ŠTÍTEK: Venezuela

Lídr venezuelského parlamentu a samozvaný prezident Juan Guaidó
Venezuela se chce zbavit jedné dlouholeté a neoblíbené hlavy státu, kterou ale u moci drží armáda. Zároveň má i náhradního prezidenta, kterého sice uznávají skoro všichni po celém světě, ale doma mu to není příliš platné. Bolívie si zrovna zvolila nového prezidenta, aby se jí den po volbách vrátil ten původní, co se ho horko těžko před rokem zbavovala. No a v Peru zvládli během jediného týdne mít tři prezidenty. Latinská Amerika nebyl nikdy klidný kontinent a poslední týdny jsou toho důkazem.
7 fotografií

Státy Latinské Ameriky mají problém. Příliš mnoho prezidentů

Svět
Americký prezident Donald Trump
Donald Trump dostal už v minulých prezidentských volbách o dvě procenta méně než jeho soupeřka Hillary Clintonová. V amerických podmínkách jde o téměř tři miliony hlasů. Jenže na nejvyšší počet hlasů se v amerických prezidentských volbách nehraje. Klíčový je počet volitelů, kteří jsou rozděleni podle jednotlivých států USA.
30 fotografií

Poslední šance. Trump zkouší zopakovat rok 2016

Svět
Expediční kamera - přehlídka filmů
Zažij dobrodružství na plátně tvého kina! Každý rok přináší filmový festival Expediční kamera do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce.

Expediční kamera 2020

Volný čas
Expediční kamera - přehlídka filmů
Zažij dobrodružství na plátně tvého kina! Každý rok přináší filmový festival Expediční kamera do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce.

Expediční kamera 2020

Volný čas
Ilustrační foto.
Další čtyři ženy z regionu, tentokrát z Pardubicka, naletěly podvodníkům z internetových seznamek. Každý z mužů se vydával za někoho jiného, jeden byl lékař v zahraniční misi, druhý ropný inženýr, další voják americké armády, čtvrtý zaměstnanec americké ropné společnosti.

Ženy naletěly podvodníkům, poslaly jim statisíce

Zločiny a soudy
Keřové bludiště v Choceradech je vhodným místem pro zábavnou aktivitu.
/FOTOGALERIE/ Pro potěchu můžete navštívit keřové bludiště v Choceradech. Otevřeno je denně, ale je lepší předem zavolat na telefonním čísle 723 967 851. V loňském roce přišlo do bludiště 800 návštěvníků - cyklisté, výpravy, školy v přírodě, mateřské školy, rodinné výlety, náhodní návštěvníci, všichni jsou zapsáni v 'pamětní knize'.
3 fotografie

Ztraťte se na chvilku v keřovém bludišti v Choceradech

Čtenář reportér
Skvělá parta a výborná zábava. Především to je pro baseballisty BK Ježci Jihlava nejdůležitější.
Před šesti roky se zrodila myšlenka založit baseballový BK Ježci Jihlava. A byl to dobrý tah. Šéf klubu Martin Tulis je nadšený, jak každý rok přibývají noví členové, a jak je Jihlava dávána za vzor ostatním celkům z Česka. Hlavní trenér Ježků navíc nově spolupracuje s mládežnickými reprezentačními výběry, ačkoliv srdce mu prý bude tlouct hlavně pro jihlavský klub.
3 fotografie

Záleží mi hlavně na Jihlavě. Chci, aby to tu fungovalo, říká Tulis

Ostatní sporty
Vzpoura ve venezuelské věznici
Nejméně 46 lidí zemřelo a dalších několik desítek bylo zraněno při nepokojích ve věznici ve městě Guanare na severozápadě Venezuely. Informovala o tom agentura EFE s odvoláním na zdroj z vězeňské služby. Počet obětí patrně dál poroste, protože někteří zranění jsou ve velmi vážném stavu. Navíc místní nemocnice, kam byli převezeni, nápor pacientů nezvládá a nemá ani dostatek infuzí, léků či zásob krve pro transfúze.

