ŠTÍTEK: újezd

Neratovice přehrály Štětí a jsou zpět na vítězné vlně.
Neratovice – Fotbalisté divizních Neratovic se poprvé v novém roce sejdou 17. ledna. Během přípravy tým sehraje celkem devět utkání a fanoušci se mohou těšit na několik hodně kvalitních soupeřů, i z řad České fotbalové ligy. 

Neratovice čeká v přípravě Vyšehrad i Litoměřicko

Fotbal
Lukáš Kočer a Petr Michálek.
V případu dvou policistů, kteří loni v létě zasahovali proti Michelle Sudků v kavárně na Újezdě v Praze, jednání prozatím nařízeno nebude. Soud totiž přibral znalce, který musí rozhodnout, zda je dívka, kterou se Sudků pokusila uškrtit, schopna vypovídat. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková. Soudkyně Helena Králová se poškozenou pokusila vyslechnout v srpnu, dívka ale zkolabovala a musela ji odvézt záchranná služba.
3 fotografie

V případu policistů,co zasahovali proti Sudků, byl přibrán znalec

Praha
Újezdští na místě Kozinovy popravy, u nynější vodárenské věže, položili k pomníku kytici.
Újezd, Plzeň – U příležitosti 322. výročí popravy jednoho z vůdců chodského povstání, rodáka z Újezda Jana Sladkého Koziny, která připadá na úterý 28. listopadu, vyjeli lidé z jeho rodné obce uctít jeho památku do areálu plzeňského pivovaru.

Újezdští si připomněli výročí Kozinovy popravy

Domažlicko
Silvestrovské derby: Marek Kincl ze Sparty (vpředu) a Martin Hyský ze Slavie.
/ROZHOVOR/ Do přeboru se na závěr podzimní části vrátil zkušený hráč Martin Hyský (42). Do toho stíhá trénovat dorost Slavie. V kádrech účastníků přeboru najdete řadu bývalých ligových hráčů. Vidličku v Dukle, Brabce s Černým v Dolních Chabrech, Grznára s Bartalským v Třeboradicích, Blažka v Újezdě…

Martin Hyský: Jsem víc v pohybu než většina královických fotbalistů

Fotbal
Ilustrační foto.
Tmaň – V dohrávce nejnižší fotbalové soutěže šlo ve skupině A o dost. Vítěz se více přiblíží vedoucímu Doubravanu Újezd. Utkání se lépe povedlo Tmani, která vyhrála ve Vysokému Újezdu 3:1.

Tmaň má jen malou ztrátu

Fotbal
Ilustrační foto
Újezd nad Lesy - Utkání fotablové I. B třídy mezi Průhonicemi a Teplýšovicemi se odehrálo na umělé trávě v Újezdu nad Lesy, kde se lépe pohybovali "domácí" a zaslouežěn vyhráli.

Druhý celek byl nad síly Teplýšovic

Fotbal
Průvodce Tomáš Bouška s turisty.
/ROZHOVOR/ V pátek 17. listopadu si Česká republika a Slovensko připomenou sametovou revoluci. Období, kdy skončil komunistický režim a začalo budování republiky na demokratických základech. Projekt Političtí vězni.cz ve spolupráci Airbnb nabízí turistům netradiční procházku Prahou, při které přibližuje osudy politických vězňů v bývalém Československu. Zakladatelem projektu je Tomáš Bouška.
4 fotografie

Tomáš Bouška: V památníku politickým vězňům na Újezdě jsou cítit silné emoce

Praha
Ilustrační foto
Pardubicko - Maximálně jeden gól. Okresní zástupci v krajských soutěžích se střelecky nevytáhli. Výjimku, potvrzující pravidlo, učinily Horní Ředice, které zametly s ambiciozním celkem. Rohovládova Běla se podruhé za sebou popravila sama.

