ŠTÍTEK: vavřín ušlechtilý

Z přípravného fotbalového utkání Vykáň - Bohemia Poděbrady (3:4)
Bříství /FOTOGALERIE/ – Souboj dvou okresních celků vyzněl výsledkově lépe pro toho z nižší soutěže. Fotbalisté Vykáně prohráli na hřišti v Bříství s poděbradskou Bohemií. Ta bude nováčkem I.A třídy, zatímco Čechie se chystá na svoji druhou sezonu v krajském přeboru.
15 fotografií

Dolejš: Hráli jsme nadoraz až do konce

Fotbal
Ilustrační foto.
Kounice – Souboj dvou okresních celků hrajících krajské soutěže vyzněl pro Poříčany. Nováček krajského přeboru porazil v přípravném střetnutí nováčka I.A třídy Bohemii Poděbrady.

Poříčany rozhodly do poločasu

Fotbal
JAKUB NEDOROST (vlevo) ještě v dresu Ostré. Od nové sezony bude nastupovat v barvách poděbradské Bohemie
Poděbrady – S motivací vyšší soutěže a také s několika novými hráči vstoupila poděbradská Bohemia do letní přípravy před novou sezonou. V ní bude tým z lázeňského města nastupovat v krajské I.A třídě, kam postoupil ze třetího místa. Poděbrady sehrály po dvou úvodních trénincích hned dvě přípravná střetnutí.

První branky za Bohemii dali nováčci Doseděl a Hora

Fotbal
VEČERNÍČEK dělá během filmového festivalu už šest let radost velkým i malým. A někdy i dospělým.
Karlovy Vary -Filmový festival máme mnozí spojený s maskoty, kteří chodí po Varech a lákají kolemjdoucí na akce nebo jen tak pro radost rozdávají reklamní předměty. V roce 2010, kdy se ve Varech na Divadelním náměstí poprvé postavil Dům České televize, pravidelně můžeme vídat na trase Thermal Divadelní náměstí postavičky z večerníčků, jako jsou Bob a Bobek, maxipes Fík nebo Jů a Hele, se kterými se můžete vyfotit, nebo dokonce samotného Večerníčka.

Už šest let chodí ve večerníčkovém kostýmu

Volný čas
Vernisáž retrospektivní výstavy Vladimíra Jiránka
Kutná Hora – Retrospektivní výstavu s názvem Humor významného českého ilustrátora zahájila v Galerii Středočeského kraje slavnostní vernisáž v sobotu 2. července. Významné události se zúčastnil osobně nejen autorův bratr Miroslav Jiránek, ale také hejtman středočeského kraje Miloš Petera, který nad výstavou zároveň převzal záštitu.
36 fotografií

Vernisáž zahájila retrospektivní výstavu Vladimíra Jiránka

Kutnohorsko
Ilustrační foto.
Praha - Z pražské zoologické zahrady měli být v tomto týdnu převezeni dva žirafí samci do Turecka. Kvůli vedrům se ale transport přeložil na září, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka by mohl nastat problém při čekání na některých hranicích, obecně je podle něj prioritou zajištění ochlazování zvířat.

Převoz dvou žiraf z pražské zoo do Turecka posunula vedra

Praha
Atrakce okupují Pohodlíčko u rybníka v Proboštově už několik dnů.
Teplicko - O víkendu proběhne v Proboštově tradiční Antonínská pouť. Návštěvníci se mohou těšit na kolotoče, stánky s občerstvením a zábavu v podobě vystoupení baviče Josefa Aloise Náhlovského a skupiny Bobky (restaurace Sokolovna, sobota 20:00). V neděli od 15:00 zahrají posluchači Konzervatoře Teplice, od 16:00 bude „Mše svatá".

V Proboštově bude tradiční pouť

Teplicko
Ilustrační foto.
Čáslav – Pátou porážku v právě probíhající sezoně krajské I.B třídy museli skousnout fotbalisté Bohemie Poděbrady. Ti prohráli v předposledním kole soutěže na půdě rezervy Čáslavi.

Bohemia vyšla naprázdno

Fotbal
Neděle 5. června 1966 byla prvním dnem slonice Gulab v Zoo Praha. 1
Praha - Slonice Gulab oslavila padesáté výročí příjezdu do pražské zoologické zahrady, které připadá na neděli. Byla darem od indického obchodníka, jenž zavítal do Česka. Pouze samička plameňáka kubánského, která ani nemá jméno, žije v pražské zoo déle než ona. Řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Slonice Gulab oslavila padesáté výročí příjezdu do Zoo Praha

Praha
PŘED BRANKOU CAMELU. Ten nakonec s Václavicemi sahal po bodu.
Liberec - Fotbalová III. třída – Krásná Studánka B vyhrála 
v Chotyni a postupuchtivým domácím tím přidělala plno vrásek. Může totiž ještě usilovat o 2. místo, zaručující kvalifikaci 
o postup do okresu.

