ŠTÍTEK: vavřín ušlechtilý

Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo.
Praha - Padesátiny oslaví 10. února novinář a manažer Miroslav Bobek, který se v roce 2010 stal 16. ředitelem pražské zoo. Před nástupem do funkce pracoval tento vystudovaný ornitolog v Českém rozhlase a proslul jako autor a vedoucí projektu Odhalení, který sledoval život goril v pražské zoo, a dalších přírodovědeckých projektů.

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek slaví padesátiny

Praha
Ilustrační foto.
Poděbrady – Fotbalisté Bohemie Poděbrady, účastník I.A třídy, vyhráli i třetí utkání zimní přípravy. Tentokrát si pozvali na svou umělou trávu Loučeň, která je nováčkem nejnižší krajské soutěže. Domácí nastříleli soupeři bůra, sami ani jednou neinkasovali.

Kvalita byla jasně na straně soupeře,“ uznal Ottomanský

Fotbal
Pavilon goril v Zoo Praha. Ilustrační foto.
Praha - Dva dny po oslavách 45. nalezenin gorily Kamby dostala populární samice opožděný dárek. V úterý ráno totiž na účet určený na výstavbu nového pavilonu goril doputoval nebývalý dar. Dárce přispěl částkou čtyři miliony korun. „Jedná se o fyzickou osobu, zavázali jsme se ale, že neprozradíme její jméno," řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Výše darované částky je skutečně výjimečná.

KRÁTCE: Gorily v zoo získaly od dárce 4 miliony

Praha
Z přípravného fotbalového utkání Bohemia Poděbrady - Rejšice (5:2)
Poděbrady – Počasí sice vybízelo spíše k zimním radovánkám, přesto sehráli fotbalisté poděbradské Bohemie první přípravné střetnutí. A to jim vyšlo náramně, orazili účastníka krajského přeboru z Rejšic.
16 fotografií

FOTO: Bohemia měla na úvod nabito

Fotbal
Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Záryby (1:2)
Poděbrady – Pomýšleli na třetí flek tabulky, ale marně. Nezvládli totiž dohrávku a v tabulce krajské I.A třídy zůstali na páté pozici, kde také přezimují. V úplně posledním zápase podzimní části sezony fotbalisté poděbradské Bohemie prohráli na své umělé trávě s celkem Záryb. V souboji dvou nováčků se tak radovali hosté.
24 fotografií

FOTO: Šance Bohemie přišly vniveč

Fotbal
Bob a Bobek, neboli Ondřej Vacke  (vlevo) a  Marek Mikulášek při zkouškách na zítřejší premiéru. Foto: P. Křivánek
Plzeň – Známý večerníček Králíci z klobouku získává svou plzeňskou divadelní podobu. Dnes přípravy představení Bob a Bobek vyvrcholí druhou generální zkouškou.

Bob a Bobek se vypraví do divadla

Volný čas
Zoo Praha. Ilustrační foto.
Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoologické zahradě se letos zatím narodilo 1191 mláďat ve 223 druzích. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvantita podle něj není nejdůležitější, chovatelé se soustředí zejména na velké výzvy, tedy obtížně chovatelné druhy. Za ojedinělé povařuje Bobek narození dvou sloních mláďat.
16 fotografií

V Zoo Praha se letos zatím narodilo 1191 mláďat ve 223 druzích

Praha
Ilustrační foto
Mělník – Rychle se oklepali z porážky v derby se Sokolčí a v dalším kole naplno bodovali. Fotbalisté poděbradské Bohemie nastříleli ve třináctém kole krajské I.A třídy pět gólů na půdě Pšovky Mělník a díky tomu mohli slavit tři body.

Bohemia měla střelecký den

Fotbal
Miroslav Bobek, ředitel pražské ZOO v Pavlíkově
Pavlíkov - Jak se dostaly slonice ze Srí Lanky do Zoologické zahrady v Praze, byla jen jedna část zajímavého vyprávění ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka s jednoduchým názvem Cesty za zvířaty. Miroslav Bobek tak zahájil další cyklus cestovatelských večerů v Pavlíkově na Rakovnicku.

