ŠTÍTEK: Václav Vydra

Bývalý pracovník šachet na Kladensku Jiří Špalek je uznávaným mineralogem a věnoval městu kus soli ze slánského podzemí.
/FOTOGALERIE/ Za velkého zájmu veřejnosti bylo ve čtvrtek ve Slaném slavnostně otevřeno muzeum soli. Výstava nazvaná Království soli pod Slánskou horou návštěvníkům představuje největší sbírku slánek na světě, sůl ze slánského podzemí i vzácná vyobrazení zaniklých slánských lázní. Pořízení nové expozice vyšlo na 1,5 milionu korun. Ministerstvo kultury poskytlo muzeu dotaci ve výši 150 tisíc korun.
36 fotografií

Ve Slaném otevřelo království soli, pyšní se největší sbírkou slánek na světě

Kladensko
Václav Vydra
Ježíšek na Štědrý den obvykle přilepší i domácím mazlíčkům. Třeba koně Václava Vydry či Alice Nellis se mohou těšit na mrkve a jablka, fenka Nikol Kouklové a Karla Heřmánka ml. dostane vitamíny a novou cestovní deku, kocourům Jany Plodkové stačí šustící papír z dárků a Veronika Žilková koníkovi dokonce upekla speciální vánoční cukroví a psům i kočce kuřecí játra. Co dávají svým zvířecím kamarádům ostatní herci a zpěváci?

Anketa: Co dávají celebrity svým mazlíčkům pod stromeček?

Ostatní
Kvůli anonymnímu oznámení, že se v plešivecké základní škole nachází bomba, přišli školáčci o kus svého vyučování.
Pokračuje seriál Českokrumlovského deníku Psali jsme před 15 lety. Dramatické dopoledne si 19. listopadu 2008 prožili žáci krumlovské ZŠ Plešivec. Anonym na linku 158 před desátou hodinou nahlásil, že ve škole je bomba a že vybuchne v půl jedenácté. Následovala okamžitá evakuace plná obav školáčků. Nakonec se ukázalo, že ve škole žádná nebyla. Byl to „vtip“.
36 fotografií

Psali jsme před 15 lety: Škole vyhrožovali bombou, u čtenářů vyhráli Pub Animals

Českokrumlovsko
Pes v útulku. Ilustrační snímek
Na Mezinárodní den zvířat, který každoročně připadá na 4. října, opět odstartuje největší celorepubliková sbírka pro opuštěné mazlíčky v útulcích. Částka, která se vybírá, je každým rokem vyšší. Loni dobrosrdeční dárci spojili síly a přispěli přes dva a půl milionu korun. Akci stejně jako každý rok podpoří známé osobnosti.
5 fotografií

Padne rekord? Opuštěným zvířatům opět pomůže největší sbírka pro české útulky

Zvířecí deník a chovatelství
Letošní téma Pohádkové oKouzlení v průvodu představoval kouzelník Tomáš Podzimek. Za ním šla Dětská pohádková rada, král Pohádkového království Václav Vydra a legendární čaroděj Rumburak. V jeho kostýmu přijel kdo jiný, než patron festivalu Jiří Lábus.
/FOTO, VIDEO/ Jičín po roce ovládla Pohádka. Průvodem masek začal 32. ročník festivalu Jičín - město pohádky, tentokrát na téma kouzel, čar a magie nejen v pohádkách, ale všude kolem nás. Festivalem bude návštěvníky provázet kouzelník Tomáš Podzimek, který spolu s bubeníkem vedl zahajovací průvod centrem města. Hned za ním šla Dětská pohádková rada s novou purkmistryní Emou, starosta Jan Malý, král Pohádkového království herec Václav Vydra a v kostýmu čaroděje Rumburaka nikdo jiný, než patron festivalu Jiří Lábus.
73 fotografií

Festival Jičín - město pohádky: Průvodem prošel i král Vydra a Rumburak Lábus

Jičínsko
Zdeněk Hejduk, ředitel Městského společenského domu v Kolíně.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ Již tento týden se rozjede podzimní sezona v Městském společenském domě (MSD) v Kolíně. Ta bude opět nabitá akcemi nejrůznějšího druhu. Už ve čtvrtek vystoupí známé duo Eva a Vašek, další den se rozjedou taneční. To však bude jen začátek. Na své si v příštích měsících přijdou zástupci všech generací i různých stylů. „Sejde se nám teď na podzim hodně kapel, které jsem nazval Legendy beatu v MSD,“ láká ředitel kulturního domu Zdeněk Hejduk.
18 fotografií

