ŠTÍTEK: vavřín ušlechtilý

Mostečtí boxeři na MČR v Jičíně.
Jičín, Most – Skvělou mládežnickou partu namíchal boxerský trenér Jaroslav Balín na Mistrovství ČR, které se konalo o víkendu v Jičíně. Mostečané domů přivezli sedm medailí – dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzy. „Nastoupili jsme celkem v devíti hmotnostních kategoriích. Dva naše kluky při lékařské prohlídce do zápasů nepustili. Měli horečku. Zdraví je v tomto případě přednější," popsal kouč Jaroslav Balín.

Trenér Balín zase namíchal skvělou partu! Ta urvala na MČR sedm medailí

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Poděbrady – Jednoznačným vítězstvím poděbradské Bohemie skončilo přípravné utkání dvou okresních fotbalových celků. Bohemia porazila na své umělé trávě Rožďalovice, které jsou účastníkem okresního přeboru. Tým z lázeňského města se chystá na jarní odvety v I.B třídě.

Martínek si obul střelecké kopačky

Fotbal
Pražská zoologická zahrada se v polovině července roku 2016 opět chystá přepravit do Mongolska čtyři klisny vzácného koně Převalského.
Praha - Pražská zoologická zahrada se letos v polovině července opět chystá přepravit do Mongolska čtyři klisny vzácného koně Převalského. Koně se ale budou přemisťovat i mezi mongolskými národními parky, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Při transportu opět zoologická zahrada využije armádní letoun CASA. Právě čtyři koně se do tohoto letadla vejdou.

Pražská zoo opět přepraví čtyři klisny koně Převalského do Mongolska

Praha
Pražská zoologická zahrada se v polovině července roku 2016 opět chystá přepravit do Mongolska čtyři klisny vzácného koně Převalského.
Praha – Pražská zoologická zahrada se letos v polovině července opět chystá přepravit do Mongolska čtyři klisny vzácného koně Převalského. Koně se ale budou přemisťovat i mezi mongolskými národními parky, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Při transportu opět zoologická zahrada využije armádní letoun CASA. Pražská zoo patří v chovu těchto zvířat ke světové špičce, od roku 1959 vede celosvětovou plemennou knihu tohoto druhu.

Pražská zoo opět přepraví čtyři klisny koně Převalského do Mongolska

Česko
Kontrola odchyceného ibise skalního v pražské zoologické zahradě.
Praha - Pražská zoo má zpátky předposledního z osmnácti ibisů, kteří minulé úterý uletěli z voliéry poškozené sněhem. Samice ptáka byla odchycena poblíž vodní nádrže Džbán. Na svém facebooku to v sobotu oznámil ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoo tak nyní má 16 ibisů, jeden z odchycených v úterý uhynul kvůli neprůchodnosti střev.

Pražská zoo má zpátky předposledního z osmnácti uprchlých ibisů

Praha
Kurátor pražské zoologické zahrady Antonín Vaidl (vpravo) s ibisem skalním, který byl odchycen na ruzyňském letišti pomocí samice křížence sokola stěhovavého a raroha loveckého. Dravce naváděl sokolník Jan Marek.
Praha - V pražské zoo v úterý uhynul jeden z patnácti odchycených ibisů, kteří před týdnem uletěli z voliéry poškozené sněhem. Odrostlé mládě vylíhnuté loni spolykalo při svém pobytu mimo zahradu mnoho cizorodých předmětů, slimáky a mnohonožky. Uhynulo kvůli neprůchodnosti střev, takzvané obstipace. Na facebooku to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Jeden z odchycených ibisů uhynul kvůli neprůchodnosti střev

Praha
Z přípravného fotbalového utkání Poříčany - Bohemia Poděbrady (1:0)
Chrást – Souboj dvou okresních celků hrajících krajské soutěže, které jsou po polovině sezony na druhých místech svých skupin, byl k vidění na hřišti v Chrástu. Mužstvo Poříčan hrající I.A třídu zde porazilo poděbradskou Bohemii nejtěsnějším rozdílem. Tým z lázeňského města je účastníkem I.B třídy.
10 fotografií

FOTO: Zápas rozhodla jedna standardka

Fotbal
Ilustrační foto.
Poděbrady – Už třetí tým krajské I.A třídy dokázali porazit v přípravě fotbalisté Bohemie Poděbrady (I.B třída). Po rezervě Dobrovic a Unionu Čelákovice zdolali na své umělé trávě mužstvo Velimi.

