ŠTÍTEK: Velikonoce

SK Vysoké Mýto vs. FK Dobrovice.
/POZVÁNKA/ Velikonoční mistrovský fotbalový program je tentokrát natažen do tří dnů, neboť některé kluby využily příležitost a svoje utkání si předehrají v pátek s vyhlídkou nadcházejícího prodlouženého volného víkendu. Ke šlágrům určité náleží okresní divizní derby Letohradu a Vysokého Mýta. Domácím totiž kolo od kola ubývají příležitosti, jak se ještě zachytit rychle ujíždějícího vlaku… Jarní sezona startuje také v nejnižších třídách na Chrudimsku a Pardubicku, nabídka pro fanoušky v Pardubickém kraji je tím pádem kompletní.
21 fotografií

Kam na fotbal v Pardubickém kraji: Velikonoce plné zajímavých duelů

Fotbal
Ilustrační foto
Víkendové Tipy Deníku jsou tu! Každý týden pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend, tentokrát prodloužený. Vyberte si z naší nabídky akcí napříč celým Olomouckým krajem. Na Prostějovsku se slaví Velikonoce na zámcích v Plumlově i Čechách pod Kosířem. V Prostějově zase vystoupí kontroverzní pornofolkař Záviš. 
28 fotografií

Kam o velikonočním víkendu? Do zoo, na hrady a zámky, jarmarky i lovení vajíček

Volný čas
Fotbalové derby mezi FK Kozlovice a 1. FC Viktorie Přerov.
Prodloužený čtyřdenní víkend, který je na programu díky Velikonocím od pátku až do pondělí. Volno ale nemají sportovní události. Tentokrát jsou plné nižšího fotbalu, doma hraje také olomoucká Sigma, v Holici pak druholigový Prostějov. Kromě fotbalu můžete zavítat na americký fotbal, semifinále ženského volejbalu, atletiku, házenou či judo.
62 fotografií

Kam za sportem: Velikonoční víkend nabízí nižší soutěže, Sigmu či další sporty

Ostatní sporty
Blanenský pochod Za sněženkou do krasu se v sobotu konal už po čtyřicáté. V novodobé historii dorazil rekordní počet účastníků.
Na bílou sobotu mohou lidé vyrazit na oblíbený pochod za sněženkou. Vybrat si můžete trasu podle své kondice a užít si tak jarní atmosféru v srdci Moravského krasu. Ten, kdo ještě nemá pomlázku, si ji může uplést v Arboretu Šmelcovna. Návštěvníci si zde pochutnají také na pochoutkách z udírny i na tradičním zeleném pivu.

Tipy na víkend na Blanensku. Pochod za sněženkou nebo pletení pomlázky

Volný čas
Pochod. Ilustrační foto
Velikonoční prodloužený víkend přinese oblíbený pochod, který se koná již šestým rokem. Účastníci si budou moci vybrat trasu podle své kondice a užít si tak příjemnou jarní atmosféru. Velikonocemi to bude žít na zámku ve Slavkově u Brna, kde nebude chybět ani program pro děti. Vyškov zase láká na burzu zvířat a bleší trhy. 

Tipy na víkend na Vyškovsku. Koná se velikonoční pochod nebo bleší trhy

Volný čas
Velikonoční pivo dostanete ve čtvrtek v mnoha hospodách na Kladensku.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zelený čtvrtek si tradičně žádá zelené pivo a velká poptávka je po něm v posledních letech také v restauracích, hospodách a dokonce i ve vinárnách na Kladensku. Zelená barva souvisí s nadcházejícími velikonočními svátky i s jarem. Sluníčko už vídáme na obloze častěji, trávíme více času v přírodě a nálada je hned veselejší.
15 fotografií

Velikonoční zelené pivo jde na Kladensku na dračku. Hospody ho vytočí hektolitry

Kladensko
Nymburské náměstí ve velikonočním hávu.
/FOTO, VIDEO/ Ve volných dnech letošních svátků jara můžete vyrazit na výlet po středních Čechách, kde na na mnoha místech konají velikonoční akce. Nejen jarmarky, kde se budou plést pomlázky a zdobit kraslice, ale třeba i králičí hop, soutěž o nejlepší velikonoční nádivku, jízdy parním vlakem nebo šermířské šarvátky a taškařice kejklířů. 
17 fotografií

Kam o Velikonocích: Na Nymbursku slaví krasobruslaři a zpívají frajeři z galerky

Volný čas
Strážníci dětem přivezli balíčky plné sladkostí.
Pěkné gesto udělali chomutovští strážníci, aby napravili škody, které zcela nepochopitelně způsobil zloděj. Ten se v čase blížících se Velikonoc vplížil do areálu mateřské školy Zahrádka v Kundratické ulici v Chomutově a odnesl sladkou výslužku určenou dětem. Městská policie to ale nenechala jen tak a k velkému překvapení vedení mateřinky i dětí přivezla náhradní výslužku.

Zloděj vzal dětem z chomutovské školky velikonoční výslužku. Strážníci zasáhli

Chomutovsko
Hrad Bouzov.
Návštěvnická sezona na většině hradů a zámků začíná letos 28. března, tedy na Zelený čtvrtek. Ve třech čtvrtinách těchto památek si lidé připlatí, většina objektů zdražila vstupné pro dospělé o 20 korun. Největším letošním tahákem je projekt Po stopách šlechtických rodů, který se zaměří na Habsburky. Deník přináší grafický přehled největších novinek na hradech a zámcích v roce 2024.

Hrady a zámky otevírají brány. Nová sezona odhalí život Habsburků

Česko
Libor Švec, kastelán hospitálu Kuks.
/ROZHOVOR/ Tip na výlet na Velikonoce? Ve čtvrtek 28. března zahajuje turistickou sezonu hospitál Kuks. Barokní areál neslouží jen k prohlídkám. Konají se tam různé kulturní, vzdělávací, pobytové akce, svatby, křtiny, pohřby, cvičení jógy. Zájemci si můžou nechat ve sklepení archivovat víno. „Vedle klasického turistického ruchu tak žije hospitál i trochu jiným způsobem. Tenhle trend držíme,“ říká kastelán hospitálu Kuks Libor Švec.
33 fotografií

Lidé k nám jezdí i na jógu nebo archivovat víno, říká kastelán Hospitálu Kuks

Krkonoše
Velikonoce. Ilustrační foto.
Prodloužený víkend přinese po celém Plzeňském kraji řadu akcí spjatých s Velikonocemi, i v tuto dobu ale bude možné se netradičně setkat s krampusáky, kteří zavítají na hrad Opálka na Klatovsku. Pro milovníky železnice bude připraven Velikonoční expres v podobě historického motorového vlaku z Plzně do Křimice, z koncertů bude možné zajít hned ve čtvrtek večer na oblíbenou Mňágu a Žďorp.

Tipy na víkend: Velikonoční akce, ale také krampusáci na Opálce

Volný čas