Eva a Vašek, beat i pokémoni: společenský dům nabídne na podzim bohatý program

Volný čas
Moře u Mělníka 2022 začalo.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend? Zůstanete doma, nebo vás láká vyrazit za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám desítky tipů na zajímavé víkendové akce na Kladensku i na dalších místech ve středních Čechách. Na festivaly, koncerty, divadla, ale také na sraz motocyklových veteránů, dostihy chrtů, acheologicky laděný výlet nebo pobyt u moře, které se rozlije na soutoku dvou řek. 
31 fotografií

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Nabídka druhého prázdninového víkendu je pestrá

Cestujeme
Moře u Mělníka 2022 začalo.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend? Zůstanete doma, nebo vás láká vyrazit za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám desítky tipů na zajímavé víkendové akce na Příbramsku i na dalších místech ve středních Čechách. Na festivaly, koncerty, divadla, ale také na sraz motocyklových veteránů, dostihy chrtů, acheologicky laděný výlet nebo pobyt u moře, které se rozlije na soutoku dvou řek. 
31 fotografií

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Nabídka druhého prázdninového víkendu je pestrá

Cestujeme
Jana Paulová a Václav Vydra
Na jevišti se setkali po opravdu dlouhé době a jejich společné představení stojí za to. I když jsou oba herci už po desetiletí ve spokojených partnerských svazcích, v Divadle Kalich představují dvojici, která si na své osudové setkání musela dlouho počkat. O mládí, stárnutí a lásce v pokročilém věku promluvili Jana Paulová a Václav Vydra v časopisu Story.

Jana Paulová a Václav Vydra: Láska v pokročilém věku by neměla být tabu

Společnost
Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka na zámku Nelahozeves.
Nelahozeveský zámek navštívil Honza Dědek při příležitosti natáčení jednoho ze svých dílů letní tour po hradech a zámcích v duchu pohádek. Jako první hosta přivítal moderátor herce Vinohradského divadla Václava Vydru, který se rozpovídal na téma jeho rolí princů v mnohých pohádkách a asi jeho nejslavnějšího prince v S čerty nejsou žerty. Doprovod mu dělali jeho dva psí mazlíčci. Nechyběl ani příběh o lásce ke koním a příběhy s nimi spojené.
14 fotografií

FOTO: O smích na nádvoří nelahozeveského zámku se postaral Honza Dědek

Volný čas
Rekonstrukce bitvy u Slavkova.
/PROGRAM/ Pásmo větších i menších akcí připomene milovníkům historie slavné tažení francouzského císaře Napoleona, které vrcholilo v roce 1805 bitvou u Slavkova. Koncem listopadu a na začátku prosince si je užijí na Vyškovsku i na Brněnsku. Na rozdíl od loňska si události připomenou i bitevními rekonstrukcemi, ať již tou hlavní u Tvarožné nebo bitvou, kterou organizuje město ve slavkovském zámeckém parku.
48 fotografií

Do boje k Tvarožné vyrazí tisíc účastníků. Slavkovský park zažije noční bitvu

Vyškovsko
Na Vypichu se v sobotu uskutečnila rekonstrukce bitvy na Bílé hoře z roku 1620.
/FOTOGALERIE/ Stovky lidí v sobotu dorazily na Vypich v Praze 6, aby si zde připomněly bitvu na Bílé hoře z roku 1620. Od poledne si zde návštěvníci mohli poslechnout hudební představení a podívat se na výcvik pěchoty a jízdy. Samotné rekonstrukce bitvy od 15 hodin se zúčastnila asi tisícovka zbrojnošů. Ti na místo bojů dojeli z Česka i dalších evropských zemí. Bojovat budou ve stejném čase i v neděli.
72 fotografií

Na Bílé hoře opět vzplála bitva. Dění na bojišti sledovaly stovky diváků

Praha