ŠTÍTEK: Velikonoce

Vajíčkový salát je jedním z nejoblíbenějších způsobů zpracovaní barevných velikonočních vajec.
Barevná velikonoční vajíčka dělají všem koledníkům radost a v košíčku vypadají hezky. Ale když se jich doma sejde větší množství, je nutné naplánovat, jak je co nejdříve spotřebovat. Asi nejoblíbenějším a nejrozšířenějším způsobem, jak naložit s vykoledovanými vejci, je vajíčkový salát nebo vajíčková pomazánka. Jak připravit jednoduchý a dobrý vajíčkový salát?

Čas barevných vajec končí: Jak z nich udělat chutný vajíčkový salát

Za jídlem
Zápas 15. kola I.B třídy, skupiny A, Kofola Krnov B - Slavia Malé Hoštice 5:2.
/FOTOGALERIE/ Lídři fotbalové I.B třídy se nemění, i když někteří z nich v 15. kole klopýtli. Skupině A po výhře 3:1 nad Velkými Hošticemi dál vládne Budišov n. B., Jindřichov v přímém souboji o 2. místo porazil Starou Ves 3:1. Střelnici si otevřeli v Šilheřovicích fotbalisté Záblatí, domácí tým přejeli 9:2 a v „béčku“ na 2. místě odskočili svým pronásledovatelům. Tabulku dál vedou Vítkovice B, které porazily Markvartovice 4:1, stejně jako ve skupině C Lískovec, i když prohrál v Horním Žukově 3:4. Klopýtly totiž také druhé Oldřichovice s Nebory 1:2. Hnojník porazil Nýdek 5:2 a už není poslední. Černé Velikonoce měla první Ostravice v „déčku“ po prohře na hřišti posledního Spálova 0:2. Bodově se na ni dotáhly druhé Stachovice, které porazily Frýčovice 1:0.
20 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - I.B třída

Kraje
Libor Rychlý (vlevo) a Martin Šimek spolu odehráli v dresu Lhoty spoustu skvělých zápasů. Teď už je Rychlý doma na Brandýsku a Šimek v Tuchlovicích. První druhého překonal, ale kamarády zůstali.
Druhé kolo okresního přeboru fotbalistů o Velikonocích nepřineslo mnoho překvapení. O největší se postaraly zachraňující se týmy Kročehlav a zejména Hrdlíva, které urvaly aspoň dva body. První jarní výhry má Velké Přítočno, které se ale znovu nadřelo. Poslední Lidice na hřiště prvních Jedomělic ani nevyrazily, už dopředu věděly, že tým dohromady nedají.

Okres: Lidice k lídrovi nejely, konec v Olovnici byl jenom pro silné povahy

Okresy
Morová rána, která v letech 1348 až 1350 zasáhla velkou část západní Evropy, vyvolala masovou hysterii, jež brzy přešla k vraždění Židů. Ti byli obviňováni, že tráví vodu ve studních. Jejich vraždění pak postupovalo Evropou souběžně se šířením nákazy
Léta 1389. V neděli na Velikú noc Židé v Praze jsou zbiti a spáleni, zapsal do svých Pamětí Mikuláš Dačický z Heslova. Strohá věta je připomínkou největšího středověkého pogromu na Židech spáchaného v českých zemích, k němuž došlo 18. dubna 1389, za vlády Václava IV. Zahynula při něm většina obyvatel tehdejšího pražského židovského města.

PODCAST: Dějiny temné i tajemné. Krvavé Velikonoce

Tajemné dějiny
TJ Sokol Libchavy B vs. TJ Sokol Černovír.
/OKRESNÍ FOTBAL/ Psal se 12. srpen roku 2023, kdy libchavské áčko prohrálo v Albrechticích a od té doby v každém kole sbíralo body. Až do letošního 31. března a „výletu“ do Brandýsa nad Orlicí, který vedoucímu celku okresního přeboru II. třídy pořádně zhořkl. A když k tomu připojíme debakl třetitřídního béčka v Červené Vodě, tak tyhle svátky jara se pro libchavský fotbal proměnily v černou můru.
66 fotografií

Fotbalové Velikonoce v Libchavách? Podle výsledků pláč a skřípění zubů

Okresy
Břeclavští fotbalisté (v modrém) porazili 4:1 Humpolec.
Důležitá výhra. Fotbalisté Břeclavi v sobotu dopoledne zapsali premiérové tři body v jarní části divize D. Duel devatenáctého kola proti Humpolci zvládlo MSK výsledkem 4:1. „Už na tréninku jsem to cítil. Kluci byli výborně nachystaní, hlava byla dobře připravená. Jen jsem doufal, aby se to projevilo i v zápase,“ řekl břeclavský kouč Radomír Víšek.
36 fotografií

FOTO: Břeclavi vystřelil první jarní výhru Kovařík. Nejlepší výkon, těšilo Víška

Fortuna divize
Divize, 18. kolo: SK Kosmonosy (v červeném) - SK Benátky (3:0), 16. března 2024
Důležité tři body přivezli z půdy královéhradecké Slavie benátečtí fotbalisté. Na stadionu, který je na dohled fotbalového stánku prvoligových votroků, předvedli Benátečtí zodpovědnou hru. Vypracovali si dvoubrankový náskok, který ztenčil v závěrečné desetiminutovce střelou z přímého kopu Makhaberidze, tlak východočeského týmu nepřišel, a tak se dá hostující výhra hodnotit jako zasloužená. Pro benátecké střelce Hájka a Ducha se jednalo o první branky v sezoně.

Velikonoce zpříjemnili Benátkám premiéroví střelci

Fortuna divize