ŠTÍTEK: Velikonoce

Užijte si Velikonoce plné zábavy.
Svátky jara jsou tady a pokud přemýšlíte, kde je strávit, rozhodně byste neměli vynechat naší největší vodní plochu Lipno. Rosničky slibují v této lokalitě teploty okolo 17 stupňů, a tak pobyt venku na čerstvém šumavském vzduchu udělá dobře každému. Navíc Rodinný areál Lipno chystá nejenom mnoho velikonočních akcí, ale i otevření Království lesa, půjčovny lodí, kempu Modřín, nebo Bikeparku a Singletracku.
5 fotografií

Svátky jara si můžete užít na Lipně. Nejen v Království lesa a v korunách stromů

Čtenář reportér
Velkopáteční výstup na Kalvárii v Ostrém
Na Velký pátek, 29. března, vyrazily desítky věřících společně s novým biskupem Stanislavem Přibylem ke slavení Velikonoc a ke společné modlitbě křížové cesty na Kalvárii v Ostrém u Úštěka. V letošním roce poprvé nesli věřící dřevěný kříž na znamení utrpení Ježíše Krista. Biskup Stanislav Přibyl tak navázal na tradici velkopátečních křížových cest.
27 fotografií

OBRAZEM: Věřící vystoupali s křížem na Kalvárii v Ostrém. V čele s biskupem

Litoměřicko
Vajíčka položte na talířek a nechte dobře vyschnout.
Velikonoce se kvapem blíží a s nimi přichází i čas na výzdobu domácnosti a barvení vajíček. Svůj nápad, jak barvit vajíčka originálně s pomocí obyčejných fixek a kuchyňských ubrousků, nám poslala čtenářka Radmila Skořepová z Moravskoslezského kraje. S touto metodou nešlápnete vedle a nemůže se stát, že se vám kraslice nepodaří. Jednoduchou a originální metodu si oblíbila i čtenářčina vnoučata.
16 fotografií

FOTONÁVOD: Kraslice? Teď frčí duhová vajíčka, stačí vám fix a ubrousek

Hobby
SK Rakovník (ve žlutém) v domácí jarní premiéře přemohl jasně Podlesí 5:0.
Další senzační druhý poločas odehráli fotbalisté SK Rakovník. V duelu o druhé místo díky tomu porazili Vestec na jeho hřišti a Velikonoce jim zpříjemnila také porážka vedoucích Tuchoměřic v Kralupech, díky tomu se Rakovničtí na lídra tabulky bodově dotáhli. „Zatím jen dotáhli. Jdeme pokorně dál, čekají nás další výzvy,“ usmál se jen spokojený trenér Jaroslav Hamouz.

Rakovník jede! Vestci nastřílel čtyři lahůdkové góly a klepe na čelo A třídy

Kraje
Užijte si velikonoce v Aquapalace Praha.
Ještě nemáte plán na velikonoční svátky? Nevíte, jak zabavit své děti během prodlouženého velikonočního víkendu? Máme řešení, vyrazte za zajíčky a kuřátky do Vodního světa v Aquapalace Praha, kde si užijete soutěže a bohatý animační program.

Velikonoce v Aquapalace Praha: Moře zábavy a soutěží

Volný čas
Mazanec je bochánek ze sladkého kynutého pečiva, který hospodyňky pečou na Bílou sobotu.
Mazanec, voňavý bochánek s rozinkami a mandlemi, byl vždy neodmyslitelnou součástí Velikonoc. Mazanec je klasické velikonoční pečivo, které má předlouhou historii a krásnou symboliku. Můžeme si jej sice koupit v obchodě, ale i když kupované mazance vypadají na první pohled docela dobře, nakonec se většinou ukáže, že vzhledem víc slibovaly, než chutí splnily. Proto je lepší mazanec pečený doma, a to i v případě, že se do něj pustí začátečník. V textu se dozvíte: kdy se peče mazanec, jak upéct dobrý mazanec a na co si dát pozor při pečení mazance.