Krásná Studánka může vyšachovat Chotyni

Fotbal
Dětský den ve Znojmě. Ilustrační foto.
Znojemsko – Bezpočet nejrůznějších vystoupení, stanoviště s úkoly, vystoupení kejklíře nebo setkání s králem Přemyslem Otakarem I. To vše čeká děti, které v sobotu zavítají do znojemského parku. „Akce začíná v deset hodin dopoledne. Střední i Horní park, Komenského náměstí i areál Střediska volného času ve Znojmě," vyjmenovala produkční Znojemské Besedy Jana Alexová.

Městský park ve Znojmě bude patřit dětem. Oslaví svůj den

Znojemsko
Ilustrační foto
Brno - Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) dnes zbavil soudcovské funkce Jana Bobka z Okresního soudu ve Zlíně. Důvodem byly průtahy při vyhotovování a odeslání 32 vyhlášených rozsudků, a to v období od listopadu 2015 do března 2016. Bobek se hájil zdravotními obtížemi, jež ho v té době provázely. Před kárným senátem stál ze stejného důvodu už loni, soud mu tehdy snížil plat o čtvrtinu na devět měsíců. Bobkovu agendu převezmou ve Zlíně další soudci.

Zlínský soudce Jan Bobek přišel o funkci

Česko
S pohádkou okolo Řípu 2016
Mneteš - Pod záštitou obce Mnetěš proběhl v okolí hory 2. ročník akce S pohádkou okolo Řípu. Pobavit se a projít do přírody přišlo na 600 dětí s rodiči. Na zhruba tříkilometrové trase na ně čekalo osm zastavení u pohádkových bytostí.

Na procházku přišlo 600 dětí

Litoměřicko
Ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.
Praha - Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek ve čtvrtek rezignoval na funkci prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Odůvodnil to dlouhodobými názorovými spory uvnitř unie a průběhem poslední valné hromady, která neschválila usnesení o podpoře takzvaných in-situ projektů členských zoologických zahrad.

Bobek končí v čele Unie českých a slovenských zoologických zahrad

Praha
Miroslav Bobek.
Praha - Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek dnes rezignoval na funkci prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Odůvodnil to dlouhodobými názorovými spory uvnitř unie a průběhem poslední valné hromady, která neschválila usnesení o podpoře takzvaných in-situ projektů členských zoologických zahrad. Tyto projekty mají za cíl chránit ohrožené druhy zvířat přímo v jejich přirozeném prostředí. Rezignaci poté oznámila i viceprezidentka unie a ředitelka bratislavské zoo Miloslava Šavelová.

Bobek končí v čele Unie českých a slovenských zoologických zahrad

Česko
Ilustrační foto.
Býchory – Citelnou bodovou ztrátu v boji o druhou příčku tabulky krajské I.B třídy ve skupině C utrpěli fotbalisté poděbradské Bohemie. Ti prohráli v dalším pokračování soutěže na půdě Býchor nejtěsnějším rozdílem.

Bohemia utrpěla bodovou ztrátu

Fotbal
Jindra Polák.
Praha - „Letošní klubovou šňůru jsme si užili na maximum, naši fanoušci nás nabili neskutečnou energií. A teď už se nemůžeme dočkat, až protáhneme nohy na čerstvém vzduchu a tu energii jim zase budeme moct vrátit, at už na některém z letních festivalů nebo na našich samostatných open air koncertech Jelen pod širým nebem," hlásil Jindra Polák, frontman čím dál tím úspěšnější kapely Jelen.

Zpěvák Jindra Polák: Jaká místa mám v Praze rád

Praha
Ilustrační foto.
Poděbrady – Sice získali tři body, své příznivce ale asi nenadchli. Fotbalisté poděbradské Bohemie porazili na svém stadionu zachraňující se tým Liblice nejtěsnějším rozdílem.

Bohemia se protrápila k výhře

Fotbal
Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a ředitel Xinjiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center Cao Jie.
Praha - Hřebci koně Převalského z Evropy by měli být příští rok převezeni do Číny. Je potřeba jimi oživit tamní chov, řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. S transportem počítá dohoda o spolupráci, kterou v Číně Bobek podepsal se Sin-ťiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center (WHBC).

