ŠTÍTEK: vavřín ušlechtilý

Češi vyprostili v postiženém Tbilisi desítky mrtvých zvířat. Z bahna odnesli i mrtvého medvěda.
Praha /ROZHOVOR/ - Nánosy bahna, vedra a uhynulá zvířata dělaly společnost českému týmu složeného ze zaměstnanců Zoo Praha a ústecké a zlínské zoologické zahrady v Tbilisi. V gruzínské metropoli pomáhalo sedm zkušených českých chovatelů od minulého pondělí při likvidací následků povodně, která se prohnala tamní zoo.

Češi vyprostili v postiženém Tbilisi desítky mrtvých zvířat

Praha
Rozvodněná řeka Vltava počátkem června roku 2013 zatopila spodní část zoologické zahrady v pražské Troji.
Praha - Z Prahy do Gruzie odletěl dnes večer tým sedmi zkušených chovatelů, kteří budou pomáhat zoologické zahradě v Tbilisi postižené záplavami. Pražská zahrada posílá pět lidí v čele s kurátorem Petrem Velenským, k nimž se připojí ještě dva chovatelé z ústecké a zlínské zoo. Sdělila to Jana Ondrejchová ze Zoo Praha.

Sedm českých chovatelů odletělo pomáhat zoo v Tbilisi

Česko
Bývalý pivovar v Troji.
Praha - Praha uvažuje o koupi zchátralého Trojského pivovaru, který těsně sousedí se zoologickou zahradou. Vedení zoo by chtělo vybudovat restauraci, kavárnu a ubytování. Majitel chce za historický objekt 80 až 100 milionů korun. Posudek města ocenil areál na 35 milionů korun, zaznělo v pondělí na zastupitelském výboru pro majetek. Výbor v pondělí jednohlasně doporučil radě města, aby se o koupi pokusila.

Praha uvažuje o koupi Trojského pivovaru u zoo

Praha
Ilustrační foto.
Tbilisi – Silný déšť a následné záplavy, které v noci na dnešek postihly gruzínskou metropoli Tbilisi, si vyžádaly nejméně 12 lidských životů. Pohřešuje se nejméně 24 lidí a takřka čtyři desítky lidí jsou kvůli zraněním v nemocnicích, uvedla agentura Reuters. Z vyplavené zoologické zahrady se dostaly do ulic města tři desítky zvířat, mezi nimi také tygři, lvi a vlci. Pražská zoo vysílá do Tbilisi na pomoc tým svých chovatelů.

Silný déšť a následné záplavy zabily v gruzínském Tbilisi 11 lidí

Svět
Ilustrační foto.
Bílé Podolí – Vyrovnanou bilanci deseti výher, deseti porážek a pěti remíz mají po pětadvacátém kole krajské I.B třídy fotbalisté poděbradské Bohemie. Ti hráli na půdě Bílého Podolí nerozhodně.

Bohemia vydolovala aspoň bod

Fotbal
Představení výstavy „Večerníček slaví 50 let“ proběhlo 29. května v Museu Kampa a Valdštejnské jízdárně v Praze.
Praha /FOTOGALERIE/ - Letošní padesáté výročí existence televizního Večerníčku připomene výstava, která bude od soboty až do 13. září otevřena na dvou místech v centru Prahy. V Muzeu Kampa je expozice ve formě panelů s informacemi o fenoménu Večerníčku a jeho tvůrcích, doplňuje ji jen několik ukázek originální tvorby známých českých výtvarníků v podobě kreseb či loutek.
19 fotografií

