ŠTÍTEK: vládní úřad

Slavnostní vyhlášení výsledků ve Švandově divadel se zúčastnila také Světlana Nálepková, generální ředitel DHL Express CZ Jiří Stojar a ředitelka odboru podpory exportu ministerstva průmyslu a obchodu Jana Adamcová.
VÝCHODNÍ ČECHY - Ve smíchovském Švandově divadle proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jubilejního desátého ročníku Exportní ceny DHL. Tato soutěž je projektem DHL Express CZ a vládní agentury CzechTrade, který hodnotí úspěšné malé a střední české exportéry.

Mikroelektronika vyhrála soutěž

Podnikání
Ilustrační foto
PRAHA -Dostat se k evropským dotacím rozhodně není snadná práce. Některé firmy mají problémy odevzdat správně žádosti. Chyb, kterých se při žádostech dopouštějí, je přitom mnoho.

Firmy žádají o dotace, ale chybují

Ekonomika
Ilustrační foto
PRAHA - Soutěž pro malé a střední exportéry, Exportní cena DHL, letos oslavila desátý rok své existence. Společnost DHL Express CZ ve spolupráci s vládní agenturou CzechTrade společně udělují toto prestižní ocenění malým a středně velkým exportním firmám v České republice s cílem upozornit na jejich význam pro českou ekonomiku.

Exportní cena DHL má vítěze

Ekonomika
Ilustrační foto
VÝCHODNÍ ČECHY - S velkou slávou byla v pondělí představena vládní agentura, která by měla řešit otázku tzv. sociálně vyloučených romských občanů. Začátkem ledna by měla agentura začít zpracovávat deset vybraných pilotních projektů. Pět z nich ve městech v Čechách a dalších pět na Moravě. Lidé pracující přímo v terénu ovšem velké nadšení neprojevují. Desítky podobných snah už světlo světa spatřily. Jejich výsledky jsou však často rozporuplné, pokud vůbec došlo k jejich realizaci.

Odzvoní ghettům díky vládní agentuře?

Pardubicko
„Nejdříve do agentury vložíme desítky milionů korun. V příštím roce chceme získat peníze z evropských fondů,“ řekla ministryně Džamila Stehlíková při návštěvě ústeckých Předlic.
ÚSTÍ NAD LABEM - Nová vládní agentura, která bude pomáhat řešit problematiku sociálně vyloučených oblastí, bude působit i v Předlicích. A to pravděpodobně hned od začátku příštího roku. Potvrdila to ministryně Džamila Stehlíková.

Vládní agentura má působit v Předlicích

Ústecko
Íránský prezdient Mahmúd Ahmadínežád
ÍRÁN - Podle íránské vládní agentury IRNA je Írán připraven zveřejnit a zpřístupnit informace ohledně svého jaderného programu Mezinárodní agentuřei pro jadernou bezpečnost a umožnit jejím komisařům návštěvu jaderných reaktorů a zařízení.

Írán poskytne informace o obohacování uranu

Svět
Ilustrační foto
BRNO - V českých městech by za 20 let neměly být podle plánu vládní agentury CzechInvest téměř žádné opuštěné továrny a haly. Takzvaných brownfieldů je dnes kolem 3100 na ploše 11.000 hektarů. CzechInvest plánuje, že do roku 2025 většinu z nich revitalizuje.

Opuštěné továrny čeká revitalizace

Ekonomika