ŠTÍTEK: vavřín ušlechtilý

Ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek
Nejprve slouží jako výdělečná hračka na mazlení. Jakmile ale tygříci odrostou a mazlit se s nimi už nedá, pošlou se na porážku. „Podle podezření pracovníků České inspekce životního prostředí končí rozkouskovaní kdesi v Asii,“ popisuje v rozhovoru i na svém blogu ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. I tak prý vypadají některé české „chovy“ exotických zvířat. Mělo by se s tím něco dělat, apeluje na české zákonodárce.
32 fotografií

Tygři z domácích chovů by prý mohli končit na porážce, říká ředitel zoo Bobek

Česko
Ilustrační foto.
Poděbrady – Měla to být oslava fotbalu, vrchol soutěže. Hrál první tým s druhým. Fotbalisté Bohemie Poděbrady hostili v dalším kole krajské I.A třídy skupiny B lídra z Vyšehořovic. Ten ale přijel po vysokých trestech, které dostalo pět hráčů po minulém zápase, pouze s jedenácti hráči. Mužstvo z lázeňského města vyhrálo díky trefě Ondřeje Martínka nejtěsnějším rozdílem.

Bohemia skolila oslabeného lídra, stačila jí jediná branka

Fotbal
Jedním z nedělních oslavenců v Zoo Praha bude pětiletý samec gorily nížinné Nuru.
/INFOGRAFIKA/ Dlouho jeho stavbu blokovala trojská radnice. Přesto práce na novém pavilonu goril na Sklářce začnou ještě letos. Na nový domov se v pražské zoo mohou těšit také lední medvědi, exotičtí ptáci a hmyz i tasmánští čerti. Milovníci vzácných rostlin si ve vedlejší botanické zahradě užijí kvalitnější zázemí.
9 fotografií

Půl miliardy pro zoo. Také botanická zahrada staví nové pavilony

Praha
Fotbalový zápas Litoměřicko - Benátky n. Jiz.
Boleslavsko /FOTOGALERIE/ – Na poslední chvíli urvali bodík, k němu pak přidali v penaltách ještě jeden příjemný navíc. Fotbalisté Benátek nad Jizerou se tak z dalšího výjezdu v rámci ČFL do Litoměřic vraceli s dobrou náladou. Záchranářská mise kouče Bobka začala úspěšně.
12 fotografií

Zlaté body zachránil Benátkám mistr světa

Fotbal
Ladislav Bobek
Benátky – Fotbalisty Benátek má přivést k záchraně ve třetí lize Ladislav Bobek. Čtyřiašedesátiletý trenér se stal nástupcem Jana Buryána odvolaného po domácí porážce s Převýšovem.

Benátky má zachránit trenér Bobek

Fotbal
Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Mnichovo Hradiště (2:1)
Poděbrady – Potřebovali naplno bodovat a to se jim povedlo. Výhru trefil v nastavení z penalty Peterka. Fotbalisté poděbradské Bohemie porazili v dalším kole I.A třídy na svém hřišti Mnichovo Hradiště.
22 fotografií

FOTO: Spasitelem se stal Peterka

Fotbal
Ilustrační foto
Divišov – Oklepali se z nečekané porážky v dohrávce a už zase sbírají body. Fotbalisté Bohemie Poděbrady zvítězili v dalším pokračování I.A třídy v Divišově.

Na nezdar rychle zapomněli

Fotbal
Ilustrační foto
Kly – Tři vítězné zápasy a především výhra v minulém kole nad Pěčicemi katapultovala Bohemii Poděbrady na druhé místo tabulky krajské I.A třídy. Jenže fotbalisté z lázeňského města záhy narazili. V dohrávce prohráli nejtěsnějším rozdílem v Klech.