Dvě výstavy připomínají půlstoletí televizního Večerníčku

Volný čas
Představení výstavy „Večerníček slaví 50 let“ proběhlo 29. května v Museu Kampa a Valdštejnské jízdárně v Praze.
Praha – Letošní padesáté výročí existence televizního Večerníčku připomene výstava, která bude od soboty až do 13. září otevřena na dvou místech v centru Prahy. V Muzeu Kampa je expozice ve formě panelů s informacemi o fenoménu Večerníčku a jeho tvůrcích, doplňuje ji jen několik ukázek originální tvorby známých českých výtvarníků v podobě kreseb či loutek. Na výstavě je více textu než obrazu. Ve Valdštejnské jízdárně je pak interaktivní instalace, která by měla být přitažlivá zejména pro děti
19 fotografií

Dvě výstavy připomínají půlstoletí televizního Večerníčku

Ostatní
Tým Jokeritu Chrudim se takto zvěčnil krátce po vítězném třetím zápase na hřiš ti Heřmanova Městce.
Chrudim – Velmi dramatické bitvy byly o víkendu svedeny v semifinále play off hokejbalistů, a to zejména ve 2. Národní lize, kde byl souboj ještě „opepřen" okresním derby. Nakonec se v obou soutěžích radují z postupu do finále oba celky Jokeritu Chrudim.

Oba týmy Jokeritu Chrudim postoupily do finále

Ostatní sporty
Děti si užily sport i zábavu.
Ústí nad Labem - Skupinka dětí a učitelů druhého stupně ZŠ Mírová, Ústí nad Labem, se vydala na další ročník sportovního soustředění do nádherného areálu Český Dub.

Školáci si užili soustředění

Ústecko
Ilustrační foto
Poděbrady – Jediná branka z poslední minuty prvního poločasu rozhodla okresní fotbalové derby krajské I.B třídy mezi celky poděbradské Bohemie a Sokolče. Jediný zásah si připsal hostující Auer po chybě v poděbradské rozehrávce. Sokoleč díky tomu mohla slavit vítězství.

Utkání rozhodla jediná branka, tu dal Auer

Fotbal
Dvojice si chtěla domů odnést tento plakát s populárními králíky.
Hokejový suvenýr v podobě maskotů – králíků z klobouku Boba a Bobka – si chtěli v neděli odnést muž (31 let) a žena (34 let). Vybrali si velký pogumovaný plakát s populárními králíky, který strhli z reklamní konstrukce. Měli však smůlu.

V Porubě ukradli hokejové králíky Boba a Bobka

Zločiny a soudy
CHEERLEADERS, jak se jim říká v anglicky mluvících zemích, nebo také roztleskávačky jsou ozdobami pauz hokejových utkání vrcholícího hokejového mistrovství světa jak v Ostravě, tak v Praze.
Ostrava - Vytvoření strhující atmosféry v ČEZ Aréně během hokejového mistrovství světa je jedním ze základních úkolů organizátorů. Podílí se na něm režie multimediální kostky, maskoti Bob a Bobek, ale i šestnáct slečen cheerleaders (jak se jim říká v anglicky mluvících zemích), tedy roztleskávaček.

Nejpřítulnější fanoušci jsou Slováci, říká roztleskávačka

Z okolí
CHEERLEADERS, jak se jim říká v anglicky mluvících zemích, nebo také roztleskávačky jsou ozdobami pauz hokejových utkání vrcholícího hokejového mistrovství světa jak v Ostravě, tak v Praze.
Vytvoření strhující atmosféry v ČEZ Aréně během hokejového mistrovství světa je jedním ze základních úkolů organizátorů. Podílí se na něm režie multimediální kostky, maskoti Bob a Bobek, ale i šestnáct slečen cheerleaders (jak se jim říká v anglicky mluvících zemích), tedy roztleskávaček.

Nejpřítulnější fanoušci jsou Slováci, říká roztleskávačka

Ostravsko
Hokejový šampionát nemá nouzi o fanoušky
Praha - Symboly hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě jsou různé. Některým skoro nelze uniknout sympatická tvář Jaromíra Jágra, která mrká z televize, z novin i reklamních letáků. Když fanoušek dorazí do centra všeho dění, pražské O2 areny, tak pro změnu neuteče před laškováním maskotů Boba a Bobka či před vzrušeným hlasem moderátora Libora Boučka, který před českými zápasy s vykulenýma očima deklamuje sestavu domácích.