Ředice sestřelily ambiciózní tým

Fotbal
Ilustrační foto.
Dolní Újezd /I. A TŘÍDA/ – Věděli, že budou přezimovat na druhém místě, o to je nikdo nemohl připravit. Dolnoújezdští fotbalisté však chtěli v dohrávaném zápase v Horních Ředicích dokázat, že nejsou v popředí tabulky náhodou. Nakonec si ale náladu před zimní pauzou akorát pokazili a utržili příděl.

Tahle podzimní tečka nevyšla

Fotbal
Fotbalu se hraje stále na Kladensku dost. Tuchlovický Michal Kedroň (vlevo) nastoupí proti rezervě SK Kladno.
Kladensko - Družec se nenechal zaskočit v Neuměřicích. Na domácí hráče od úvodního hvizdu vlétl, což vyústilo v tři rychlé góly. Zbytek zápasu kontroloval hru a domácí k ničemu nepustil. Další nulu si mohl připsat sedmnáctiletý brankář Povolný.

Michal Kedroň pověsil kopačky stylově

Fotbal
Ilustrační foto
Újezd nad Lesy – Zápas Kunic a Miřetic se ve fotbalové I. B třídě odehrál na umělé trávě pražského Újezdu, což více svědčilo „domácím“. Hostům nevoněl ani brzký ranní výkop. Kunice byly po celý zápas lepším týmem a zaslouženě získaly tři body. Miřetice po šesti kolech nebodovaly.

Umělá tráva i dopolední čas Miřeticím nevoněly

Fotbal
Prokopské údolí.
Během podzimních měsíců se v pražských lesích objeví nové přírůstky. Lesy hlavního města totiž vysadí desítky tisíc sazenic. Skoro 26 tisíc jich poputuje na severní okraj přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí v Radlicích. Nově vznikající les V Panenkách mezi Běchovicemi a Újezdem nad Lesy posílí 80 tisíc mladých stromků. 
12 fotografií

KRÁTCE: Lesníci zasadí více než 200 tisíc mladých stromků

Praha
Panterky přivítaly v Čechticích Újezd nad Lesy
Benešov - Fotbalové Panterky za sebou mají další utkání podzimní části soutěže Holčiny cup, kdy na domácím hřišti v Čechticích přivítaly Újezd nad Lesy. Větrné počasí fotbalu příliš nepřálo, nicméně i přes to byl zápas odehrán a pro Panterky skončil vítězně.

Panterky přehrály Újezd, v neděli hostí Jílové

Fotbal
Souboj nejlepších celků tabulky byl k vidění v Újezdu, kde domácí tým (v šedém) vyzval Přeštice (v černém).
Plzeňsko – Po šesti porážkách zaznamenali národní házenkáři Nýřan kýžené vítězství a s uzdravenými hráči triumfovali v Tymákově 25:20. Týmy Újezdu a Přeštic se rozešly smírně, Nezvěstice zakončily podzim v I. lize taktéž remízou.

Nýřany prolomily smolnou sérii

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Břeclav – Pikantní dvojzápas hostila v sobotu hala Lokomotivy. V rozmezí třech hodin si proti sobě v mistrovských zápasech jihomoravského přeboru první třídy zahrála ženská družstva obou břeclavských volejbalových klubů. V dopoledním utkání vyhrála hostující Duhovka nad domácí Lokomotivou FOSFOU 3:1, v odpolední odvetě se pro změnu radovali domácí, kteří sice prohrávali 0:2, ale dokázali otočit na konečných 3:2.

Duhovka v derby vyhrála jednou, vstup do sezony ji vyšel

Ostatní sporty
Jan Rajchart.
Plzeň – Zatímco Ondřej Cink se po ročním působení na silnici rozhodl pro návrat do světa horských kol, další z odchovanců stupenské bikové líhně, Jan Rajchart (stejně jako Cink pochází z Újezda u Svatého Kříže na Rokycansku), se vydává opačným směrem.

Bikový šampion Rajchart jde na silnici

Ostatní sporty