ŠTÍTEK: veletrh

Veletrh pracovních příležitostí v prostorách jihlavské vysoké školy si nenechalo ujít na čtyři sta návštěvníků.
Veletrh pracovních příležitostí JOBStart umožňuje každoročně zprostředkovat studentům a absolventům Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) přímý kontakt s potenciálními zaměstnavateli. Nabízí možnost, jak nastartovat kariéru. Akce začátkem listopadu přilákala kolem čtyř set návštěvníků. Za fotografie děkujeme Vendule Marešové z VŠPJ.
22 fotografií

Veletrh pracovních příležitostí. Lidé si mohli otestovat i znalosti angličtiny

Čtenář reportér
Svatomartinský průvod v Jihlavě.
Je tu první listopadový víkend a s ním zajímavé akce po celé Vysočině. Příjezd svatého Martina oslaví například v Třešti a v Lukách u Jihlavy či v Přibyslavicích na Třebíčsku. První ročník Svatebního veletrhu míří do Havlíčkova Brodu. Bystřice nad Pernštejnem se těší na písničkáře Pokáče. V jihlavském Domě kultury zazní slavné filmové melodie a třebíčská bazilika láká na Svatomartinský koncert s Václavem Hudečkem.
30 fotografií

Svátek svatého Martina oslaví průvody, hodováním, koncerty i ohňovou show

Cestujeme
Dražba Deníku
/DRAŽBA BYLA UKONČENA/ Chcete mít doma kabelku herečky Dany Morávkové, České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové, kravatu hejtmana Ivo Vondráka nebo sportovní míč podepsaný sportovními hvězdami Opavy, či legendárními DJskými esy? Je tady tradiční internetová dražba kousků ze šatníků VIP osobností, která je pravidelnou součástí Kabelkového veletrhu. 
102 fotografií

Internetová dražba Kabelkového veletrhu Deníku skončila

Opavsko
Strojírenský veletrh na brněnském výstavišti.
Nový stroj pro 2D laserové řezání uvidí vůbec poprvé v České republice návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná příští týden na brněnském výstavišti. Představí jej firma Prima Power, která je jedním z 1016 vystavovatelů z pětatřiceti zemí světa. „Nejvíce zahraničních firem je z Německa. Poprvé se evidujeme také účast z Indonésie," zmínil ředitel veletrhu Michalis Busios.
19 fotografií

Strojírenský veletrh po pauze opět v Brně: 2D řezání i nejmenší průmyslový robot

Brněnsko
Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě.
V kurzu je cestování po vlastní ose a ubytování na čtyřech kolech. Karavany a obytné vozy jdou na dračku. Je to fenomén, který láká čím dál více lidí. Vypovídá o tom obrovská návštěvnost mezinárodního veletrhu s názvem Caravaning Brno na brněnském výstavišti. Karavanoví turisté se na jižní Moravě brzy dočkají i nových parkovacích stání.
32 fotografií

Brněnské výstaviště jako kemp, plné karavanů. Podívejte se na nejnovější modely

Brněnsko
Chcete studovat výrobu zbraní? Pak se přihlaste na školu v Uherském Brodě.
/VIDEO/ Už loni měl slavit pětadvacáté narozeniny, ale kvůli pandemii se nekonal. Letos se ale veletrh vzdělávání Didacta vrátil v plné síle. Prostorami třebíčské střední průmyslové školy, kde se tradičně veletrh konává, proudily ve čtvrtek 21.října opět davy deváťáků. Právě jim je Didacta určená. Pomáhá jim vybírat střední školu a nasměrovat je do další životní etapy.
11 fotografií

Roboti, modelky i kováři. V Třebíči se deváťáci rozhodovali, kam jít po škole

Třebíčsko
Takto vypadal Kabelkový veletrh Deníku v Opavě v listopadu 2019.
V pořadí již šestý ročník Kabelkového veletrhu Deníku se v pátek 19. listopadu od 15 hodin uskuteční v opavském Obchodním centru (OC) Breda&Weinstein. I letos se na této tradiční akci podílí Opavský a hlučínský deník. Smysl zůstává také stále stejný – pomáhat prostřednictvím prodeje darovaných kabelek. Výtěžek z letošního ročníku podpoří Rostíka Vegela z Opavy, který od narození trpí cévní malformací.
102 fotografií

Veletrh v Opavě bude znovu pomáhat! Přineste kabelky a podpořte nemocného Rosťu

Opavsko
Markéta Hejkalová.
/FOTO, ROZHOVOR/ Nevzdává se. Spisovatelka, překladatelka a zakladatelka tradičního Podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová připravuje navzdory loňským událostem další ročník této tradiční akce. Doufá, že se letos v říjnu opět všichni setkají mezi vůní knih v havlíčkobrodském Kulturním domě Ostrov. Pokud by se letos veletrh opět nemohl konat, byla by to katastrofa, uznává.
7 fotografií

Ředitelka Markéta Hejkalová: Na veletrhu je nejdůležitější setkávání lidí

Volný čas
Výstava začíná v úterý a potrvá tři dny.
V polském Gdaňsku se od úterý uskuteční 14. ročník veletrhu TRAKO. Mezinárodní železniční veletrh patří mezi největší a nejprestižnější setkání železničního průmyslu v Polsku. Návštěvníci z řad odborné i laické veřejnosti se seznámí s problematikou současného stavu dopravních systémů a železniční infrastruktury v Polsku, Evropě i po celém světě. Veletrhu, který se koná jednou za dva roky, se zúčastní i třemošnická společnost DAKO-CZ, tradiční český výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla.