Bez nich by to nešlo. Odměna dobrovolníků na MS? Bunda a zážitky

Hokej
Na hokejovém mistrovství světa v Praze a Ostravě pracuje zhruba tisíc dobrovolníků.
Praha - Symboly hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě jsou různé. Některým skoro nelze uniknout sympatická tvář Jaromíra Jágra mrká z televize, z novin i reklamních letáků. Když fanoušek dorazí do centra všeho dění, pražské O2 areny, tak pro změnu neuteče před laškováním maskotů Boba a Bobka či před vzrušeným hlasem moderátora Libora Boučka, který před českými zápasy s vykulenýma očima deklamuje sestavu domácích.

Bez nich by to nešlo. Odměna dobrovolníků? Bunda a zážitky

Hokej
Ilustrační foto
Kolín – V minulém kole uhráli na půdě Vlašimi bod, přesto se stali prvním sestupujícím z druhé ligy. Sezonu však chtěli zakončit důstojně. „Budeme se snažit co nejvíc bodovat jak ve dvou domácích, tak venkovních zápasech a dostat se v tabulce před Most," říkal po utkání trenér Kolína Ladislav Bobek.

Teplý hattrickem skolil Táborsko

Fotbal
PETR STUDENÝ přezdívaný Píďa není žádný čahoun, ale Bob s Bobkem působí až neobvykle velcí.
Kladno – Svou stopu nezanechávají Kladeňáci při letošním mistrovství světa 
v ledním hokeji jen na ledové ploše pražské O2 areny, ale i na tribunách a v zákulisí haly. Například maskoty Boba a Bobka po ní provází devětadvacetiletý Kladeňák Petr Studený.

Na mistrovství světa provází Boba a Bobka Kladeňák Petr

Kladensko
Z utkání Vlašim - Kolín (3:3).
Kolín – V posledním kole druhé ligy získali na hřišti favorizované Vlašimi bod, ten měl pro ně ale trpkou příchuť. Fotbalisté Kolína se totiž stali prvním jistým sestupujícím. A to do konce soutěžního ročníku chybí odehrát ještě čtyři kola.

Kolín hostí ve středu Táborsko

Fotbal
Z utkání Vlašim - Kolín (3:3).
Vlašim – O druhém květnovém státním svátku se ve fotbalové národní lize odehrálo krajské derby mezi desátou Vlašimí a posledním Kolínem, jenž už pomalu balí po roce kufry zpátky do ČFL. Zápas měl být pro rytíře příjemnou procházkou. Jenže nebyl, po nezáživném prvním poločase vedl Kolín, aby po přestávce Vlašim skóre třemi góly otočila. Jenže v závěru přišel domácí kolaps a hosté, kteří vše poslali do ofenzivy, nakonec v poslední minutě vyrovnali stoperem Biškem.
6 fotografií

Po bídě přišlo remízové drama

Fotbal
Ilustrační foto.
Pojizeří - Základní části všech tří krajských žákovských soutěží víkendovým kolem skončily. Nejúspěšnější čtveřice si to nyní ve zbytku sezony, v rámci tzv. nadstavby, rozdají o titul přeborníka. Ostatní celky si zahrají pouze o konečné umístění.

Soutěže žáků skončily. Vstoupí do nadstavbových částí

Fotbal
Ilustrační foto
Poděbrady – Po kanonádě na půdě Břežan sestřelili dalšího soka. Fotbalisté Bohemie Poděbrady vyhráli v dalším kole I.B třídy nad celkem Býchor. Ty dohrávaly bez dvou vyloučených, Hartig i Jirkovský museli do sprch už v prvním poločase.

Bohemia rozhodla proti devíti

Fotbal