Ve venezuelské věznici vypukla vzpoura. Zemřelo nejméně 46 lidí

Svět
Pracovníci v ochranných oděvech dezinfikují prostor před kostelem v jihokorejském Tegu 20. února 2020
Cena zlata se během dnešního obchodování vyšplhala až na sedmileté maximum nad 1620 USD za troyskou unci kvůli rostoucím obavám z širších hospodářských důsledků epidemie nového typu koronaviru. Ceny ropy pokračují v růstu. Posílila je čínská opatření na podporu ekonomiky, pokles nových případů nákazy koronavirem a obavy o ropné dodávky z Libye a z Venezuely. Epidemie nového koronaviru by letos mohla způsobit pokles globální poptávky po osobní letecké přepravě. Letecké společnosti by tak letos mohly přijít o tržby v v miliardách dolarů.
5 fotografií

Dopady koronaviru: Cena zlata i ropy roste, aerolinky mohou přijít o miliardy

Ekonomika
1. Jmenuji se Zdeňka Horká, používám umělecké jméno Zdeňka malířka pěti živlů z Třebíče. Značka Z na mých originálních obrazech je symbolem nekonečné energie. A pět živlů opravdu existuje. Pocházím z Babic, můj tatínek tam učil ve škole, kde se střílelo.
Jmenuji se Zdeňka Horká, používám umělecké jméno Zdeňka malířka pěti živlů z Třebíče. Značka Z na mých originálních obrazech je symbolem nekonečné energie. A pět živlů opravdu existuje. Pocházím z Babic, můj tatínek tam učil ve škole, kde se střílelo. On tam nikdo nechtěl učit, všichni se báli. Tatínek umřel, když mi bylo šest.

Jsem Zdeňka malířka pěti živlů

Zprávy z Česka
Výstřižek ze Stráže lidu z roku 1966
Minulost je třeba si připomínat. My jsme pro vás za pomoci 224 výstřižků ze Stráží lidu zdokumentovali dění v roce 1966 na Prostějovsku. Někdy zůstává na obsahem politicky laděných zpráv rozum stát, jindy se určitě pobavíte, až vám budou cukat koutky úst. Překvapí vás jistě i desítky zajímavých dobových fotografií. Tak neváhejte a pusťte se do prohlížení.
224 fotografií

Rok 1966? Podívejte se na 224 unikátních výstřižků ze Stráží lidu

Olomoucko
Nové posily volejbalového Kladno, vlevo Max Staples z Austrálie a vedle Kolumbijec Cristian Palacios.
Už delší dobu trápilo blokaře volejbalistů Kladna Vladimíra Sobotku zranění paty. V sobotním duelu v Liberci se definitivně odrovnal a jak dlouho bude mimo hru lze jen těžko odhadnout. O berle se může opírat tři týdny nebo také dva měsíce. Asistent trenéra Petr Klár tudíž musel opět rozhodit sítě a jak sám přiznal, měl poměrně brzy štěstí. Do kabiny Orlů se stěhuje borec s obdivuhodnými fyzickými parametry, a to smečař kolumbijské reprezentace, 204 cm vysoký Cristian Palacios.

Volejbalisté Kladna hlásí další posilu, obrovitého Kolumbijce!

Ostatní sporty
Papež František při tradičním vánočním poselství Městu a světu (Urbi et orbi).
Papež František v tradičním vánočním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) dnes vyzval k ukončení konfliktů zejména v zemích Blízkého východu. Zmínil Sýrii, Irák, Jemen, Libanon, Svatou zemi, ale i některé africké státy. Připomněl také humanitární krizi ve Venezuele či nedořešený konflikt na Ukrajině. Papež přitom řekl, že se modlí za "obměkčení kamenných, egoistických srdcí", aby se děti trpící násilnostmi mohly začít znovu usmívat.  
4 fotografie