Je třeba jít dál, ví Abrhám

Fotbal
Fotbalisté Ostré (v zeleném) porazili v dalším přípravném utkání poděbradskou Bohemii 3:1
Poděbrady – Výsledkově vyrovnaný první poločas, po změně stran rozhodla zkušenost v zakončení. Divizní fotbalisté Ostré porazili v dalším přípravném zápase před startem jarní části sezony tým hrající krajskou I.A třídu, celek Bohemie Poděbrady.
34 fotografií

FOTO: Spokojenost byla jen na straně Bohemie

Fotbal
Ilustrační foto.
Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je v mnoha směrech specifické město. Už tím, že tam za prací jezdí lidé z celého Česka. Získají dobře placené místo a jistou možnost ovlivňovat dění kolem sebe. V prostředí, které neznají. A podle toho také některá rozhodnutí vypadají. Patří mezi ně i názvy ulic.

Ulice Evy Bosákové nebo Podsedníčkova?

Boleslavsko
Ilustrační foto
Berounsko – Mladší žáci Berounských medvědů si opět vedli výtečně, když dokázali vyhrát i na ledě Kralup o dva góly. Na stejném zimním stadionu se dařilo i starším žákům Medvědů, kteří si připsali těsné vítězství.

Mladší žáci Medvědů zase vyhráli

Hokej
Fotbalové legendy Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav – Jedna legenda fotbalové Boleslavi vedle druhé. Co jméno, to pojem. Přesně tak to vypadalo v sobotním odpoledni v útrobách mladoboleslavského fotbalového stadionu. Právě tady se sešly fotbalové legendy hned několika generací. To vše z iniciativy bývalého předního činovníka a současného spolupracovníka mladoboleslavského klubu Jiřího Holakovského a dnešního manažera komunikace FK Mladá Boleslav Jiřího Korose.

Fotbalové legendy Boleslavi založily novou tradici

Fotbal
Z fotbalového utkání krajské I.A třídy Bohemia Poděbrady - Český Brod B (0:1)
Poděbrady – Původně měli hrát utkání I.A třídy na půdě rezervy Českého Brodu, kvůli špatnému terénu na jejím hřišti si pořadatelství prohodili. Poděbradská Bohemia tak hrála doma, ale utkání nezvládla. Soupeři podlehla nejtěsnějším rozdílem.
15 fotografií

FOTO: Poděbradskou Bohemii zklamala koncovka

Fotbal
Z fotbalového utkání Bohemia Poděbrady - Sázava (5:0)
Poděbrady – Potřetí za sebou naplno bodovali a dotahující se na mužstva v nejvyšších patrech tabulky krajské I.A třídy skupiny B. Fotbalisté Bohemie Poděbrady, kteří jsou na třetím místě, si hravě poradili s poslední Sázavou. Jasno bylo za jedenáct minut, kdy už Bohemia vedla o tři branky. Pomohly jí k tomu dva pokutové kopy.
26 fotografií

FOTO: Sázava byla na kolenou už za jedenáct minut

Fotbal
SOŠ pozvala děti do pohádkového lesa
Náchod - Již 16. ročník pohádkového lesa uspořádali pro děti z mateřských škol, 1. a 2. tříd základních a speciálních škol a stacionářů NONA a Cesta studenti Střední odborné školy sociální a zdravotní – Evangelické akademie Náchod pod vedením p. učitelky Ruth Stryalové, která je autorkou nápadu a dobrou duší celé akce.
5 fotografií

SOŠ pozvala děti do pohádkového lesa

Náchodsko
Výběh hrochů v pražské zoo.
Pavilon hrochů v pražské zoo čeká oprava čističky vody, která je  v současné době v havarijním stavu. Cena úprav se podle ředitele Miroslava Bobka vyšplhá na osmimístnou částku. Minimálně by mělo jít o deset milionů korun, které by měl zaplatit magistrát. Pavilon je nyní uzavřen na neurčito.
6 fotografií

Pavilon hrochů čeká oprava čističky vody

Praha
NEDOHRÁL. Poděbradský Jan Bobek musel v zápase v Mělníku střídat, jeho obličej "zdobí" stehy a podlitina.
Mělník – Že to nebudou mít nikde snadné, se opět přesvědčili fotbalisté poděbradské Bohemie. Ti hráli na půdě Pšovky Mělník po devadesáti minutách nerozhodně 1:1, pak brali druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Bobek má tržnou ránu, Bohemia dva body

Fotbal