ŠTÍTEK: veletrh

Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti. Ilustrační foto.
Desetitisíce lidí navštěvuje každoročně Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Letos připadá na termín od 5. do 9. října, ale zatím není jasné, zda opravdu bude. „Je zásadní, aby vláda v pondělí schválila, že se v říjnu může konat Mezinárodní strojírenský veletrh. Už v květnu to přislíbila, po více než dvou týdnech ale stále není rozhodnuto,“ postěžoval si v pátek prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
41 fotografií

Strojírenský veletrh v Brně: stále v ohrožení. Čeká se na rozhodnutí vlády

Brněnsko
Na brněnském výstavišti se každoročně koná Mezinárodní strojírenský veletrh.
Nad největší veletržní událostí roku v Brně, Mezinárodním strojírenským veletrhem, stále visí otazníky. A to i navzdory tomu, že jeho konání v pondělí podpořila vláda. Jak ovšem v úterý upozornili zástupci Svazu průmyslu a dopravy České republiky i brněnského výstaviště, veletrhy stále nemají výjimku z aktuálních vládních omezení. Jasno by mělo být do konce května.
41 fotografií

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně? Možná v říjnu s výjimkou

Brněnsko
Brno 5.3.2020 - zahájení Motosalonu 2020 na BVV
Kdy a za jakých podmínek se budou moct znovu konat veletrhy, by mělo být jasno do konce května. Vyplynulo to z úterní videokonference mezi epidemiology, zástupci ministerstva zdravotnictví, ministerstva průmyslu a Veletrhů Brno. Jde o nejzazší termín pro možnou přípravu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, řekl mluvčí Veletrhů Brno Jaroslav Bílek. Veletrh se má konat začátkem října.
54 fotografií

Návrat na výstaviště? Mezi festivaly nepatříme, poukazují zástupci Veletrhů

Brněnsko
Ještě na začátku března se na brněnském výstavišti konal Motosalon 2020. Další akce naplánované na první pololetí letošního roku jsou zrušené
Veškeré veletrhy, které se měly konat v prvním pololetí letošního roku, jsou zrušené. Omezení kvůli koronaviru ochromilo činnost brněnského výstaviště. „Opatření nám de fakto zakázala podnikání, čekáme na světýlko na konci tunelu, které nám dá perspektivu obnovení normální činnosti,“ uvedl ředitel firmy Veletrhy Brno Jiří Kuliš.
48 fotografií

Brněnské veletrhy: ztráta je zatím zhruba tři sta milionů

Podnikání
Ilustrační foto.
K opatřením, která u nás nemají obdoby, přistoupila Česká republika. Kvůli obavám ze šíření koronaviru byly s platností od úterních 18 hodin zakázány divadelní, hudební a filmová představení i další umělecké, sportovní a náboženské akce. Týká se to i trhů, veletrhů a dalších veřejných i soukromých akcí s předpokládanou účastí vyšší než sto osob. Dopravní podnik Ostrava (DPO) kvůli uzavření škol nevypraví některé spoje.
20 fotografií

Opatření kvůli koronaviru se dotkne i Ostravy. Dojde k omezení spojů MHD

Ostravsko
Ochranná rouška - Ilustrační foto
Lidé, kteří se těšili na páteční prohlídku budovy Nejvyššího soudu, který sídlí v Brně, budou muset změnit plány. Kvůli hrozbě nákazy koronavirem se totiž zástupci soudu rozhodli akce pořádané k Noci práva zrušit. Informaci zveřejnili ve středu. Ve stejný den rovněž osiřel areál brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity. Její rektor dočasně zrušil přednášky. K uzavření příspěvkových organizací zástupci kraje po středeční bezpečnostní radě nepřistoupili.
29 fotografií

Zrušené besedy, prázdné přednáškové sály. Kvůli koronaviru zavírá soud i školy

Brněnsko
Jindřich Jirásek.
V pátek a sobotu 27. a 28. března pražský hotel Olympic zaplaví známky, mince či medaile a pohlednice z celého světa. Uskuteční se tu další ročník jarního veletrhu Sběratel, na nějž přijedou sběratelé z celé republiky i okolních států. „Když něco sbíráte, musíte mít všechno dvakrát - jedno do archivu a jedno na výměnu,” říká Jindřich Jirásek, který spolu s bratrem Petrem převzal pořádání veletrhu po svém otci.
39 fotografií

Pořadatel veletrhu Sběratel Jindřich Jirásek: Sbírání vám musí přinášet radost

Praha
Střední Čechy (17. 2. 2020) – Tiskovou konferenci uspořádala v pondělí po jednání krajských radních hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).  Mimo jiné připomněla, že na veletrhu cestovních příležitostí Holiday World, který se usku
/FOTOGALERIE/ Tečku za účastí Středočeského kraje na veletrhu cestovních příležitostí Holiday World, který se uskutečnil v uplynulém týdnu, udělala na své pondělní tiskové konferenci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Připomněla, že zastoupení Středočeské centrály cestovního ruchu získalo hned dvě prvenství: ocenění za nejpůsobivější stánek mezi velkými expozicemi (nad 60 metrů čtverečních) a za nejzajímavější propagační materiál, jímž se stala mapa pivovarů, jejichž provozovatelé pamatují také na cestovní ruch.
5 fotografií

Kdo se snaží, ocenění získá, chválí hejtmanka úspěch na veletrhu

Z okolí
Ilustrační foto.
/POZVÁNKY/ Městská knihovna Náchod pořádá ve svých prostorách 17. února od 15 hodin karneval pro děti. Na programu jsou soutěže, hry, odpoledne plné zábavy, hudba a tanec. Vstup pouze v maskách literárních hrdinů.

Na co kam: Literární karneval pro děti

Volný čas