ŠTÍTEK: veletrh

Rozhovor s terapeutkou klinické nutriční medicíny Monikou Novotnou na téma Jak si zdravě vybavit lékárničku pro případ viróz a nachlazení.
Hostem Deníku za rubriku Miminek na For Kids, největším veletrhu hraček, her a potřeb pro děti, byla terapeutka klinické nutriční medicíny Monika Novotná. V druhém rozhovoru na téma Jak si zdravě vybavit lékárničku pro případ viróz a nachlazení se terapeutka rozpovídala například o tom, jak se stravovat, když na sobě pocítíme nachlazení, a co by rozhodně nemělo chybět v našich domácích zásobách první pomoci.

VIDEO: Víte, jak si zdravě vybavit lékárničku pro případ viróz a nachlazení?

Rodina
Kabelkový veletrh Deníku v Opavě.
V pořadí osmý ročník Kabelkového veletrhu Deníku nabízí zájemcům možnost získat kabelky za symbolické ceny a pomoci tím patnáctiletému nemocnému chlapci. Jeho rodina využije peněžní prostředky na rehabilitace, které hoch musí pravidelně absolvovat.
33 fotografií

V Opavě probíhá Kabelkový veletrh

Opavsko
Veletrh pracovních příležitostí.
Přes 2200 lidí dorazilo na sérii akcí Veletrhu pracovních příležitostí. Konaly se v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. Veletrhy každoročně na podzim pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) ve spolupráci s Úřadem práce ČR a Karlovarským krajem. „Na poslední veletrh v Sokolově přišlo skoro 600 návštěvníků, přibližně 400 z toho byli studenti. Letošní návštěvnost nás mile překvapila, je totiž vyšší než v předchozích letech,“ uvedla Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK. „Celkově na všechny tři akce přišlo skoro 2200 lidí, z toho bylo přibližně 1700 studentů,“ podotkla.
5 fotografií

O práci v Karlovarském kraji projevilo zájem přes dva tisíce lidí

Chebsko
Předměty do dražby.
/AKTUALIZOVÁNO, KONEC/ Součástí Kabelkového veletrhu Deníku v OC Breda & Weinstein je tradičně i internetová dražba. A pozor i letos jsou k mání zajímavé relikvie. Například kouč opavských basketbalistů Petr Czudek věnoval své triko, ve kterém dovedl svůj tým ke zlatým medailím a po vítězeném duelu ho na sobě rozerval. Výtěžek z dražby poputuje k Dominiku Moravcovi z Těškovic.
8 fotografií

Internetová dražba na pomoc Dominikovi skončila

Opavsko
Milánské výstaviště opět přivítalo motorky
Včera otevřela své brány v rámci prvního novinářského dne motocyklová výstava EICMA v italském Milánu. Pro veřejnost pak otevírá od čtvrtka 9. listopadu do neděle 12. listopadu. A i když se na milánské výstaviště nemáte v plánu vydat osobně, podívejte se nejzajímavější motocyklové novinky, co se na ploše zdejších pavilonů objevily.

To nejlepší z motocyklové výstavy EICMA

Automagazín
V pátek začal na lyském výstavišti víkend provoněný benzinem.
Elektromobily, americká auta, offroudy, buginy, motocykly a mnoho dalšího bylo k vidění na veletrhu Autosalon a Kola 2023, který se o víkendu konal na výstavišti v Lysé nad Labem. Program byl připraven také pro děti, které si mohly prohlédnout vozový park policistů a zúčastnit se tematických soutěží. Jak uvedl Nymburský deník vystaven byl také soutěžní speciál Toyoty týmu Speed Company z Nymburka. 
41 fotografií

Stopy Dakaru, elektromobily i tuningové perly. V Lysé se konal Autosalon a Kola

Automagazín
Regionální veletrh středního vzdělávání Sokrates 1 ve sportovní hale v Mostě v pondělí 6. listopadu.
V mostecké sportovní hale skončil v pondělí 6. listopadu dvoudenní regionální veletrh středního vzdělávání Sokrates 1, který už 22 let usnadňuje výběr vhodného studijního oboru žákům základních škol. Cílem tradiční akce je také zvýšit informovanost o možnostech vzdělávání nejen v regionu. Každoroční přehlídku pořádá Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s úřadem práce.
15 fotografií