Bohemii podrželi oba brankáři

Fotbal
Po Kocourku Modroočkovi a Maxipsu Fíkovi představilo brněnské Turistické informační centrum další pohádku pro malé děti na Staré radnici. V Ernově sále patřilo sobotní dopoledne Králíkům z klobouku.
Brno – Po Kocourku Modroočkovi a Maxipsu Fíkovi představilo brněnské Turistické informační centrum další pohádku pro malé děti na Staré radnici. V Ernově sále patřilo sobotní dopoledne Králíkům z klobouku. „Přišli jsme se na akci podívat, protože naše děti mají rády české pohádky a zvlášť tento večerníček. V podobném počasí je to dobré zpestření víkendu," pochvalovala si například Radka Procházková z Brna.
8 fotografií

OBRAZEM: Bob a Bobek na radnici pobláznili děti. Sál praskal ve švech

Brněnsko
Z přípravného fotbalového utkání Bohemia Poděbrady - Ostrá (1:5)
Poděbrady – Fotbalisté Ostré předvedli svoji obrovskou sílu. V dalším přípravném utkání před jarní částí sezony bez větších problémů porazili v souboji dvou okresních celků hrajících krajské soutěže mužstvo poděbradské Bohemie. V utkání se blýskl kanonýr týmu krajského přeboru Roman Herzán, který nastřílel účastníkovi I.B třídy tři branky. Forvard Ostré je na hostování v Ostré právě z poděbradského klubu.
16 fotografií

FOTO: Herzán bývalé spoluhráče rozhodně nešetřil, Bohemii nasázel tři branky

Fotbal
Příbramské divadlo.
Příbram /TIP NA VÍKEND/ – Hned třikrát bude příbramské Divadlo Antonína Dvořáka hostit známou pohádku Václava Čtvrtka Křemílek a Vochomůrka. V neděli 17. ledna ji od 15 hodin sehraje pražské Divadlo Anfas pro rodiče s dětmi, o den později pak od 9 a 10.30 hodin pro žáky mateřských a základních škol.

Křemílek a Vochomůrka zavedou diváky do pařezové chaloupky

Volný čas
Ilustrační foto
Turnov - Sedmým kolem byla završena úvodní třetina Nejvyšší Pojizerské ligy, která letos píše již svou 12. kapitolu. Neporazitelnost si v nečekaně vyrovnaném duelu s HC Všeň Pojizeří uchovali hráči SDH Hnanice.

Troskovickou obranu rozsápaly tři hattricky

Hokej
Ilustrační fotografie.
Praha - S bohatou a velmi rozmanitou nadílku pamatovali o Štědrém dnu příznivci na zvířata chovaná v Zoo Praha. Návštěvníci je do zavírací hodiny, tedy od deváté do druhé odpolední, obdarovali pamlsky v celkovém množství 2,4 tuny krmiva, sdělil Deníku na Boží hod ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Rekordní počet návštěvníků přinesl do zoo tuny dárků

Praha
Ilustrační foto.
Uherské Hradiště - Nejkrásnější svátky v roce klepou na dveře. Cukroví je upečeno, stromeček připravený, dárky zabalené. Herci Slováckého divadla nám prozradili, jak budou trávit Štědrý večer a jaké tradice dodržují.

Vánoce herců Slováckého divadla

Volný čas
Jamvana, Suchi a Ginni mohou návštěvníci pražské zoo vidět v Pavilonu šelem a plazů.
Praha /FOTOGALERIE/ - Vzácné lvy indické, kteří do pražské zoologické zahrady přicestovali na konci října, už mohou vidět návštěvníci. Samec Jamvan a samice Ginni a Suchi jsou první čistokrevní jedinci svého poddruhu, které indičtí chovatelé po více než 20 letech poskytli do Evropy. Jejich aklimatizace v novém prostředí je zatím bezproblémová, řekl na středeční tiskové konferenci zoologický náměstek Jaroslav Šimek.
11 fotografií

Vzácné lvy indické už mohou v pražské zoo vidět běžní návštěvníci

Praha
Panda velká při požírání bambusových výhonků.
Praha - Pandu velkou jako symbol ochrany přírody a další lákadlo pro návštěvníky by si přála získat pražská zoologická zahrada. Vedle diplomatických jednání s Čínou, která vzácné tvory půjčuje jako gesto vstřícnosti, to znamená mnohamilionovou investici do výstavby nového pavilonu. Mohl by být vybudován nedaleko vchodu do areálu na místě dosluhujícího pavilonu ledních medvědů.