Slonice přiletěly ze Srí Lanky vojenským letadlem starým padesát let

Regiony
Miroslav Bobek, ředitel pražské ZOO v Pavlíkově
Pavlíkov – Jak se dostaly slonice ze Srí Lanky do Zoologické zahrady v Praze, byla jen jedna část zajímavého vyprávění ředitele pražské zoologické zahrady Miroslava Bobka s jednoduchým názvem Cesty za zvířaty. V další části ředitel pražské zoo prozradil, jak se dostávají koně Převalského do volné přírody v Mongolsku. Poslední část jeho vyprávění patřila zvířatům v Africe, zejména gorilám, kterých tam ubývá.

Slonice přiletěly ze Srí Lanky vojenským letadlem padesát let starým

Rakovnicko
Z fotbalového utkání krajské I.A třídy Bohemia Poděbrady - Sokoleč (0:2)
Poděbrady – Jedna série pokračuje, druhá skončila. Fotbalisté poděbradské Bohemie, kteří vyhráli šest utkání v řadě (naposledy jen na penalty), prohráli na svém trávníku v okresním derby krajské I.A třídy s celkem Sokolče. Hostující tým vyhrál počtvrté za sebou.
36 fotografií

FOTO: Sokoleč zastavila v derby sérii Bohemie

Fotbal
Ředitel pražské Zoo Miroslava Bobek představuje chystané stavební úpravy
Praha - Pražská zoo se chystá na začátku listopadu vyhlásit dvě architektonické soutěže na expozice pro lední medvědy a pandy velké. Nový pavilon Arktida pro lední medvědy a tuleně plánuje zoo zřídit v klimaticky příznivější severozápadní části zahrady. Na místě nynější expozice pro lední medvědy chce vybudovat novou expozici pro pandy velké, pokud se zvířata podaří získat. Uvedlo to v pondělí vedení zoo na setkání s novináři.

Zoo Praha vypíše soutěž na návrh pavilonů pand a ledních medvědů

Praha
Z fotbalového utkání krajské I.A třídy Bohemia Poděbrady - Kunice (1:0)
Poděbrady – Zhluboka si mohli oddechnout fotbalisté poděbradské Bohemie. Ti vyhráli díky penaltě v poslední minutě. Tři body zajistil mužstvu z lázeňského města v desátém kole krajské I.A třídy v zápase s Kunicemi obránce Jan Bobek. Vzal na sebe zodpovědnost, zachoval chladnou hlavu a přesnou střelou rozhodl.
23 fotografií

FOTO: Bobek zachoval chladnou hlavu a z penalty rozhodl

Fotbal
Jedovničtí pionýři pořádali tradiční pochod pro děti Pohádkový les.
Jedovnice /REPORTÁŽ/ – Na velkém parkovišti u rybníka Olšovce není pomalu kde zaparkovat. Mezi auty procházejí hloučky lidí. Dospělých i dětí. Míří k hospůdce Barachov, před kterou už je několik desítek metrů dlouhá fronta. Že by už rybáři na největším rybníku na Blanensku zatáhli sítě na tradičním výlovu? Kdepak. Mají ještě týden čas. Ale pod kopcem chatové oblasti právě startuje oblíbený pochod Pohádkový les.
13 fotografií

U rybníka Olšovce lákala ježibaba děti na perníčky. V Pohádkovém lese

Blanensko
Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Divišov (2:1)
Poděbrady – Zápas perfektně rozehráli, ale nakonec se do závěrečného hvizdu strachovali o výsledek. Fotbalisté Bohemie Poděbrady vyhráli v dalším pokračování krajské I.A třídy v souboji dvou nováčků nad Divišovem těsně o jediný gól.
21 fotografií

FOTO: Z jasného zápasu bylo drama

Fotbal
Bzenečtí fotbalisté získali v divizi D další bod. Slovan v sedmém kole remizoval na hřišti Pelhřimova 1:1. Na vedoucí gól domácího Jana Homolky ve druhém poločase odpověděl střídající Petr Kasala (na snímku).
Bzenec – Bzenečtí fotbalisté získali v divizi D další bod. Slovan v sedmém kole remizoval na hřišti Pelhřimova 1:1. Na vedoucí gól domácího Jana Homolky ve druhém poločase odpověděl střídající Petr Kasala. Slovácký celek další šance na otočení výsledku neproměnil.

