ŠTÍTEK: volný pád

Městečko kovbojů v Šiklově mlýně patřilo v sobotu 31. července na pár hodin pilotům. Konal se tam třetí ročník sletu ultralehkých letadel.
Zvole nad Pernštejnem - Rekonstrukci leteckého souboje z první světové války viděly stovky diváků v sobotu 31. července nad svými hlavami v areálu westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Na místním letišti se konal třetí ročník sletu ultralehkých letadel, jeden z hlavních vrcholů turistické sezony v zábavním parku.
6 fotografií

OBRAZEM: Na nebi nad městečkem se střílelo

Volný čas
Milovníci adrenalinu si ve Strunkovicích nad Blanicí přijdou rozhodně na své.
Strunkovice nad Blanicí - Návštěvníci, kteří zavítají do Strunkovic nad Blanicí, si zajímavosti tohoto městyse a jeho malebného okolí mohou prohlédnout nejen z „přízemí“, vidět je mohou i z ptačí perspektivy.

Odvážlivci mohou vidět svět hezky z výšky

Prachaticko
Tarzanie - lanový park
Tarzanie je co dopočtu atrakcí v současnosti největším lanovým parkem v České republice. K široké nabídce aktivit letos přibyly další atrakce – více než deset nových překážek, skok volným pádem a zbrusu nová trasa pro děti a rodiče.
5 fotografií

Tarzanie: Lanový park pod Pustevnami

Cestujeme
Ilustrační foto
Most - Na tandemový seskok padákem z letadla jsem si myslela snad vždy. Plachtění vzduchem, příjemný adrenalin, nevšední zážitek korunovaný vyprávěním v kruhu přátel, kteří to ještě nezkusili, ale dost možná to nikdy ani zkoušet nehodlají.

POPRVÉ...volným pádem ze čtyř kilometrů

Mostecko
Sedlecká pouť.
Kutná Hora - Pomalu se do Kutné Hory na své tradiční místo začínají sjíždět kolotočáři. Vždycky, když vidím, jak na sedleckém trávníku začíná přibývat kýčovitých, zářivě barevných atrakcí, moje každoroční odhodlání nejít na pouť mizí v nenávratnu.

SLOUPEK: Jdeme na langoše a cukrovou vatu

Názory z regionu
Ilustrační foto
Dlouhá Lhota - Legendární pan Tau, jehož některé díly se před více než třiceti lety natáčely na letišti Příbram, se bohužel nevrací. Návštěvníci letiště v Dlouhé Lhotě však v neděli přesto uvidí muže spokojeně sedícího na křídle letícího letadla.

Muž na křídle letadla se proletí nad Příbramí

Příbramsko
Přistání parašutistů na náměstí T. G. M. v Prostějově v rámci slavnostního zahájení Mistrovství Evropy a Světového poháru
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Dvě stě sedmdesát pět parašutistů z dvaceti zemí se představí tento týden na letišti v Prostějově. Mistrovství Evropy a Světový pohár v celkem šesti parašutistických disciplínách byl vpondělív šest hodin večer slavnostně zahájen na náměstí T. G. Masaryka, kam seskočilo několik účastníků šampionátu.
33 fotografií

OBRAZEM: Seskoky na náměstí zahájily mistrovství

Prostějovsko
Ilustrační foto.
Olomouc -Ještě před několika lety nebylo v Olomouci možné najít zvláštní druh zábavy, kterou vyhledávají především jedinci s posunutým bodem sebezáchovy. Řeč je o takzvaných adrenalinových sportech. Co vše je možné najít na Olomoucku?

Adrenalinové sporty Olomoučany lákají

Olomoucko
Protest zemědělců v Brně.
Komentář - Zemědělci se svými traktory, nákladními vozidly a osobními automobily vyjeli na silnice a dálnice, aby upozornili veřejnost na svoji zoufalou situaci. Volný pád ekonomiky zemědělství začal v průběhu prvního pololetí roku 2008, kdy se zhroutily výkupní ceny mléka a propadly se hluboko pod výrobní náklady.

Zemědělec: Chceme jen stejné podmínky

Názory z regionu
Popový král Michael Jackson zemřel a svět truchlí.
Praha /NEKROLOG/ - Život Michaela Jacksona byl moderní tragédií v přímém přenosu. Skutečnost, že včera kolem jedné hodiny ranní dospěl k předčasnému konci, zarmoutila i mnohé z těch, kteří Jacksonově stylu hudby neholdovali.

Král popu zemřel po dlouhém volném pádu

Hudba
Z útoku byli tajemník magistrátu Jiří Vávra (vpravo) a mluvčí Jan Kopál otřeseni.
Karlovy Vary – Drama, které se odehrálo v pondělí 27. dubna na karlovarském magistrátu, jako by bylo předlohou amerického filmu Volný pád, v němž hlavní roli frustrovaného muže, který jako argument zvolil místo slov zbraně, ztvárnil Michael Douglas. Dramaturgie včerejšího napadení úředníka karlovarského magistrátu byla totiž úplně stejná, až na to, že nešlo o filmový scénář, ale realitu.

Jak lze ochránit úředníky a osoby veřejně činné? Názory na to se různí

Karlovarsko