ŠTÍTEK: Velikonoce

Na parkovišti pod Helfštýnem se objevily nové stellplatzy pro stání karavanů
Návštěvníci Helfštýna, kteří se rozhodli strávit několik dní v blízkosti této středověké památky, mohou odstavit své karavany na nově vybudovaných místech v podhradí. Obec Týn nad Bečvou, která provozuje parkoviště pod hradem, nechala vybudovat v klidnější části poblíž lanového centra takzvané stellplatzy. Součástí investice jsou i cykloboxy pro odstavení a nabití elektrokol.
17 fotografií

Na parkovišti pod Helfštýnem už slouží řidičům karavanů nové stellplatzy

Hranicko
Vajíčková pomazánka.
Vajíčková pomazánka má několik set variant a každá rodina má svůj osvědčený recept. I mně maminka předala ten náš a samozřejmě jsem dosud nenarazila na lepší. Nejenže jsou potřeba pouze čtyři ingredience, ale příprava je jednoduchá a rychlá. Proto můžete pomazánku udělat kdykoliv a dát si ji třeba k svačině, snídani, případně ji namazat na chlebíčky pro návštěvu. Recept se vám bude rozhodně hodit nyní po Velikonocích, během kterých zbylo spousta vajíček po koledování.
5 fotografií

Vajíčková pomazánka snadno a rychle. Čtyři ingredience postačí

Jičínsko
Zápas 21. kola MSFL Baník Ostrava B - Rosice 3:1.
/FOTOGALERIE/ Neuspěli jen na startu jara v Karviné (0:1), v dalších třech letošních zápasech MSFL fotbalisté rezervy ligového Baníku Ostrava pokaždé bodovali, z toho dvakrát, vždy doma, naplno. Naposledy o Velikonocích na Bazalech, kde ve 21. kole porazili Rosice 3:1. Střelci gólů byli Chvěja, Kašpárek, Temel a také Sirotek, který ale nešťastně překazil čisté konto spoluhráči Kubnému.
48 fotografií

Baník roli favorita zvládá, na Bazalech nemají soupeři šanci. Podívejte se

Fortuna ČFL + MSFL
Přestavlky porazily doma Pyšely 2:1.
Fotbalový okresní přebor má po Velikonocích nového lídra. Po zaváhání Mezna, které padlo ve Struhařově, se do čela tabulky vyšvihly Maršovice. Druhá je Kondrac, jež si s chutí zastřílela proti Divišovu. Velké překvapení a přestřelka se odehrála v Týnci nad Sázavou, kde domácí překvapivě prohráli s předposledním Pravonínem. Vysokou výhru zapsala také rezerva Nespek.
56 fotografií

Okres: Střídání na čele, Pravonín šokoval Týnec. Přestavlky porazily Pyšely

Okresy
Boris Jirků: Provance Saint Private II.
Akademický malíř a grafik, ale také sochař, ilustrátor a vysokoškolský profesor Boris Jirků patří k našim prestižním osobnostem v oblasti výtvarného umění. V týdnu po Velikonocích, ve čtvrtek 4. dubna v 17 hodin, zahájí jeho další ostravskou výstavu ve Výtvarném centru Chagall jeho spolužák z pražské AVU, akademický malíř Martin Pawera a šéf „Chagallu“ Petr Pavliňák. Ještě před zahájením výstavy si našel Boris Jirků čas k rozhovoru pro Moravskoslezský deník.

Boris Jirků vystaví v Ostravě obrazy z Dalmácie, ale také jedinečné ilustrace

Ostravsko
Velikonoční svátky na lázeňské kolonádě pohledem čtenářky reportérky
Velikonoce jsou největší křesťanský svátek a zároveň oslava příchodu jara. Návštěvníci lázeňského města i místní si přišli vychutnat sváteční atmosféru na mariánskolázeňskou kolonádu. Mohli se těšit na rozličná hudební vystoupení, pletení pomlázek, ukázek kovářského řemesla a historických kočárků s panenkami. I mlsouni si přišli na své v bohatém výběru tradičních stánků.
26 fotografií

Velikonoční svátky na lázeňské kolonádě pohledem čtenářky reportérky

Čtenář reportér
Fotbalová příprava na jaro: Těrlicko 2022 - Dolní Datyně 1:3.
/FOTOGALERIE/ Ve dvou jarních zápasech krajského přeboru naplno bodovali, ale třetí o Velikonocích forbalistům Dolních Datyní radost nepřinesl. Na svém trávníku dostali od Kravaří pořádnou nadílku, duel 19. kola prohráli 1:5. Čestný úspěch Jestřábů zařídil v 80. minutě Cenek, před ním se sice zapsal mezi střelce Kodenko, ten však ve 32. minutě překonal svého spoluhráče Chelmeckého v domácí bráně.
6 fotografií

Kravaře pokazily Velikonoce Jestřábům, v Dolních Datyních jim naložily pětku

Kraje