, brankář David Novotný, Matěj Vybíhal.
Černá Hora – V nejvyšší okresní lize malého fotbalu se perou o první místo a rozdali si to i ve finále okresního poháru. V souboji s boskovickými Sadros je zatím úspěšnější Viktoria Suchý. Ta, coby loňský ligový vítěz, sice v letošní lize s Boskovicemi prohrála 8:9, ale po jarní části soutěž o tři body vede. A navíc soupeři porážku oplatila ve finále Pohárové soutěže Svazu malého fotbalu Blanenska.

Viktoria Suchý má okresní double v malém fotbale. Po lize vyhrála i pohár

Fotbal
Legendární vetešnictví na Újezdě na konci června zavřelo
Socha Lenina, starodávná dýmka či Ústava československé socialistické republiky. Legendární vetešnictví na Újezdě v Praze na konci června otevřelo své dveře naposledy. Provozovatelé podle všeho odmítli platit zvyšovaný nájem. Stálí zákazníci a projíždějící Pražané vzpomínají na kouzlo zdejšího krámku a litují, že z Prahy mizí podobné obchůdky s magickou atmosférou.
8 fotografií

Oblíbené vetešnictví na Újezdě skončilo. Pražané tu pořídili třeba sochu Lenina

Praha
Ilustrační foto.
Újezd Svatého Kříže – V sobotu ráno vyslal operační důstojník hlídku poběžovických policistů do Újezda Svatého Kříže, kde byl zjištěn požár těsně u domu.

Kvůli požáru evakuovali pět lidí

Požáry