ŠTÍTEK: veletrh

Český ráj na mezinárodním turistickém veletrhu ve Wroclawi
Sdružení Český ráj se začátkem března prezentovalo na veletrhu v polské Wroclawi, který se uskutečnil ve dnech 3. až 5. března. Stejně jako v loňském roce se region Český ráj představil společně s Krkonošemi na pultu Královéhradeckého kraje, který byl součástí stánku Dolního Slezska.

Český ráj na mezinárodním turistickém veletrhu ve Wroclawi

Jičínsko
Veletrhy Brno - ilustrační fotografie.
Kdo bude novým ředitelem Veletrhů Brno, není jasné ani na začátku března. Po čtvrtečním zasedání představenstva je však jasné, že je výběrové řízení na post ředitele zrušené. Deníku to potvrdil mluvčí veletrhů Radoslav Klepáč. Další postup určí představenstvo v čele s bystrckým starostou Tomášem Kratochvílem v nadcházejících dnech. Nynějšímu řediteli Tomáši Moravcovi vyprší smlouva na konci března.

Nový ředitel Veletrhů Brno: dosud neznámý, výběrové řízení zrušili

Brněnsko
Na brněnském výstavišti začal Stavební veletrh. Návštěvníci míří také na další veletrhy DSB a Mobitex.
/VIDEO/ Architekturu malometrážního bydlení i stále oblíbenější luxusní ubytování v přírodě zvané glamping představuje od čtvrtka návštěvníkům Stavební veletrh na brněnském výstavišti. Jeho součástí je i Festival architektury a veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex. Otevřený je také veletrh Dřevo a stavby Brno, který představuje ucelenou prezentaci oborů dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů. Zájemci mají k návštěvě akcí příležitost až do soboty.
22 fotografií

Stavební veletrh v Brně: luxusní glamping nebo moderní tiny house, podívejte se

Podnikání
Euroregion Tour 2022 v Jablonci nad Nisou. Ilustrační foto.
Na 10. a 11. března chystá příspěvková organizace města Jablonec Kultura Jablonec dvaadvacátý ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2023. Naposledy se konal minulý rok. Letos organizátoři sázejí na nový koncept. Kromě možnosti načerpání inspirace pro výlety nebo dovolenou láká jeho program na řadu zážitků, to vše v rámci jedné vstupenky.

Euroregion Tour opět v Jablonci. Láká na parkour a biketrial show

Jablonecko
Tradiční módní veletrh oblečení a bot předvádí návštěvníkům různé variace od běžné konfekce po designové výstřelky. K veletrhu patří také soutěže a módní přehlídky. Fotografie pochází z předchozích ročníků.
/VIDEO/ Brno se stane na jeden víkend městem módy. Už od pátku totiž na výstavišti začnou veletrhy Styl a Kabo, na které vystavovatelé z tuzemska i zahraničí přivezou nejnovější kolekce oblečení, obuvi i doplňků. Celkem se zde představí na tři stovky módních značek, ty nejhezčí kousky budou předvádět modelky na přehlídkovém mole. Zapojí se světoví vystavovatelé, Turecko muselo účast zrušit kvůli zemětřesení.
44 fotografií

Brno jako centrum módy. Jubilejní veletrh Styl a Kabo ukáže, co se bude nosit

Brněnsko
Probon na hradeckém veletrhu JA firem.
Barviva, cukry, konzervanty – to vše obsahují běžně dostupné cukrovinky. Studenti Obchodní akademie, SOŠ a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Hradci Králové se proto rozhodli učinit přítrž výčitkám z mlsání. V rámci celorepublikového projektu JA Czech založili studentskou firmu Probon a přišli na trh se zdravou alternativou sladkostí.
3 fotografie

Již žádné bonbony plné cukru. Jde to i jinak, tvrdí studentská firma Probon

Čtenář reportér
Studenti střední obchodní školy v Hradci Králové založili studentskou firmu Probon a přišli na trh se zdravou alternativou sladkostí.
Barviva, cukry, konzervanty – to vše obsahují běžně dostupné cukrovinky. Studenti Obchodní akademie, SOŠ a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Hradci Králové se proto rozhodli učinit přítrž výčitkám z mlsání. V rámci celorepublikového projektu JA Czech založili studentskou firmu Probon a přišli na trh se zdravou alternativou sladkostí.
3 fotografie

