ŠTÍTEK: újezd

Historická zemská hranice byla nedaleko Sirákova obnovena v roce 2013.
Sirákov – Závora u silnice, cedule s nápisy Vítá vás Království české a Vítá vás Markrabství moravské, celní budka s figurínou strážce, dobová mapa trasy někdejší zemské hranice, turistické posezení s návštěvní knihou ve schránce, ale i současná státní vlajka na stožáru. To vše poutá už od poloviny roku 2013 pozornost lidí na silnici mezi českým Sirákovem a moravským Újezdem na Žďársku. 
11 fotografií

Z jedné strany vítá lidi Království české, z druhé Markrabství moravské

Žďársko
Neratovice ve druhém přípravném utkání porazily Kolín.
Neratovice – Znovu si zvýšili už tak velké sebevědomí. Fotbalisté Neratovic si o víkendu připsali čtvrté vítězství v přípravě na jarní část sezony divize B, výběr trenéra Tomáše Staňka porazil v pražských Satalicích Újezd nad Lesy 3:0. 

První nula v novém roce. Újezd se na Neratovice nevytáhl

Fotbal
Neratovice ve druhém přípravném utkání porazily Kolín.
Neratovice – Je jim úplně jedno, zda jde o mistrovské utkání, nebo zda jde o přípravný zápas. Vítězí dál. Fotbalisté Neratovic o víkendu změřili síly v přátelském zápase s pražským týmem ABC Braník, který dokázali po povedené druhé půli porazit 3:1.

Další výhra. Neratovice v přípravě válí

Fotbal
Z přípravného fotbalového utkání Poříčany - Velim (1:5)
Praha – Další propadák. Fotbalistům Poříčan, poslednímu týmu tabulky krajského přeboru, se v přípravných zápasech vůbec nedaří. V dalším utkání se popasovali s celkem Újezdu nad Lesy a prohráli čtyřbrankovým rozdílem. Sami nedali ani jeden gól.

Poříčany se nemohou chytit, jejich černá série pokračuje

Fotbal
Ilustrační foto.
Nymbursko - Fotbalová příprava pokračuje o víkendu dalšími zápasy okresních celků.

Kam na fotbal

Fotbal
Ilustrační foto
Praha – Start do přípravných zápasů nebyl z pohledu fotbalistů Semic zrovna vyvedený. Předposlední mužstvo krajského přeboru prohrálo v Praze s Újezdem nad Lesy o tři branky. Soupeř Semic je účastníkem Pražského přeboru.

Na startu přípravy už počítají ztráty

Fotbal
Významné ocenění dostal domažlický vedoucí Pionýrů za aktivní celoživotní práci.
Horšovský Týn – Ve společenském sále restraurace Pod Radnicí v Horšovském Týně se v závěru loňského roku sešla zhruba padesátka přítomných, která přišla při tradičním posezení zhodnotit uplynulý rok Pionýrské skupiny Čtyřlístek Domažlice.

Jan Pangrác obdržel nejvyšší ocenění

Domažlicko
Ilustrační foto
Humpolec – Výhoda domácího prostředí k ničemu nebyla. Národní házenkáři humpolecké Jiskry ukončili svou pouť v Českém poháru už v osmifinále. Z šesti týmů obsadili čtvrtou příčku, když dokázali porazit jen Moravskou Slavii Brno a remizovat s Podhorním Újezdem. Postup do čtvrtfinále si vybojovaly celky Drakenu Brno a 1. NH Brno.

Osmifinále Humpolci přineslo stopku

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Jižní Morava – Zajet si do lesa uříznout dobře rostlý smrk je pro někoho každoroční tradicí. I když se to nesmí. „Když jsem byl mladý, to už je nějakých padesát let, chodil jsem na stromek do lesa. Dnes už si vystačím s umělým,“ zavzpomínal Arnošt Buš z Ráječka.

Zloděje stromků má odradit zápach i prodej za nízké ceny

Z okolí