Papež pronesl tradiční poselství. Vyzval k ukončení konfliktů na Blízkém východě

Svět
Policisté označili průběh nejdrsnějšího hudebního festivalu Obscene Extreme v Trutnově za poklidný.
Divoká jízda na metalovém oři skončila. Hlediště letního kina a provizorní stanové městečko se vyprázdnily. Přírodní amfiteátr trutnovského Bojiště osiřel. Ještě v neděli přitom burácel řevem kapel z celého světa při festivalu nejtvrdší hudby Obscene Extreme. Obešel se bez vážnějších problémů, policisté označili jeho průběh za poklidný. Zaznamenali pouze dvě krádeže. Na silnici však nachytali jedenáct řidičů pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog.
51 fotografií

OEF: Policisté řešili jen kouř na zastávce a řidiče pod vlivem alkoholu a drog

Volný čas
Čurby, organizátor festivalu Obscene Extreme v Trutnově.
/ROZHOVOR/ Americká legenda Repulsion, která bude zkoušet v Trutnově na vlakovém nádraží, a nejprodávanější deathmetalová kapela všech dob Cannibal Corpse. To jsou největší hvězdy 21. ročníku nejdrsnějšího hudebního festivalu Obscene Extreme, který začíná ve středu v areálu trutnovského letního kina Bojiště. Jeho boss Čurby (Miloslav Urbanec) se těší také na kapely z Nové Kaledonie z ostrova, schovaného v hloubi v Tichého oceánu, Venezuely nebo trutnovskou skupinu Člověk v plísni.
6 fotografií

Spousta lidí se nás pořád neoprávněně bojí, tvrdí šéf festivalu extrémů

Hudba
Čurby, organizátor festivalu Obscene Extreme v Trutnově.
/ROZHOVOR, VIDEO/ Americká legenda Repulsion, která bude zkoušet v Trutnově na vlakovém nádraží, a nejprodávanější deathmetalová kapela všech dob Cannibal Corpse. To jsou největší hvězdy 21. ročníku nejdrsnějšího hudebního festivalu Obscene Extreme, který začíná ve středu v areálu trutnovského letního kina Bojiště. Jeho boss Čurby (Miloslav Urbanec) se těší také na kapely z Nové Kaledonie z ostrova, schovaného v hloubi Tichého oceánu, Venezuely nebo trutnovskou skupinu Člověk v plísni.

Spousta lidí se nás pořád neoprávněně bojí, cítí šéf festivalu extrémů

Volný čas
MS v softbalu, ČR - Venezuela
Čeští softbalisté se na mistrovství světa v Praze bodově neprosadili a předčasně prohráli s Venezuelou 0:7. Soupeř předvedl tři homeruny a zápas skončil už po páté směně. Domácí hráči nastoupí v neděli od 10:30 do utkání o konečné sedmé místo. Nevylepší tak své nejlepší umístění ze světových šampionátů, kterým zůstane šesté místo z roku 2000. 

Čekali jsme, že budou pálit, nezvládli jsme to, litoval trenér softbalistů Kusý

Ostatní sporty
Český reprezentant Michal Holobrádek.
Čeští softbaloví reprezentanti se na mistrovství světa v Praze bodově neprosadili a i kvůli třem homerunům prohráli s Venezuelou rozdílem 0:7 už po páté směně. V neděli budou hrát od 10:30 o konečné sedmé místo s poraženým z utkání mezi Austrálií a USA. Nevylepší tak své nejlepší umístění ze světových šampionátů, kterým zůstane šesté místo z roku 2000. 

Čeští softbalisté si na MS zahrají o sedmé místo. S Venezuelou prohráli 0:7

Ostatní sporty
Český reprezentant Marek Malý
Čeští softbalisté se na domácím mistrovstvím světa dostali do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku turnaje je posunula výhra 5:4 proti Kubě a zejména pak rozhodující homerun Marka Malého, který v poslední směně otočil skóre utkání. Ve skupině A si tak Češi připsali tři výhry a postoupili díky vzájemným zápasům.

Nepopsatelný pocit, rozplýval se hrdina Malý po postupovém homerunu

Ostatní sporty