Pražská zoo má zájem o chov vzácných pand velkých

Praha
Ilustrační foto.
Poděbrady – Historie se opakovala. Stejně jako v minulé sezoně skončil zápas mezi dvěma poděbradskými celky na stadionu Slovanu bez branek. Od letošní sezony se ale uděluje bod navíc za vítězství v penaltovém rozstřelu. A v něm byli lepší borci domácího celku. Bohemia tak v posledním kole nejnižší krajské soutěže neudržela post lídra a je druhá.

Souboj poděbradských týmů gól nenabídl

Fotbal
Ilustrační foto
Chrudim - Hokejbalové soutěže v kraji měly o víkendu na programu desáté, a letos poslední kolo. Již jistý podzimní vítěz 2. Národní ligy Ježci Heřmanův Městec neudržel v Přelouči svoji neporazitelnost a tamní posílené rezervě podlehl o dvě branky. Naopak bitvu o stříbrnou příčku zvládl Jokerit v Pardubicích na výbornou. Všechny další zápasy musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V Krajské lize je na první příčce rezerva Jokeritu. Obě soutěže teď čeká zimní přestávka, pokračovat se bude až na začátku března.

V posledním podzimním dějství přišli Ježci o svou neporazitelnost

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Poděbrady – Bilancí devíti vítězství ze dvanácti utkání se mohou pyšnit fotbalisté Bohemie Poděbrady v I.B třídě. Naposledy porazili rezervu Čáslavi na svém stadionu.

Bohemia válí, vyhrála podeváté

Fotbal
Štafetu po otci ve vedení firmy BV Brumovice převzal Jaroslav Bobek mladší.
Brumovice – Začínali ve dvanácti lidech ve staré orlovně. 
A příští rok oslaví pětadvacetiny firmy. Společnost BV Brumovice Výtahy se zařadila mezi přední české výrobce osobních i nákladních výtahů. Dnes zaměstnává kolem devadesáti lidí. K původnímu sídlu, kde už před rokem 1989 vznikaly výtahové dveře, přibyly postupně v Brumovicích na Břeclavsku tři výrobní haly. A v bývalé cihelně v nedalekých Kloboukách 
u Brna nové administrativní centrum s konstrukční kanceláří a servisním střediskem 
a další výrobní halou.

Dobrých a pracovitých zaměstnanců si vážíme, říká Bobek z BV Brumovice Výtahy

Energie
Ilustrační foto.
Poděbrady – Okresní fotbalové derby krajské I.B třídy bylo jasnou záležitostí poděbradské Bohemie. Ta byla před zápasem se Sadskou jasným favoritem utkání a svoji roli s přehledem potvrdila. Hosty vyprovodila šesti brankami.

Bohemia Poděbrady si v derby pěkně zastřílela

Fotbal
Z fotbalového utkání I.B třídy Bohemia Poděbrady - Sokoleč (4:1)
Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Oba týmy okupují nejvyšší příčky tabulky krajské I.B třídy a oba mají nyní na svém kontě jedinou porážku. Okresní derby vyšlo lépe fotbalistům poděbradské Bohemie, kteří na svém trávníku připravili mužstvu Sokolče první prohru v sezoně a vyhráli tříbrankovým rozdílem.
21 fotografií

Derby: Sokoleč poprvé padla

Fotbal
Průchozí výběh lemurů kata v ústecké zoo.
Ústí nad Labem - Rada Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) se postavila za odvolaného ředitele ústecké ZOO Jiřího Bálka. Jeho odvolání považuje za diskutabilní. Dnes to řekl prezident unie a ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Bálka rada města odvolala minulý týden, oficiálním důvodem bylo údajné manažerské selhání. Proti bývalému řediteli se postavila i víc než polovina zaměstnanců, která sepsala petici.

Unie zahrad se postavila za odvolaného ředitele ústecké zoo

Česko