Už žádné bonbony plné cukru. Jde to i jinak, tvrdí studentská firma Probon

Čtenář reportér
Studenti prezentovali své podniky na Mezinárodním festivalu fiktivních firem, který se konal ve dnech 25. a 26. ledna na Výstavišti Flora.
Poslední lednový týden se prostory Výstaviště Flora Olomouc zaplnily začínajícími byznysmeny, kteří se sem sjeli pochlubit svými podnikatelskými nápady. A že jich nebylo málo. Na letošním ročníku veletrhu fiktivních firem byly k vidění cukrárny, pekárny, realitní kanceláře, cestovní agentury, prodejny s chovatelským zbožím nebo vztahová poradna. Za příspěvek velmi děkujeme.
3 fotografie

Veletrh fiktivních firem už podesáté: studenti prezentovali své podniky

Čtenář reportér
Tomáš Moravec nejspíš po čtvrtstoletí na Výstavišti Brno skončí.
Na brněnském výstavišti strávil téměř čtvrtinu století. Vypracoval se od píky, kdy začínal jako referent. V prosinci předloňského roku začal Výstaviště Brno vést jako generální ředitel. Tomáš Moravec však možná z veletrhů nadobro odejde. Na konci března mu totiž vyprší smlouva a představenstvo se rozhodlo vypsat výběrové řízení na nového ředitele. Brněnský deník přináší rozhovor o tom, jak se mu bude z firmy odcházet, o budoucnosti veletrhů i o tom, jaké to je vést výstaviště v době krize.

Šéf BVV Brno o novém výběrovém řízení: Firmě jsem obětoval rodinu, nechci odejít

Brněnsko
Fiktivní firma z OA SOŠZE Žatec  postoupila do finále soutěže.
Fiktivní firmy naší školy Květiny s láskou, s. r. o. a KeyLock security, s. r. o. pokračují v letošní veletržní sezóně. Nedávno se aktivně účastnily 4. MUB-LINE veletrhu, pořádaného on-line formou Metropolitní univerzitou Praha. Pracovníci firem soutěžili v konkurenci 77 fiktivních a cvičných firem z Česka a Slovenska o nejlepší vánoční leták, nejlepší firemní prezentaci doprovázenou živým komentářem a o nejlepší logo a slogan.
4 fotografie

Fiktivní firma z OA SOŠZE Žatec postoupila do finále soutěže

Čtenář reportér
Svatební veletrh.
Třetí ročník Svatebního veletrhu se uskutečnil druhou listopadovou sobotu v městě pod Ještědem. Organizovala ho svatební agentura Svatby v Jizerkách a návštěvníci Pytloun Grand Hotelu Imperial se mohli inspirovat vším, co je třeba k dokonalé svatbě. Zájemci mohli ochutnat svatební dorty a zákusy, prohlédnout si svatební šaty, vyzkoušet prstýnky či využít služeb vizážistek.
25 fotografií

Dorty, šaty či prstýnky. Budoucí nevěsty si v Liberci užily svatební veletrh

Liberecko
Tereza Kavecká patří k pilířům opavské operní scény. Na snímku v roli Musetty.
Funny Girl, Musetta, Adina a spousta dalších operních postav. Ve Slezském divadle jim dává podobu sopranistka Tereza Kavecká. Zpívá pro opavské publikum, které ji má rádo a které má ráda i ona. V pátek 11. listopadu však bude v obchodním centru Breda zpívat na tradičním Kabelkovém veletrhu pro jednadvacetiletou Kateřinu Juchelkovou z Opavy, která se už od narození potýká se zdravotními obtížemi. Právě jí bude patřit výtěžek této humanitárně zaměřené akce.

Operní sólistka zazpívá na Kabelkovém veletrhu Deníku pro handicapovanou dívku

Opavsko
Zakladatelky svatební agentury Svatby v Jizerkách.
Veronika Kiliánová a Nikol Linke jsou důkazem toho, že na některé věci je potřeba počkat. Cesty spolužaček z děčínského gymnázia se rozdělily po maturitě, aby je po několika letech osud opět svedl dohromady, tentokrát ve městě pod Ještědem. Slovo dalo slovo a společně před téměř třemi lety založily Svatby v Jizerkách. Druhou listopadovou sobotu budou v Liberci pořádat další ročník Svatebního veletrhu.
7 fotografií

Zařídí nejkrásnější den. Dvě kamarádky spojila vášeň ke svatbám

Liberecko