Peče se v sobotu a jí v neděli: Jak připravit opravdu dobrý velikonoční mazanec

Za jídlem
Martin Fenin, bývalý reprezentační útočník
Zažil skvělé časy v Teplicích, v bundesligovém Frankfurtu i v reprezentaci, pak ale spadl na dno. 36letý fotbalista Kovářova (I. A třída) Martin Fenin si kariéru pokazil alkoholem, což sám přiznává. Ve čtvrtek oznámil na svých soukromých sociálních sítích, že ukončil třímesíční léčbu v protialkoholní léčebně. „Chci být své dcerce lepším vzorem, než jsem byl doteď," napsal ve svém prohlášení upřímně. 
9 fotografií

Odchovanec Teplic Fenin ukončil protialkoholní léčbu. Pomohli Baroš i Ujfaluši

Fotbal
Tomáš Rigo.
V reprezentační pauze vyhlásili ústy sportovního šéfa Luďka Mikloška útok na čtvrté místo, teď mají první příležitost ukázat, že nešlo jen o plané řeči. Fotbalisté Baníku Ostrava vyrazí v neděli do ligového finiše v rámci 26. kola FORTUNA:LIGY duelem proti Teplicím. Úkoly? Nahradit v záloze vykartovanou oporu Tomáše Riga a ukončit sérii domácích neúspěchů. Pomoci by k tomu mohly na Velikonoce i děti, které mají vstup zdarma.
37 fotografií

Nahradit Riga a zlomit dvojité domácí prokletí. Baník může zaútočit na čtyřku

FORTUNA:LIGA
Ve čtvrtek 28.3.2024 večer začala velikonoční uzavírka Poděbradské ulice v Pardubicích
Úderem devatenácté hodiny začala ve čtvrtek úplná uzavírka v části Poděbradské ulice mezi kruhovým objezdem u Globusu a MÚK Ohrazenice. Dělníci tu začali pracovat na plánované rekonstrukci mostu přes Brozanský potok, jež je v havarijním stavu a bude po dokončení volně navazovat na budovaný Severovýchodní obchvat Pardubic. Řidiči mířící ve směru od Semtína a z centra mohou využít objízdné trasy přes areál obchodní zóny. Problémy pro řidiče potrvají až do úterý 2. dubna.
10 fotografií

Začala oprava mostu přes Brozanský potok, Poděbradská je na Velikonoce uzavřená

Pardubicko
Kaplička v letovisku Studánka u Rychnova nad Kněžnou
/VIDEO/ Až do Velikonočního pondělí můžete zajít do kapličky sv. Jana Nepomuckého na Studánce u Rychnova nad Kněžnou, kde Radka Pecháčková návštěvníkům přiblíží krásné velikonoční tradice a děti poznají i to, čím se v jejich věku na Rychnovsku bavily jejich předkové. Koulení vajec po valbisku či balvisku bylo oblíbenou velikonoční zábavou dětí v tomto regionu.

Co je to valbisko? I s touto starou tradicí seznámí Velikonoce na Studánce

Rychnovsko
Velikonoční výzdoba přinese na hřbitov barvy a svěžest jara.
Kraslice, barevné jarní květiny a nejrůznější dekorace na stolech i oknech domácností k Velikonocům neodmyslitelně patří. Velikonoční svátky jsou ale i doba, kdy se naše myšlenky častěji obracejí k blízkým, kteří už mezi námi nejsou. Oslavit společně svátky jara sice nemůžeme, ale uctít své zesnulé příbuzné a přátele můžeme i tím, že po zimě zkrášlíme místo jejich posledního odpočinku. Pestré barvy oživí hrob i vzpomínky na ně. Jaké velikonoční dekorace se na hrob hodí? Jak hroby na Velikonoce hezky vyzdobit?
11 fotografií

Barevný hrob na Velikonoce. Vkusné a krásné dekorace si můžete snadno vyrobit

Hobby
Jízda vlaku taženého zrenovovanou parní lokomotivou 464.102, přezdívanou Ušatá.
Unikátní exponáty ze svých sbírek, jimž se díky náročným opravám s restaurátorskými zásahy podařilo navrátit původní půvab, nebo je dokonce opětovně oživit, ve svém hlavním sídle na pražské Letné v nedávné minulosti představilo Národní technické muzeum (NTM). Nyní zve příznivce k výletům za jejich objevováním do regionů. Aktuálně jsou totiž k vidění v pobočkách muzea mimo hlavní město. Proč se za nimi nerozjet třeba nyní v čase Velikonoc, kdy tato pracoviště zahajují sezonu – a řada rodin hledá program pro chvíle svátečního volna?
79 fotografií

Velikonoční výlet může přinést obdivování techniky. Láká i parní vlak

Praha