ŠTÍTEK: Velikonoce

Vejce budou letos o Velikonocích levnější než v loňském roce
Lidé letos na Velikonoce zaplatí za vejce méně než loni, oproti loňsku navíc nehrozí jejich nedostatek. Zároveň by se v letošním roce mohlo prodat více českých vajec, nově totiž v regálech přibudou česká vejce s bílou skořápkou. ČTK to sdělila předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie (ČMDU) Gabriela Dlouhá. I přesto se podle ní zisky chovatelů patrně nezvýší, levná vejce z dovozu totiž tlačí dolů cenu těch českých.
8 fotografií

Vejce budou letos na Velikonoce levnější. Nedostatek nehrozí, uklidňují farmáři

Ekonomika
Starší žáci Býště v přípravě na jarní část sezony.
S fotbalem to jde do kopce… Děti mají zájem o tuto lidovou zábavu. Asi takto lze uvést organizaci SK Býšť, který sídlí v obci na dříve tolik frekventované pětatřicítce. Žádné obavy o budoucnost, navíc nikomu se nechce odejít za lepším. Klub funguje jako rodina. A dává o sobě vědět čím dál tím více nahlas. Starší žáci šíří pověst tak, že už to lépe nejde. Po podzimní části vévodí tabulce okresního přeboru skupina Holicko. Do jarních bojů naskočí den po Velikonocích.
27 fotografií

Fotbal v Býšti jedna rodina. Děti tykají trenérům, do jiných klubů se jim nechce

Okresy
Velikonoce v táborské zoologické zahradě.
Vyplácení dívek a žen pomlázkou patří k českým velikonočním tradicím, které sice může někdo vnímat kontroverzně, přesto u nás stále přetrvávají. Traduje se, že vyšleháním spleteným vrbovým proutím se předává zdraví a svěžest. Aby to fungovalo, musí být pomlázka nová a vlastnoručně spletená. Ne každý to však umí a právě ti se mohou od pátku 29. do neděle 31. března dostavit do táborské zoologické zahrady. Tam si pod odborným dohledem upletou vlastní pomlázku. Děti si mohou najít velikonoční vajíčko nebo si ozvláštnit návštěvu zábavným kvízem.

Upleťte si pomlázku v táborské zoo nebo hledejte velikonoční vejce

Čtenář reportér
Velikonoční akce v Infocentru Elektrárny Ledvice.
Do velikonočního hávu zahaleného Informačního centra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice  zavítalo v sobotu 23. března 167 osob. Více než polovina z nich byly děti, které k návštěvě s rodiči zlákaly velikonoční dílničky a různé hrátky v suterénu. Samozřejmostí se pro všechny stalo i zhlédnutí  3D filmu s dinosaury a pro ty starší šesti let i možný výstup na nejvyšší rozhlednu v České republice. Do její prosklené vyhlídky a následně i na venkovní ochoz se ovšem dostali jen ti, co si výstup rezervovali předem.

Velikonoční dílničky v Infocentru Elektrárny Ledvice bavily děti i rodiče

Čtenář reportér
Brno od čtvrtka do neděle hostí mezinárodní basketbalový turnaj pro mládež Future Stars - Easter Cup.
Týmy z Lotyšska, Slovinska nebo Polska. A s nimi změří síly hned několik jihomoravských klubů. Velký basketbalový turnaj se na Velikonoce valí do Brna, které od čtvrtka do neděle bude hostit Future Stars – Easter Cup. Na akci dorazí přes třináct set mladých sportovců ve věku od desíti do devatenácti let, zúčastní se celky hned z devíti evropských zemí.
4 fotografie

Basketbalový svátek pro mládež. Do Brna míří přes 1300 nadějí z devíti zemí

Basketbal
Nákupy o Velikonocích? Zatímco v pátek si bez obav nakoupíte, v pondělí zůstanou dveře marketů uzavřené. Znovu se otevřou v úterý
Už podeváté si Češi letos připomenou Velký pátek, tedy ukřižování Ježíše Krista, formou státního svátku. Spolu s Velikonočním pondělím tak jarní svátky nabídnou čtyři dny volna. Ovšem pozor. Kromě toho platí i zákon upravující prodejní dobu obchodů o státních svátcích. Zatímco v pátek si bez obav nakoupíte, v pondělí zůstanou dveře marketů uzavřené. Znovu se otevřou v úterý.

Otevírací doba o Velikonocích: Kdy budou obchody zavřené, kam vyrazit o svátcích

Ekonomika