Hřebci koně Převalského z Evropy by měli zamířit do Číny

Česko
Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a ředitel Xinjiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center Cao Jie.
Praha - Hřebci koně Převalského z Evropy by měli být příští rok převezeni do Číny. Je potřeba jimi oživit tamní chov, řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. S transportem počítá dohoda o spolupráci, kterou v Číně Bobek podepsal se Sin-ťiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center (WHBC).

Hřebci koně Převalského z Evropy by měli zamířit do Číny

Praha
Z utkání Kouřim - Konárovice (3:1).
Kolín – Víkendové kolo okresního přeboru opět nepřineslo výrazný počin. Pouze dva brankáři udrželi čisté konto a žádný z fotbalistů nedal hattrick. Dva góly dal pouze Bobek z Třebovle a Makovský 
z Českého Brodu B.

Pouze dva hráči nastříleli dva góly

Fotbal
Trofej pro hokejové mistry světa.
Curych - Maskoty hokejového mistrovství světa v roce 2017, o něž se podělí Kolín nad Rýnem a Paříž, budou Asterix a Obelix. Populární komiksové postavy, známé z časopisů i filmů, budou využity k propagaci šampionátu i při doprovodných akcích ve fanzónách v průběhu samotného turnaje.

Hokejové MS 2017 se "promění" v Galii, maskoty budou Asterix a Obelix

Hokej
Ilustrační foto.
Tuchoraz – Tři body urvali fotbalisté poděbradské Bohemie v dalším kole krajské I.B třídy na horké půdě Tuchoraze. Konečný výsledek se zrodil už v první pětačtyřicetiminutovce.

Bohemii vyšel začátek zápasu

Fotbal
Povodí Moravy poskytlo redakci Vyškovského deníku Rovnost fotografie dokládající nevhodné chování lidé na hrázi opatovické nádrže.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Zhruba půlhodinu strávil cyklista z Vyškova Tomáš Bobek o velikonoční neděli na hrázi opatovické přehrady. Bylo čtvrt na dvě, když na ni dorazil. „Odhadem tam bylo mezi třiceti až padesáti lidmi všech věkových kategorií. Nevzpomínám si, že bych viděl psy. Pokud tam nějaký byl, rozhodně ne puštěný na volno a nikdo ho v nádrži nekoupal. Nevšiml jsem si ani, že by někdo v této době porušil nařízení, že se nesmí za vyhrazené prostory. Nikdo nechodil k odběrné věži. Ani nikdo na druhém konci hráze nepřelézal přes zamčenou branku," vzpomínal Bobek. Podobně jako další čtenáři Vyškovského deníku Rovnost se ohradil proti vyjádření Povodí Moravy, které zbilancovalo velikonoční víkend, kdy hráz zkušebně zpřístupnilo veřejnosti. A ne zrovna lichotivě. Podle něj měli návštěvníci mimo jiné odhazovat odpadky, chodit do zakázaných prostor a ničit vybavení. Povodí kvůli této kritice dodalo Vyškovskému deníku Rovnost důkazy v podobě fotografií.
22 fotografií

Porušování pravidel v okolí opatovické nádrže? Povodí na důkaz zvěřejnilo fotky

Vyškovsko
FOTBAL - ilustrační foto.
Poděbrady – Zapomněli na zaváhání v prvním jarním kole a v tom druhém na svém hřišti jasně vyhráli. Fotbalisté poděbradské Bohemie hostili v dalším pokračování I.B třídy Zeleneč.

Bohemia nasázela půltucet gólů

Fotbal
Ilustrační foto.
Praha – V pátek 1. dubna proběhne vůbec poprvé celorepubliková sbírková akce Peříčkový den. Ti, kdo budou chtít podpořit Kuře a jeho sbírkové konto Pomozte dětem (výtěžek jde na podporu organizací pomáhajícím ohroženým a znevýhodněným dětem), si mohou koupit Peříčkovou brož.

Peříčka na pomoc dětem

Ostatní
Ilustrační foto.
Praha - Zastupitelé desáté městské části v Praze ve středu na svém jednání schválili rozpočet na letošní rok. Výdaje se oproti loňsku snížily téměř o půl miliardy na celkových 995 milionů korun. Rozpočet počítá se schodkem 22 milionů korun. O návrhu se vedly rozsáhlé diskuze mezi zástupci všech stran, pro návrh nakonec nehlasovali zastupitelé za ANO a ODS.

KRÁTCE: Rozpočet Prahy 10 počítá se schodkem 22 milionů korun

Praha