Bzenec bral v Pelhřimově bod. Na konečných 1:1 srovnal Kasala

Fotbal
Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Klíčany (0:1)
Poděbrady – Ve dvou předešlých domácích zápasech pokaždé bodovali, nyní vyšli naprázdno. A to i střelecky. Fotbalisté Bohemie Poděbrady prohráli na svém stadionu v souboji dvou nováčků I.A třídy s týmem Klíčan nejtěsnějším rozdílem.
18 fotografií

FOTO: Přesilovku Bohemia nevyužila

Fotbal
Ilustrační foto.
Sobotka – Okresní přebor dorostu vstoupil do nové sezony. Soutěž žáků absolvovala druhé kolo, po kterém je na vedoucí pozici díky lepšímu skóre mužstvo Milíčevsi před celky Kopidlna a Železnice.

Robousy nastřílely dvanáct branek

Fotbal
Ilustrační foto
Polepy – Zatímco doma sbírají body, na hřištích soupeřů jim to nejde. Fotbalisté Bohemie Poděbrady prohrál jasně o tři branky v souboji dvou nováčků krajské I.A třídy na půdě Polep.

Bohemia opět zaspala úvod

Fotbal
Slavnostní zahájení výstavy o Zoo Praha v pekingské zoologické zahradě.
Peking, Praha - Za účasti primátorky Hlavního města Prahy v úterý byla v pekingské zoologické zahradě slavnostně zahájena reprezentativní výstava představující Zoo Praha. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek se ještě předtím v Číně zúčastnil výroční konference Asociace čínských zoologických zahrad, kde představil projekt Návrat divokých koní a jednal o přepravě koní Převalského z Evropy do čínské stanice Jimsar.

Výstava v Pekingu představuje pražskou zoo

Praha
Langur čínský.
Praha - Zoologická zahrada v Troji bude chovat langura čínského, považovaného za jednoho z nejvzácnějších primátů. Trojská zoo ho získá od zoologické zahrady v Pekingu na základě smlouvy, kterou dnes v čínské metropoli uzavřel se svým protějškem ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Jednali také o převozu koní Převalského do volné přírody asijské velmoci. Společně s primátorkou Adrianou Krnáčovou Bobek v Číně usiluje i o zapůjčení chráněných pand velkých.

Pražská zoo získá z Pekingu langura čínského

Praha
Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Velim (1:1, pen. 3:2)
Poděbrady – Dva body si do tabulky krajské I.A třídy ve skupině B připsali fotbalisté Bohemie Poděbrady, nováček soutěže. Ti hráli na svém trávníku po devadesáti minutách s celkem Velimi nerozhodně, pak brali navíc bonusový bod po penaltovém rozstřelu.
21 fotografií

FOTO: Penalty vyšly lépe Bohemii

Fotbal
Ilustrační foto.
Kosmonosy – V prvním kole bodovali naplno, v tom druhém museli skousnout porážku. Fotbalisté poděbradské Bohemie, nováček krajské I.A třídy, prohráli na půdě Kosmonos. Ty jsou rovněž nováčkem soutěže.

Bohemii utekl začátek utkání

Fotbal
Z fotbalového utkání krajské I.A třídy Bohemia Poděbrady - Sázava (1:0)
Poděbrady – Svůj premiérový start v krajské I.A třídě ozdobili třemi body. Fotbalisté poděbradské Bohemie hostili v úvodním kole soutěže dalšího nováčka, tým Sázavy. Domácím stačila na vítězství jediná branka, kterou dal sedm minut před koncem po rohovém kopu Suchánek.
9 fotografií

FOTO: Jan Suchánek rozjásal Bohemii. Trefil tři body

Fotbal
Postavičky z Večerníčku Pat a Mat.
Praha - Česká televize (ČT) do konce roku uvede deset různých večerníčků včetně 13 nových dílů oblíbených příběhů Pata a Mata. Jejich premiérová řada s podtitulem Pat a Mat na venkově odstartuje 21. srpna. Chybět nebude ani Maxipes Fík, jehož příběhy stejně jako eskapády nešiků Pata a Mata letos slaví čtyřicáté narozeniny, informovala Karolína Blinková.

Česká televize nabídne deset večerníčků včetně Pata a Mata

Česko
Ilustrační foto.
Velim – Podruhé za sebou se podařilo fotbalistům Bohemie Poděbrady otočit v přípravném utkání nepříznivý výsledek. V souboji týmů hrajících I.A třídu vyhrál tým z lázeňského města nad Velimí.

Bohemia zase otáčela skóre

Fotbal