ŠTÍTEK: Velikonoce

Instalace solárních panelů
Výrobu a spotřebu elektrické energie je nutné udržovat v rovnováze v každém okamžiku. „Jinak dojde k narušení frekvence, což by mohlo mít závažné důsledky a vést k rozsáhlé systémové poruše s dopadem na omezení dodávek elektřiny,“ říká v rozhovoru pro Deník ředitel dispečerského řízení společnosti ČEPS Miroslav Šula. Výhradní provozovatel přenosové soustavy na území Česka se stará také o služby spojené se zajištěním této rovnováhy v reálném čase.

Zelená energie jako problém? Pozor na jarní víkendy a svátky, varuje expert

Energie
Princ William s Catherine, princeznou z Walesu. Oba zůstávají nejoblíbenějšími členy královské rodiny. Ilustrační snímek
Od nečekaného přiznání britské princezny Catherine uběhlo už několik týdnů. Na videu svým příznivcům oznámila, že má rakovinu. Průzkum veřejného mínění nyní ukázal, že se její popularita od té chvíle značně zvýšila. Přispívá k tomu fakt, že královská rodina občas odpovídá na dopisy, ve kterých lidé princezně Kate přejí brzké uzdravení.
10 fotografií

Princezna Kate je už nejoblíbenějším členem královské rodiny. Pomohly i dopisy

Státy mimo EU
Od čtvrtka do neděle se v Brně na Velikonoce konal mládežnický basketbalový turnaj Future Stars - Easter Cup, kterého se zúčastnilo 86 českých a zahraničních týmů.
Šestaosmdesát týmů, téměř čtrnáct set mladých sportovců a šestnáct využitých hal a tělocvičen. Ve velkém se konal basketbalový turnaj Future Stars – Easter Cup, který na Velikonoce hostilo Brno. O medaile a poháry se bojovalo ve dvanácti mládežnických kategoriích, fanoušci mohli sledovat utkání desetiletých i devatenáctiletých nadějí. Všechny trofeje pro vítěze si z jihu Moravy odvezly zahraniční kluby.
68 fotografií

PODÍVEJTE SE: Haly v Brně žily basketbalem. O poháry bojovalo téměř 1400 talentů

Basketbal
Obžalovaní před klatovským soudem.
Tři a dva roky vězení. To je trest za tři roky hrůzy, které podle rozsudku Okresního soudu v Klatovech připravil pár z malé vesničky na Klatovsku pro mužovu nevlastní dceru. Dívku ponižovali, nadávali jí, nesměla s nimi jíst u stolu, snášet musela i další příkoří. Vše vyvrcholilo tím, že skončila v dřevěné boudě na zahradě, kde nebyla voda, WC ani topení. Školačka kvůli chování nevlastního otce a macechy podle znalců utrpěla trvalou poruchu zdraví. Verdikt není pravomocný.  
3 fotografie

Dívka musela žít v boudě. Soud poslal za týrání nevlastní rodiče do vězení

Krimi
Neděle 7. dubna na Lipně u vody. Teploty se přehouply přes letních 25 °C.
V Českých Budějovicích se v neděli teplota dostala skoro na 31 °C. Rekordy ale padly na všech jihočeských stanicích, a to i o pět, šest stupňů Celsia. V Českém Krumlově k třicítce chybělo pár desetinek stupně Celsia, na Lipně se teplota dostala přes letních 25 °C. Pro Krumlov hlásí předpovědní model Aladin na pondělí i na úterý teploty přes 26 °C.
27 fotografií

Krumlov čekají další dva horké dny. Na Lipně spousta lidí vyrazila k vodě

Českokrumlovsko