SPECIÁL: Mise Curiosity na MarsuOd doby, kdy se zhruba před 60 000 let vydal lidský druh z Afriky, formovala jeho kulturu touha překračovat hranice známého, objevovat nové země a nové příležitosti. A tento impulz je stále velmi silný.
SPECIÁL: 125. výročí National GeographicČeští vědci opustili Evropu a vydali se směrem k nejnehostinnějšímu místu na zemi. Štěstí přeje odvážným a my jim držíme palce.
SPECIÁL: Antarktický projektPřinesli jsme vám exkluzivní informace o startu další sezóny na vědecké stanici J. G. Mendela. Měli jste jedinečnou příležitost zeptat se na cokoli vedoucího expedice Pavla Kaplera. Vybrali jsme ty nejzajímavější otázky a přinášíme vám odpovědi přímo z prostředí příprav na antarktickou expedici.
ČlánkyInteligence je "genetickou příhodou", která odstartovala před 500 miliony lety a způsobila vývoj inteligence. Jejím neblahým důsledkem jsou ale duševní choroby.
ČlánkyKaždoročně National Geographic otiskne stovky fotografií. Letos jich bylo přes 900. Šéfredaktor amerického vydání Chris Johns vybral nejlepších 10.
ČlánkyO tom, že život vzešel z moře na souš, jsou už desítky let přesvědčeny celé generace paleontologů i široká veřejnost. Ale ukazuje se, že se zřejmě všichni mýlili.
ČlánkyPřirozená neláska k matematickým vědám a počítání má možná své opodstatnění. Vědci přišli na to, že při počítání se v mozku aktivuje oblast spojená s cítěním bolesti.
SPECIÁL: DinosauřiNejvzdálenější člověkem vyrobená vesmírná sonda Voyager 1 narazila na poslední "slupku" sluneční soustavy. Ve vzdálenosti 15 miliard kilometrů od Slunce jde podle NASA o hranici mezihvězdného prostoru, kterou vědci pojmenovali magnetická dálnice.
SPECIÁL: Mise Curiosity na MarsuMédia chrlí zprávy o vědeckých objevech dnes a denně. Ale které jsou opravdu zásadní? Máme pro vás přehled těch nejdůležitějších.
ČlánkyV DNA pravděpodobně hraje důležitou úlohu její negenetická část, která se dlouho považovala za "odpadní". Ukazují to nové výzkumy vědců z celého světa.
SPECIÁL: Mise Curiosity na MarsuMají ohrožená zvířata šanci na přežití? Brazílie se do záchrany pustila z druhého konce - místo aby chránila volně žijící ohrožená zvířata, pokusí se je naklonovat. Jakou má tento přístup budoucnost?