FOTO, VIDEO: Na veletrhu v Mostě bylo narváno. Mládež si vybírala střední školy

Mostecko
První obytňák Jana Bordovského na svou největší cestu teprve čeká.
O životě na čtyřech kolech píše a inspiruje tak k cestování ostatní. Komentuje současné trendy i žhavé novinky v této oblasti. Jan Bordovský je mimo jiné spoluautorem knihy Velký průvodce karavanisty a podílí se i na organizaci veletrhu Caravaning v Brně. V rozhovoru pro Brněnský deník popisuje, jak se v obytňáku bydlí v zimě, jaké je cestování s dětmi či zda by chtěl v karavanu žít. 
40 fotografií

Dovolená s karavanem je vždy velmi aktivní, potvrzuje cestovatel Jan Bordovský

Automagazín
5. ročník Svatebního veletrhu.
/FOTO, VIDEO/ Dokonalý účes, dechberoucí šaty a nádherná kytice, prostě vysněná svatba bez chybičky a stresu zakončená dvojitým „ano“. Právě tato událost pro řadu žen představuje splněný sen. A zatímco některé o její podobě mají od začátku jasno, další mohly načerpat inspiraci během 5. ročníku Svatebního veletrhu. Ten se uskutečnil první listopadovou sobotu v prostorách Grandhotelu Zlatý lev v Liberci a za jeho organizací stály Veronika Kiliánová a Nikol Linke, které společně před několika lety založily Svatby v Jizerkách.
45 fotografií

Jak na pohádkovou svatbu? Inspiraci nabídly Svatby v Jizerkách a jejich veletrh

Liberecko
Někteří nadšenci preferují stany na střechy aut.
/VIDEO/ Na luxusní dovolenou v obytném autobusu za miliony i dobrodružné přespávání na střeše terénního auta u břehů jezer láká návštěvníky výstava Caravaning v Brně. Na výstaviště se ve čtvrtek dopoledne přišly podívat stovky milovníků tohoto typu cestování. Novinkou je takzvaná Adventure hall, která nabízí k nahlédnutí minikaravany, střešní stany, kempingové vestavby či expediční vozidla v kempingové úpravě.
40 fotografií

Největší Caravaning v Brně s dobrodružnou novinkou. Prohlédněte si zajímavosti

Brněnsko
Caravaning Brno 2022 na brněnském výstavišti.
Na největším českém veletrhu obytných vozidel a kempování se představí více než stovka vystavovatelů. Od čtvrtka do neděle se mohou návštěvníci veletrhu Caravaning Brno těšit na nejrůznější typy známých značek karavanů, obytných vozů i aktuální novinky v oblasti kempování. Jak uvedl Brněnský deník, chybět nebudou ani prémiové a luxusní vozy pro náročné cestovatele. 
51 fotografií

Začal Caravaning Brno. Oblíbený veletrh zaujme i akční a náročné cestovatele

Automagazín
Techdays na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Ilustrační foto z roku 2018.
Na výstavišti Zahrada Čech se tento víkend uskuteční dvoudenní veletrh vzdělávání – Výstava škol a Techdays, ve kterém se odprezentuje celkem dvacet pět středních škol a učilišť, vysoké školy, firmy a další subjekty z Ústeckého a Středočeského kraje. Výstava bude probíhat od 3. do 4. listopadu, oba dny od 8 do 17 hodin. Cílem veletrhu je pomoci dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání. Vstupné je pro veřejnost zdarma.

Výstava škol a Techdays - Pomáháme mladým lidem s jejich budoucností

Čtenář reportér
Univerzita Pardubice se představí na veletrhu v Brně.
Univerzita Pardubice otvírá možnost podat přihlášky ke studiu v nadcházejícím akademickém roce již 1. listopadu. Tento týden se univerzita představí nerozhodnutým zájemcům o studium na veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Brně. Návštěvníky chce oslovit atraktivní expozicí, ale také ukázkami vědy a rozhovory se současnými vysokoškoláky ze všech svých sedmi fakult.

