ŠTÍTEK: veletrh

Budovy ZČU v Plzni na Borech. Ilustrační snímek
Západočeská univerzita v Plzni uspořádala 29. ročník veletrhu pracovních příležitostí a mezi byli i zástupci Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje (KHK KK). Představili se tam společně s několika členskými firmami. Ačkoliv byla návštěvnost letošního veletrhu nižší než v uplynulých letech, zaměstnavatelé odjížděli spokojeni.

Pověst Karlovarského kraje se mezi studenty zlepšuje

Karlovarsko
Na Career Expo bude zastoupeno více než 90 vystavovatelů z různých oblastí podnikání. Ilustrační foto
Nezaměstnanost v Česku se nyní pohybuje kolem čtyř procent a bez práce je přibližně 296 tisíc lidí. Po práci se poohlížejí nejen oni, ale i ti, kteří si chtějí oproti současnému zaměstnání polepšit. Pro ty z nich, kteří při hledání nechtějí spoléhat pouze na vývěsky úřadů práce či internetové portály, se na sklonku tohoto týdne otevřou brány pražského centra O2 universum, kde se od 13. do 14. března uskuteční pracovní veletrh Career Expo Praha 2024. „Na rozloze 2800 metrů se představí na sto potenciálních zaměstnavatelů,“ přibližuje Peter Krutý z pořádající agentury Alma Career.

Vývěsky úřadů práce nahradí na dva dny pražský pracovní veletrh

Ekonomika
Erotický veletrh v Praze
Zatímco v mnohých českých domácnostech vládly o Mezinárodním dni žen karafiáty a další rozličná květena, v útrobách pražského výstaviště PVO Expo se náklonnost k něžnému pohlaví vyjadřovala provazy, důtkami, koňskými postroji, robertky a parfémy s feromony. Konal se zde totiž Erotický veletrh. Ani na muže se však nezapomnělo. Sál byl různých šidítek plný. A nad tím vším se, kromě erotického odéru, vznášel i duch nastupující erotické módy – umělé inteligence a robotů.
61 fotografií

Všechny stránky sexu. Erotický veletrh ukázal koňské postroje i nezvyklé parfémy

Regiony
Největší veletrh mobilních technologií MWC Barcelona 2024
Největší veletrh mobilních technologií MWC Barcelona 2024 přinesl návštěvníkům vedle nejnovějších trendů v technologiích i pohled do budoucnosti. V rámci expozice s názvem Advance Intelligence ukázala společnost Huawei podobu inteligentního světa, který se bude přirozeně prolínat se všemi aspekty našich životů, od průmyslových odvětví, byznysu, dopravy až po společenské aktivity.

Huawei na MWC 2024: komerční provoz 5.5G sítí začíná

Technologie
Na brněnském výstavišti si můžou návštěvníci prohlédnout i unikátní motorku Indian Challneger RR.
Na světě jich je pouze osmadvacet kusů, většina z nich v Americe. Závodní motorka Indian Challenger RR vychází z konstrukce civilní motorky, je silnější, má větší objem, ale je o sto kilo lehčí. Stroj přivezli na brněnské výstaviště představitelé americké značky Indian Motorcycle, kde ji v pátek prodají nejvhodnějšímu zájemci. O sběratelský kousek za dva a půl milionu jich usiluje hned několik.
13 fotografií

Motorka za dva a půl milionu bude jediná v Česku. Majitel si ji odveze z Brna

Regiony
Další podařená akce tachovského psího útulku U Šmudliny vydělala pro zvířátka 26 tisíc.
Trochu s obavami vystavila provozovatelka tachovského psího útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová v sobotu 17. února necelé tři stovky kabelek, nových i starších, které se jí podařilo získat, v Pop Art Music v Tachově na náměstí Republiky. Akční žena se po celé roky, co vede útulek, snaží všemožnými akcemi získat tolik potřebné finance pro chod útulku. Kabelkový veletrh byl dalším nápadem, jak by mohla nějaká kačka cinknout do útulkové kasičky. A podařilo se. Výtěžek z prodaných kabelek činí 26 tisíc. Doprodej bude online. 
13 fotografií

Tachovský útulek U Šmudliny se raduje. Kabelkový veletrh přinesl peníze

Tachovsko
Svatební veletrh v Pardubicích
V Pardubicích se od soboty 3. února do neděle 4. února konal Svatební veletrh. A přišli na něj nejenom snoubenci, svědci, družičky, ale také ti, komu svatba a krásné šaty nejsou cizí. Letos se jedná o jubilejní 20. ročník obohacený o doprovodný program i nadcházející svatební trendy. Novinkou je dekorace v podobě květinových svítících písmen a letos se akce koná úplně poprvé i se svatební ceremonialistkou.
58 fotografií

VIDEO: Nevěsty, ženiši, kytice i dorty. Pardubice hostily svatební veletrh

Pardubicko
Fiktivní firma vlašimské obchodní akademie Čajovna V Sadě na česko-slovenském veletrhu fiktivních firem v prostorách Metropolitní univerzity Praha.
/FOTO/ Všechny tři fiktivní firmy vlašimské obchodní akademie, které se probojovaly do Top 25 česko-slovenského veletrhu fiktivních firem, poměřily v pátek 8. prosince své dovednosti v dalších šesti soutěžích přímo v prostorách Metropolitní univerzity Praha. Tváří v tvář se snažily nejen po obchodní stránce zaujmout odbornou porotu, ale i s nadhledem čelit jejich zvídavým otázkám a nezaskočila je ani anglická konverzace.
3 fotografie

Obchodní akademie získala stříbro na česko-slovenském veletrhu fiktivních firem

Čtenář reportér
Kabelkový veletrh v Opavě, listopad 2023. Na snímku v popředí Dominik Moravec.
/FOTOGALERIE/ Už po osmé se letos konal charitativní Kabelkový veletrh ve slezské metropoli pod záštitou Opavského a hlučínského deníku a opět pomáhal. Tentokrát Dominikovi Moravcovi z Opavy. Prostory Bredy již tradičně zaplnily kabelky různých barev, které si pod taktovkou Moniky Dudové (moderátorky akce) mohli návštěvníci zakoupit a tím podpořit dobrou věc.
37 fotografií

Ohlédnutí za Kabelkovým veletrhem Deníku. Kabelky opět posloužily dobré věci

Opavsko