ŠTÍTEK: vládní úřad

Ilustrační foto
Děčín – Každý sedmý člověk v Děčíně má problémy se splácením svých dluhů, jen městu dluží jeho obyvatelé téměř sto milionů korun.

Děčínem obchází chudoba

Děčínsko
Ministr vnitra Jan Kubice navštívil Obrnice na Mostecku.V doprovodu tamní starostky Drahomíry Miklošové si prohlédl okolí Obrnic
Most - S činností Agentury pro začleňování národnostních menšin jsou města na Mostecku spokojena. Přestože v uplynulých dnech s agenturou rozvázal smlouvu Duchcov a Chomutov, spolupráce v Mostě, Litvínově a Obrnicích bude pokračovat.

Kritizovanou agenturu na Mostecku chválí

Mostecko
Ilustrační foto.
Praha – S několika desítkami opatření ke zlepšení bezpečnosti, bydlení, vzdělávání či zaměstnávání lidí z takzvaných ghett za miliardy korun počítá strategie boje proti sociálnímu vyloučení.

Vláda má na stole strategii pro boj s ghetty

Česko
Diskuze v kině Panoráma
Varnsdorf - Zjistit počty nepřizpůsobivých, dát jim práci nebo je vystěhovat z města. A především výzvy k demisi vedení varnsdorfské radnice. S tím přišli lidé na dnešní setkání s představitely Varnsdorfu. Jednání v kině bylo pořádně bouřlivé, dostavilo se na něj totiž i několik Romů, kteří si také vzali slovo.
6 fotografií

FOTO, VIDEO: Varnsdorf se hádal v kině

Děčínsko
Centrum, které pomáhali rekonstruovat loňští dobrovolníci už dva roky funguje jako školka pro předlické děti. Koordinátorka předškolního klubu ze společnosti Člověk v tísni Eliška Králíková se v jeho prostorách věnuje dětem třikrát týdně.
Předlice – Jak bude vypadat sociální práce s předlickými Romy, to je otázka. Nad plánem, který si město připravilo ve spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách, se totiž pomalu stahují mraky. Proč? Za vším jsou peníze.

Centrum pro Romy v Předlicích nebude, Ústí od něj upustilo

Ústecko
Ilustrační foto
Děčín – Vládní agentura pro začleňování Romů rozšíří od 1. července počet lokalit, kde bude působit. Nově otevře svou pobočku také v Děčíně.

Romům pomůže agentura

Děčínsko
Ilustrační foto.
Vysočina - Do kraje Vysočina zamířilo v uplynulém roce prostřednictvím vládní agentury CzechInvest osm investorů, o tři víc než za rok 2009. Objem investic se však meziročně snížil o stovku milionů korun na loňských 246 milionů korun.

Vysočina loni získala více malých investorů

Podnikání
Přerovští Romové. Ilustrační foto
Přerov – Chcete spolupracovat? Tak spolupracujte. A my budeme kontrolovat, jak vám to jde. Tak by se dal popsat postoj města Přerova k vládní agentuře zabývající se romskou problematikou, která v Přerově působila od roku 2008. Instituce, která pomáhá městům i neziskovkám, které o to stojí, shánět peníze na některé projekty, odejde z Přerova ke konci června. Podle představitelů města proto, že po úřednících chtěla víc, než je reálné.

Z Přerova zmizí agentura, která se zabývá Romy

Přerovsko
Ilustrační foto
Přerov – Chcete spolupracovat? Tak spolupracujte. A my budeme kontrolovat, jak vám to jde. Tak by se dal popsat postoj města Přerova k vládní agentuře zabývající se romskou problematikou, která v Přerově působila od roku 2008.

Z Přerova odejde agentura, která se zabývá Romy

Česko
Bílý dům
USA - Bílý dům vydal pokyn k sestavení manuálu, který má usnadnit vytipování nespokojenců v amerických vládních agenturách jako potenciálního zdroje úniku státních tajemství.

Bílý dům chce sledovat úředníky

Svět
Bílý dům
USA - Vláda prezidenta Baracka Obamy nařídila všem vládním úřadům, aby okamžitě prověřily veškeré nástroje, které používají k zabezpečení důvěrných informací. Zjistila to americká agentura AP, která získala příslušný dokument prezidentského Úřadu pro řízení a rozpočet (OBM).

Bílý dům vyzývá k prověrce bezpečnosti dokumentů

Svět
Washington - Americké ministerstvo financí v pondělí oznámilo, že rozšířilo svůj seznam osob a firem, které Washington obviňuje z podílu na vojenském jaderném programu Severní Koreje. Jejich případné majetky v USA budou zmrazeny, napsala agentura AFP.

USA rozšířily sankce proti KLDR za jaderný program

Svět
Ilustrační foto
Havířov – Poradenství při přípravě a podávání projektů do národních programů i evropských strukturálních fondů tak, aby měly co největší šanci na úspěch. To je náplní práce Agentury pro sociální začleňování, jejíž členové se včera v Havířově sešli na první schůzce členů Lokálního partnerství Havířov.

Vládní agentura zahájila spolupráci s Havířovem

Karvinsko
Ilustrační foto
USA – Nejméně 16 osob, o nichž se úřady až dodatečně dověděly, že se podílely na přípravě teroristických akcí, prošlo americkými letišti, aniž si jich federální zaměstnanci všimli. Vyplývá to z americké zprávy, o níž v pátek informovala agentura AP.

Americkými letišti prošlo nepozorováno 16 teroristů

Svět
Ilustrační foto.
Cheb – V úterý 6. dubna dojde k setkání LP Cheb, na kterém se uskuteční první prezentace nové verze strategického plánu, snad i za účasti chebských radních, kteří dostali pozvání, a bude se diskutovat o přijetí této verze, případně se dohodnou poslední úpravy.

Vládní agentura v Chebu nekončí

Chebsko
Michael Kocáb
Česká Třebová – Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb se omluvil za výroky vládní agentury na adresu České Třebové. Ta by příští rok měla získat finance na práci s Romy.

Ministr Kocáb se omluvil

Orlicko
Areál Panattoni u Ostrova u Stříbra, v popředí objekty dálniční policie a údržby silnic a dálnic.
Tachovsko – Vysoká nezaměstnanost na Stříbrsku, kde dosáhla 19 procent, vábí investory do průmyslové zóny v Ostrově. Panattoni Park, který funguje dva roky, už má ze 60.000 metrů čtverečních nájemních hal volných jen 15.000 metrů. Nyní tam funguje šest firem se 300 zaměstnanci.

V novém Panattoni Parku už je volná jen čtvrtina hal

Ekonomika