ŠTÍTEK: Vratislav

Muamer Avdič.
Brno – Přiznal barvu. Fotbalista brněnské Zbrojovky Muamer Avdič neskrýval, že se mu sobotní generálka na jarní start nejvyšší soutěže nepovedla. „Trenér mi moc nenadával, ale vím, že nemám formu. Bylo to špatné," povídal dvacetiletý obránce po porážce 1:2 s Vratislaví.

Avdič: Trenér mi za špatný výkon moc nenadával

Fotbal
Trenér brněnské Zbrojovky Petr Čuhel.
Brno – Místo toho, aby trenér brněnských fotbalistů Petr Čuhel uvažoval, komu dá v sestavě přednost, spíš řeší, zda ji kvůli rozrůstající se marodce vůbec poskládá. A to v sobotu Zbrojovku čeká generálka před jarním pokračováním nejvyšší soutěže.

Zbrojovka dál sčítá ztráty: přibyl špílmachr Zavadil

Fotbal
Předzápasový trénink Viktorie Plzeň v Neapoli
Neapol (od zvláštního zpravodaje Deníku) – I když fanoušci Neapole dokáží na stadionu San Paolo vytvořit pekelnou atmosféru, kapitán fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Horváth z toho těžkou hlavu nemá.

Horváth: Bát se? K tomu není důvod

Fotbal
Bohumír Matal
Prostějovsko - Bohumír Matal se narodil roku 1922 vBrně, rodina se často stěhovala, ale Bohumír zůstal od desti let uu svých prarodičů v Brně. Tam se také postupně setkával s kulturní scénou a poprvé vzal d ruky štětec.

Bohumír Matal - umělec s pohnutým osudem

Volný čas
Ilustrační foto.
Litoměřice – Od 21. března 2013 proběhne v polské Wroclawi 36. ročník mezinárodního šermířského turnaje, největšího žákovského turnaje, který je nazýván neoficiálním mistrovstvím Evropy.

Šermíři brousí zbraně na Wroclav

Ostatní sporty
Blick vom Rathausturm. Pohled od radniční věže. Slavná fotografie vybombardovaných Drážďan ukazuje válku v její nahotě. Nejhůře ji prožívají neozbrojení civilisté.
Ústecko - Válečné úsilí Třetí říše se hroutilo. Ani ne tak pro nedostatek morálky, jako spíš kvůli nedostatku materiálnímu. Proti ruským tankům bojovaly „prskolety", „zflikované" ze čtyř panzerfaustů, připevněných na křídla cvičných letadel. Ty ovšem na rudou záplavu nestačily.

Druhá světová válka nejhůře dopadla na civilisty

Ústecký kraj
Zdeněk Partyš (uprostřed) ve společnosti fanouškovských ikon, opavského Duba (vlevo) a fanouška Slasku Kaspera.
Opava /ROZHOVOR/ - Pořádně přejetý byl a je stále z podzimní části záložník Slezského FC Opava Zdeněk Partyš. Devětadvacetiletého fotbalistu trápí současné postavení Opavy v tabulce. Ani v tom nejčernějším snu by ho nenapadlo, že tým přezimuje soutěž na posledním místě, a to s pouhými jedenácti body. On, brousič pravé strany, také neprožil zrovna ideální podzim. Kvůli zánětu achillovky na levé noze vynechal podstatnou část letní přípravy, což se zákonitě odrazilo na jeho výkonnosti.

Zdeněk Partyš: Atmosféra ve Wroclawi byla báječná

Fotbal
Blick vom Rathausturm. Pohled od radniční věže. Slavná fotografie vybombardovaných Drážďan ukazuje válku v její nahotě. Nejhůře ji prožívají neozbrojení civilisté.
Ústecko - Válečné úsilí Třetí říše se hroutilo. Ani ne tak pro nedostatek morálky, jako spíš kvůli nedostatku materiálnímu. Proti ruským tankům bojovaly „prskolety", „zflikované" ze čtyř panzerfaustů, připevněných na křídla cvičných letadel. Ty ovšem na rudou záplavu nestačily.

Nejhůře válka dopadla na civilisty

Ústecko
BASKETBAL - ilustrační foto.
Vratislav – Česká basketbalová liga se dohodla na spolupráci s polskou soutěží a minimálně v příštích dvou letech společně uspořádají exhibiční Utkání hvězd. Zápas týmů složených z nejvýraznějších osobností obou lig se uskuteční 24. února ve Vratislavi, odveta o rok později se odehraje na českém území. Po Slovensku, jehož týmy se druhým rokem zapojují do české soutěže, tak NBL navázala kontakt s další sousední zemí.

Česká a polská basketbalová liga uspořádají společné Utkání hvězd

Ostatní sporty
Kančil černý
Plzeň - Vypadá trochu jako kříženec jelena a krysy, v dospělosti měří v kohoutku jen osmnáct centimetrů a pro plzeňskou zoologickou zahradu znamená obrovský úspěch. Právě tam se totiž podařilo poprvé v České republice odchovat mládě kančila černého (balabackého).

Příbuzný velblouda se vejde do krabice od bot

Plzeňský kraj
Alkohol.
Náchod - Ani rozsáhlé kontroly celníků, policie, hygieniků a dalších úřadů nenarazily tento týden v náchodských obchodech a stáncích na toxický isopropylalkohol (IPA) v lahvích tvrdého alkoholu.

Šťáry isopropyl v Náchodě neobjevily

Náchodsko
ilustrační foto
Vratislav - Univerzitní laboratoř ve Vratislavi prověřila již 500 lahví s nelegálním alkoholem, které sem přinesli obyvatelé tohoto polského města. Nebezpečný metanol obsahovaly tři z nich, původem z Česka. Odborníci při testech došli podle portálu naszemiasto.pl k dalšímu šokujícímu závěru.

Rozbory alkoholu v polské Vratislavi hlásí isopropylalkohol

Svět
Žáci prvního ročníku jedné ze škol v Lubině na jihozápadě Polska na seznamovacím pobytu knězi, který je zároveň ředitelem školy, olizovali bílou pěnu z nahých kolen.
Vratislav - Žáci prvního ročníku jedné ze škol v Lubině na jihozápadě Polska na seznamovacím pobytu knězi, který je zároveň ředitelem školy, olizovali bílou pěnu z nahých kolen. Tento rituál pro školní nováčky vzbudil značnou pozornost polských médií. Úřady na něm nic mimořádného nevidí.

Polské děti olizovaly knězi nahá kolena, šlo prý o rituál

Svět
Ilustrační foto.
Kolín - Basketbalisté Kolína se o víkendu vrátili z turnaje v Ústí nad Labem a již v úterý večer nastoupili k dalšímu přípravnému utkání. V souboji dvou týmů Mattoni NBL porazili Chomutov o deset bodů 81:71.

Levhartům v Kolíně pšenka nekvetla

Ostatní sporty
BK Příbor
Příbor - TOROLA Basket Team Příbor uspořádal již V. ročník mezinárodního turnaje v basketbale TOROLA Cup 2012. Ve dnech od 31. srpna do 2. září se do tělocvičny Masarykova gymnázia v Příboře sjely nejlepší týmy z Česka, Slovenska a Polska. Turnaj byl letos zorganizovaný pro kategorii starších žáků U15 (1998 a mladší).

Basketbalový TOROLA CUP 2012 ovládla Wroclaw

Ostatní sporty