ŠTÍTEK: vládní úřad

Ilustrační fotografie.
Olomouc – Téměř o čtvrtinu méně investic oproti roku 2008 – 850,4 milionu korun – získal loni Olomoucký kraj prostřednictvím agentury CzechInvest. Snížil se i počet vytvořených pracovních pozic z čtyř set třiceti čtyř na sto osmdesát.

Investice v kraji klesly loni o čtvrtinu

Olomoucko
Mobilní služebna litvínovských strážníků v akci.
Litvínov - Vedení města Litvínova chce dále pokračovat v jednáních o zařazení Litvínova – Janova mezi vyloučené lokality. Ještě v úterý přitom bylo začlenění Litvínova v ohrožení.

Litvínov chce mezi ghetta

Mostecko
Obrovským staveništěm je zatím areál průmyslové zóny v Holešově.
Holešov - Holešovskou průmyslovou zónu mohou obsadit už na konci letošního roku nejen velcí investoři, ale imenší firmy. Podle zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, vládní agentury CzechInvest iZlínského kraje je tato možnost sohledem na hospodářskou krizi tím nejlepším řešením.

Kdo bude podnikat v zóně, je zatím tajné

Zlínsko
Ilustrační foto.
Holešov - Holešovskou průmyslovou zónu mohou obsadit už na konci letošního roku nejen velcí investoři, ale i menší firmy. Podle zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, vládní agentury CzechInvest i Zlínského kraje je tato možnost s ohledem na hospodářskou krizi tím nejlepším řešením.

Kdo bude podnikat v zóně je zatím tajné

Kroměřížsko
Martin Navrátil
Jesenicko - Již delší dobu Martin Navrátil z Úřadu vlády České republiky působí na Jesenicku jako zástupce vládní agentury, která se zabývá problematikou Romů. Martin Navrátil je spoluautorem unikátního projektu nazvaného Nová šance, který možná pomůže k plnohodnotnému vzdělání dvanáctce převážně romských dětí z Javornicka a Žulovska.

Další šance pro jesenické Romy je projekt Nová šance

Šumpersko
Džamila Stehlíková.
Ústí nad Labem -Vládní agentura, která má pomoci vyřešit problémy v ústeckých romských ghettech, přestala posílat již slíbené peníze. Úřad vlády si totiž nechal udělat audit jejího hospodaření.

Peníze ghettům v Ústí nechodí

Ústecko
Ilustrační foto
Peking - Čína hodlá kompletně přeorganizovat svůj mlékárenský průmysl. Jeho pověst v poslední době utrpěla skandálem okolo přimíchávání toxického melaminu do mléčných výrobků.

Čína zpřísní kontrolu mléka

Svět
Ilustrační foto
Ústí nad Labem - Problémy v ústeckých sociálně vyloučených lokalitách začne od příštího týden řešit speciální pracovní skupina. Ta má po dostavbě sídlit v prostorách takzvaného akčního centra v Předlicích. V budoucnu bude spolupracovat také s vládní agenturou, která má odstranit problémy v ghettech.

Instituce si posvítí na ghetta

Ústecko
Agentura CzechTourism věří, že česká metropole bude nadále častým cílem turistů.
Praha - Pobyt v Praze nepřináší zahraničním turistům o nic větší nebezpečí než návštěva kteréhokoli jiného velkoměsta. Takové je stanovisko vládní agentury CzechTourism ke zprávě vlády Spojených států, ve které byla Praha zobrazena spíše jako město neřesti a zločinu.

Praha je bezpečná, tvrdí agentura CzechTourism

Praha
Džamila Stehlíková
Brno - Drogy, nezaměstnanost a špatné ubytování. To jsou podle ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamily Stehlíkové největší problémy brněnských Romů.

Vládní agentura začne v Brně

Brněnsko
Jiří Paroubek si prohlíží ulice Janova.
Litvínov - Vládní agentura proti sociálnímu vyloučení a novela zákona, která by zamezila sestěhování lidí do ghett, by mohla pomoci řešit narůstající problémy na janovském sídlišti v Litvínově.

Záchrana Janova? Nový zákon

Mostecko
Slavnostní vyhlášení výsledků ve Švandově divadel se zúčastnila také Světlana Nálepková, generální ředitel DHL Express CZ Jiří Stojar a ředitelka odboru podpory exportu ministerstva průmyslu a obchodu Jana Adamcová.
VÝCHODNÍ ČECHY - Ve smíchovském Švandově divadle proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jubilejního desátého ročníku Exportní ceny DHL. Tato soutěž je projektem DHL Express CZ a vládní agentury CzechTrade, který hodnotí úspěšné malé a střední české exportéry.

Mikroelektronika vyhrála soutěž

Podnikání