Třemošnická společnost DAKO-CZ míří do Polska na prestižní veletrh

Chrudimsko
Veletrh středních škol. Ilustrační foto.
Kam zamířit po základní škole? Osmákům a deváťákům (kteří si tuhle otázku kladou společně se svými rodiči především) z Příbramska může s hledáním odpovědí pomoci pondělní návštěva jednacího sálu příbramských zastupitelů v budově někdejšího báňského ředitelství na náměstí T. G. Masaryka. Po celý den se tam koná veletrh středních škol.
5 fotografií

Nabídka středních škol na jednom místě. V Příbrami se koná jejich veletrh

Příbramsko
Mezinárodní veletrh Animal Tech se konal v Brně od 5. do 8. září.
Zajít ke kadeřníkovi a rovnou na "plac." To musí absolvovat každá modelka, a to i v případě, že má čtyři nohy. Takové mohli vidět lidé na brněnském výstavišti v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat, na které se představili nejkrásnější zástupci jednotlivých plemen skotu, která jsou v ČR chována. Podstatná část pavilonu P se proměnila na kravín a jeho dočasní obyvatelé zde soutěžili o nablýskané poháry.
7 fotografií

Víte, kdy chodí krávy k holiči? Na veletrhu v Brně jim to slušelo. Podívejte se

Čtenář reportér
Letošní, již 23. ročník, veletrhu proběhne 11. a 12. září. Zdroj: veletrh Sběratel
Veletrh Sběratel nabídne návštěvníkům řadu zajímavostí. Od unikátních známek, přes sběratelské "eurobankovky" včetně vzácných motivů s Karlem Gottem, až po vzácné vinylové desky. Návštěvníci budou mít také možnost si nechat ocenit svoji sbírku mincí či autogramů. Největší sběratelské akce v Evropě, po více než šesti měsících, se zúčastní 200 vystavovatelů z celého světa.
10 fotografií

Praha se stane Mekkou sběratelů! Nechte si ocenit svou sbírku

Praha
Ředitelka projektu Styl a Kabo Gabriela Císařová, generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš a ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová.
Po více jak roční odmlce se na výstaviště vrací veletrhy. Navštívit jej budou moci lidé, kteří s daným oborem pracují nebo mají klubovou kartu. První veletrh je tento víkend Styl a Kabo. „Předpokládáme, že budou akce menší. Musíme prostory upravit dispozičně tak, aby návštěvníci mohli dodržovat předepsané rozestupy,“ sdělil generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.
30 fotografií

Brněnské výstaviště po pauze opět ožívá: první veletrh je módní Styl a Kabo

Podnikání
Ředitelka projektu Styl a Kabo Gabriela Císařová, generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš a ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová.
Po více jak roční odmlce se na výstaviště vrací veletrhy. Navštívit jej budou moci lidé, kteří s daným oborem pracují nebo mají klubovou kartu. První veletrh bude Styl a Kabo tento víkend. „Předpokládáme, že budou akce menší. Musíme prostory upravit dispozičně tak, aby návštěvníci mohli dodržovat předepsané rozestupy,“ sdělil generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.
30 fotografií

Brněnské výstaviště po pauze opět ožívá: první veletrh bude módní Styl a Kabo

Podnikání
 Z výstavy Regiony České republiky v Lysé nad Labem.
Turistická destinace Dolní Poohří zastupovala Ústecký kraj na výstavě měst, obcí, mikroregionů a informačních center v Lysé nad Labem. Výstava Regiony České republiky se konala o víkendu 15. až 18. července společně s expozicí Květy 2021. Destinační agentura Dolní Poohří vystavovala v originálním expozičním stánku, který přilákal řadu zájemců.

Na výstavě lákaly hlavně jednodenní autobusové výlety

Čtenář reportér
Huawei na veletrhu MWC Barcelona
Nejvýznamnější veletrh mobilních komunikací MWC letos vlivem celosvětové pandemie proběhl v neobvyklém termínu na přelomu června a července. Tradičně však na něm došlo k vyhlášení prestižních cen GLOMO. Ve španělské Barceloně udělila organizace GSMA více než dvě desítky ocenění. Čtyři z nich získala společnost Huawei.  

Mobilní veletrh v Barceloně ocenil inovativní technologie Huawei

Chytrý svět