ŠTÍTEK: volný pád

Bývalý trenér hokejové Komety Zdeněk Venera.
Brno - Pozvolný postup až téměř na vrchol následovaný volným pádem ke dnu. Hokejová Kometa zažila ve dvou sezonách pod ve středu odvolaným trenérem Zdeňkem Venerou téměř všechny hokejové situace. Zkušený stratég nastoupil do týmu v pozici extraligového „otloukánka", ze kterého udělal obávaného predátora vyřazovacích bojů. Z něj se ale v letošním ročníku stala jen šelma, která občas vystrčila drápy. Na zachycení play off to ale nestačilo. Připomeňte si klíčové okamžiky Venerovy práce v brněnském klubu.

Venera v Kometě? Zařídil největší úspěch za posledních 42 let

Hokej
Ilustrační foto.
Káthmándú/Praha - Český parašutista Pavel Novák dnes seskočil v Himálaji s padákem z vrtulníku a přistál ve výšce 5000 metrů nad mořem, což je jedno z nejvýše položených míst, na jakém kdy nějací parašutisté přistáli. Novák z Aeroklubu ČR dnešní skok absolvoval se skupinou dalších deseti parašutistů, převážně Američanů. Stal se prvním Čechem, který seskok s přistáním v takové výšce provedl.

Český parašutista zvládl skok s přistáním ve výši 5000 metrů

Svět
Vavřinec Hradilek v tandemovém seskoku.
Praha /VIDEO/ - Zažil jaké to je získat stříbrnou olympijskou medaili na olympijských hrách, okusil adrenalinové zážitky na divoké vodě, ale ještě nikdy se nevrhnul z výšky čtyř kilometrů, aby ochutnal pocit absolutní svobody. Kajakář Vavřinec Hradilek je pověstným milovníkem dobrodružství, a tak se v minulých dnech rozhodl vyzkoušet tandemový seskok.

Jak 'Vávra' okusil chuť opravdové svobody

Ostatní sporty
Rakušan Felix Baumgartner se stal prvním člověkem, který volným pádem překonal rychlost zvuku.
Roswell - Rakušan Felix Baumgartner se dnes stal prvním člověkem, který volným pádem překonal rychlost zvuku. Rychlosti přes 1127,6 kilometru v hodině dosáhl podle televizních záběrů čtyřicet vteřin poté, co vyskočil z tlakové kabiny vynesené balonem do výšky 39.000 metrů. Údaje ještě budou muset potvrdit dodatečná měření. Podle předběžných zpráv měl ale Baumgartner rychlost více než 1170 kilometrů v hodině.

Baumgartner překonal rychlost zvuku, seskočil z 39.000 metrů

Svět
Rakušan Felix Baumgartner, který je známý svými seskoky z extrémních výšek.
Roswell - Rakušan Felix Baumgartner zvažuje, že se v neděli znovu pokusí o rekordní seskok z výšky přes 36.000 metrů. Dnes o tom informovala agentura APA. Zatím poslední Baumgartnerův pokus zmařil v úterý silný vítr nad Novým Mexikem a poté se vynořily spekulace, že Baumgartnerův tým bude muset odložit kaskadérský kousek na příští rok. Ani nyní však není jisté, zda vítr umožní Rakušanovu balonu vystoupat do potřebné výšky.

Rakušan uvažuje, že se o rekordní seskok pokusí v neděli

Svět
Na zdraví!
Seskok vskutku pobavorsku si dopřál 47letý parašutista Dirk Hoffmann z Altenstadtu. Ve volném pádu si nalil pšeničné pivo, zaznamenal pasovský deník PNP. Velmi pěnivým mokem se mu podařilo naplnit asi půl sklenice, kterou pak před otevřením padáku vylil. Svého „františkánského" se při seskoku nenapil, to chce zkusit jindy a doufá, že si s ním pořádně „nevypláchne" nos… Jinak je prý ovšem alkohol při parašutismu tabu, dodává.

Zavedou sousedé stornopoplatky za stoly?

Z okolí
Ilustrační foto.
Bruntál - V záchrannou akci se proměnila kuriózní nehoda na zahradě jednoho rodinného domu v Bruntále. Do plotu tam nasoukal hlavu pes. Dostal se ale do velmi svízelné situace, hlavu nemohl vytáhnout.

Strážníci vyprostili psovi hlavu z plotu

Nehody
Rakušan Felix Baumgartner, který je známý svými seskoky z extrémních výšek.
Roswell - Rakušan Felix Baumgartner ve středu nad Novým Mexikem absolvoval další zkušební seskok z extrémní výšky. Tentokrát se řítil k zemi ze vzdálenosti větší než 29 kilometrů a padal rychlostí dosahující 805 kilometrů v hodině, napsala dnes agentura Reuters.

Rakušan seskočil z výšky 29 km, chystá se na rekord

Svět
MČR v parašutismu na letišti v Olomouci.-Neředíně
Olomouc – Individuální akrobacie a přesnost přistání - tím od čtvrtka do neděle žije olomoucké letiště v Neředíně. Jedná se o disciplíny, v nichž předvádí své dovednosti sportovci během Mistrovství České republiky v parašutismu, které se zde koná společně s dalšími dvěma soutěžemi.
7 fotografií

V Neředíně začal český šampionát parašutistů

Olomoucko
Cheznovice – Zažít na vlastní kůži volný pád při seskoku z letadla se jen tak někomu nepodaří. Koho ovšem láká dramatickou akci alespoň pozorovat, ten se bezpochyby v sobotu vydá do Cheznovic. Místní chystají po loňské premiéře II. Den s obcí a z programu adrenalin doslova čiší.

Do Cheznovic seskočí parašutisté

Volný čas
Tandemový seskok šéfredaktorky Prostějovského deníku
Roudnice n. L. – „Získat seskok padákem, když máte strach z výšek, může znít šíleně. Odmítnout výhru ve chvíli, kdy se na vás usměje štěstí, je ale snad ještě horší. Přijal jsem ji tedy jako dublované štěstí.

Překonal jsem strach a letěl si jako pták

Ústecko
Novozélandský server NZ Herald informoval o úrazu českého turisty poblíž jezera Wakatipu
Wellington – Český turista, který trempoval ve skalnatých horách Nového Zélandu poblíž jezera Wakatipu, měl štěstí v neštěstí. Spadl z 30 metrů vysoké skály a jako zázrakem přežil, zlomil si ale obě nohy.

Čech spadl na Novém Zélandu ze skály a přežil

Svět