Kam na vysokou? Pardubická univerzita jede na veletrh Gaudeamus

Pardubicko
XVII. ročník veletrhu vzdělávání Didacta Třebíč
/FOTO, VIDEO/ Cukrář, puškař, ekonom, zdravotní sestra, chovatel. Ač tyto obory nemají zdánlivě nic společného, sešly se ve stejnou chvíli všechny na jednom místě. V prostorách Střední průmyslové školy Třebíč se ve čtvrtek 19. října koná už sedmadvacátý ročník veletrhu vzdělávání Didacta. A právě z těchto a mnoha dalších oborů mohou vybírat zejména žáci osmých a devátých tříd, pro které je hlavně určený.
24 fotografií

Začal veletrh Didacta. Osmáci a deváťáci mohou v Třebíči vybírat z desítek oborů

Třebíčsko
Veletrh hraček, her a potřeb pro děti.
Vydejte se o nadcházejícím víkendu s celou rodinou na For Kids, největší veletrh hraček, her a potřeb pro děti. Součástí programu, který připravuje Deník s rubrikou Miminek, bude fotografování s vánoční tématikou dětí ale i celých rodin, pořízení snímků do soutěže Školák Deníku a rozhovor s terapeutkou klinické nutriční medicíny Monikou Novotnou na téma strava v případě alergií a jak si zdravě vybavit lékárničku v době viróz a nachlazení. Těšit se můžete i na několik dárků.

Miminka míří na For Kids: Veletrh plný dárků, fotek, zábavy i užitečných rad

Cestujeme
Veletrh hraček, her a potřeb pro děti
Vydejte se o nadcházejícím víkendu s celou rodinou na For Kids, největší veletrh hraček, her a potřeb pro děti. Součástí programu, který připravuje Deník s rubrikou Miminek, bude fotografování s vánoční tématikou dětí ale i celých rodin, pořízení snímků do soutěže Školák Deníku a rozhovor s terapeutkou klinické nutriční medicíny Monikou Novotnou na téma strava v případě alergií a jak si zdravě vybavit lékárničku v době viróz a nachlazení. Těšit se můžete i na několik dárků.

Miminka míří na For Kids: Veletrh plný dárků, fotek, zábavy i užitečných rad

Rodina
Muzeum hromadné dopravy v pavilonu Z brněnského výstaviště nevznikne. Veletrhy Brno mají s místem jiné plány.
Ještě na začátku roku plánovali představitelé města vytvořit z unikátního pavilonu Z na brněnském výstavišti muzeum hromadné dopravy. Kvůli vysokým nákladům na provoz však od vizí postupně upustili. Vedení Veletrhů Brno nyní namítlo, že s nimi o případném využití takzvaného zetka k proměně v muzeum nikdo nediskutoval. Do budoucna již mají s pavilonem vlastní plány.
4 fotografie

Co s ikonickým pavilonem Z výstaviště v Brně? Muzeum MHD nebude, víme další plán

Brněnsko
Muzeum hromadné dopravy v pavilonu Z brněnského výstaviště nevznikne. Veletrhy Brno mají s místem jiné plány.
Ještě na začátku roku plánovali představitelé města vytvořit z unikátního pavilonu Z na brněnském výstavišti muzeum hromadné dopravy. Kvůli vysokým nákladům na provoz však od vizí postupně upustili. Vedení Veletrhů Brno nyní namítlo, že s nimi o případném využití takzvaného zetka k proměně v muzeum nikdo nediskutoval. Do budoucna již mají s pavilonem vlastní plány.
4 fotografie

Budoucnost pavilonu Z na výstavišti v Brně: muzeum nebude, nahradí jej výstavy

Regiony
V týdnu od 9. do 15. října se v Libereckém kraji v rámci veletrhu Educa week 2023 budou konat vzdělávací akce pro všechny věkové kategorie.
Město pod Ještědem opět hostí Educa week, veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí, který se bude konat od 9. do 15. října. Již 17. ročník opět nabídne celotýdenní program plný informací, studijních i pracovních příležitostí, inspirativních setkání i motivačních přednášek z oblasti vzdělávání, kariérního růstu i osobnostního rozvoje.

Týden vzdělávání a pracovních příležitostí. Educa week nabízí bohatý program

Liberecko
Podzimní knižní veletrh se letos koná v Havlíčkově Brodě v pátek 6. a v sobotu 7. října.
Krajskou knihovnu v Havlíčkově Brodě a především vedlejší Kulturní dům Ostrov zaplní o víkendu knihy. Koná se tam tradiční podzimní knižní veletrh, letos s pořadovým číslem třicet tři. I v letošním roce veletrh láká na křty nových knih, autorská čtení i autogramiády, ale také na zvučná jména autorů, jako jsou například Alena Mornštajnová či Michal Viewegh. V rámci veletrhu se koná v Klubu Oko koncert Pražského výběru.
15 fotografií

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě: Mornštajnová, Viewegh a 140 vystavovatelů

Havlíčkobrodsko