ŠTÍTEK: Vratislav

Adéla Neumannová a Babylon
Zájezd – Ačkoliv na olympijských hrách český reprezentant v čistě jezdeckých disciplínách chyběl, mistrovství světa mladých koní ve Verdenu se bez českých zástupců neobešlo. V kategorii šestiletých koní se ho zúčastnila Adéla Neumannová s koněm Babylon. A i když se neumístila na předních příčkách, pro české jezdectví, je i samotná kvalifikace velkým úspěchem.

Adéla Neumannová a Babylon ozkoušeli německé kolbiště na MS mladých koní

Kladensko
Infografika Deníku
Ostrava /DOPLNĚNO O PLÁN ZACHRANY BANÍKU/ - Záchrana fotbalového klubu Baník Ostrava, který na jaře nebyl daleko od krachu, se dostává do druhé fáze. Ta by měla trvat minimálně tři roky, kdy se nové vedení zavázalo nadále tvrdě a nekompromisně zredukovat náklady a pokračovat v procesu restrukturalizace klubu.

Záchrana Baníku pokračuje. Klíčoví spojenci zůstávají

Fotbal
Česko – Portugalsko, fotbal ME 2012, Staroměstské náměstí ve čtvrtek 21. června.
Snad budu za kacíře a národního ignoranta, když prohlásím, že mě fotbalové EURO příliš nezajímá. Co mě však zaujalo, byly včerejší proměnlivé reakce mnohých „skalních" fanoušků národního týmu. Týmu, který, byť s extrémně silným soupeřem prohrál, snažil se ze všech sil.

SLOUPEK: O přelétavých fanoušcích

Názory z regionu
Petr Čech na tréninku fotbalové reprezentace.
Vratislav - Z tréninkového hřiště fotbalové reprezentace ve Vratislavi se ozývaly radostné výkřiky i zklamané reakce, když si hráči v závěru úterní přípravy zkoušeli pokutové kopy. Dopředu se totiž "nenásilně" chystají na variantu, že by čtvrteční čtvrtfinále evropského šampionátu s Portugalskem mohl rozhodnout také penaltový rozstřel. Prý by se ho nebáli.

Fotbalisté si před čtvrtfinále vyzkoušeli penalty, nebojí se jich

Fotbal
Jaroslav Plašil před novináři.
Vratislav - Před osmi lety zažil cestu evropským šampionátem až do semifinále, nyní fotbalový záložník Jaroslav Plašil vzývá opakování historie. Už teď ale považuje postup ze skupiny do vyřazovacích bojů za největší úspěch kariéry, protože se na něm podílel jako hráč základní sestavy.

Plašil věří, že po osmi letech opět zažije jízdu do semifinále ME

Fotbal
Tomáš Rosický utěšuje Gebre Selassieho.
Vratislav - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se v úterý odpoledne vrátil do Vratislavi za týmem poté, co v minulých dvou dnech léčil v Praze zraněnou Achillovu šlachu. Jednatřicetiletý záložník ve středu s mužstvem odjede do Varšavy, kde Češi o den později ve čtvrtfinále ME vyzvou Portugalsko.

K fotbalistům se vrátil Rosický, ve středu zkusí zase trénovat

Fotbal
Gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech.
Vratislav - Ve fotbalovém brankáři Petru Čechovi ožívají vzpomínky na evropský šampionát v Portugalsku před osmi lety, kdy s českým týmem zažil památnou jízdu až do semifinále. Třicetiletý gólman by si to rád zopakoval i na letošním turnaji, kde reprezentace už netrpělivě vyhlíží čtvrteční čtvrtfinále s Portugalskem.

Čech: Zvládli jsme dvě zkoušky, snad půjdeme ještě dál

Fotbal
Český fotbalový záložník Daniel Kolář.
Vratislav - Dobře vnímal všeobecný despekt a pochybnosti, který provázely jeho zařazení do sestavy v klíčových zápasech fotbalového Eura na místo zraněného kapitána Tomáše Rosického. Záložník Daniel Kolář dva dny po postupu týmu do čtvrtfinále připustil, že hlavně před posledním zápasem s Polskem nezažíval lehké chvíle. O to větší radost jej zaplavila po týmovém úspěchu.

Rosického 'dublér' Kolář: Nepřál bych nikomu, co jsem prožíval před Polskem

Fotbal
Brankář Petr Čech (vlevo) a David Limberský se radují z postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy.
Vratislav - Když se v neděli večer čeští fotbalisté dozvěděli, že ve čtvrtfinále mistrovství Evropy vyzvou Portugalsko, nadšení v jejich táboře nezavládlo. Soupeře z Pyrenejského poloostrova, s nímž prohráli ve skupině na minulém šampionátu, pasují na favorita zápasu. S velkým očekáváním vyhlížejí i souboje s hvězdným útočníkem Cristianem Ronaldem.

Fotbalisté vědí: Portugalci jsou favority, my sázíme na tým

Fotbal
Na snímku Richard Fišer  (druhý zleva) s přítelkyní Andreou a synem Tomášem
Plzeň – Zase ta plzeňská stopa! Petr Jiráček nastartoval raketové motory, přesprintoval celé hřiště, přehodil si míč z levé nohy na pravou a zasunul míč do polské sítě. V plzeňských barech a hospodách vytryskl gejzír radosti.

Češi a Viktorka, znělo Plzní

Plzeňsko
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta při odjezdu fotbalistů na Euro.
Vratislav - Česká fotbalová reprezentace svým účinkováním na mistrovství Evropy dosud vydělala 12 milionů eur (asi 306 milionů korun). V případě čtvrtfinálového postupu přes Portugalsko pak může přidat další tři miliony eur (asi 76,4 milionu korun), čímž by překonala 355 milionů korun vydělaných na ME 2004, kde tým v semifinále vypadl s Řeckem.

Fotbalisté už na Euro vydělali 12 milionů eur, dostanou třetinu

Fotbal
Expedice do fotbalového Polska na EURO 2012
Wroclaw – Velkolepý zážitek. Takto jednoduše se dají bezpochyby popsat pocity tisícovek fanoušků českých fotbalistů po úspěchu v sobotním zápase EURA s výběrem Polska. Díky shodě několika okolností jsem se toho mohl osobně účastnit a sobotní výbuch radosti při gólu Petra Jiráčka, při kterém jsem radostí málem zahučel z tribuny o patro níže, považuji za jeden z nejradostnějších fotbalových momentů, který jsem zatím kdy zažil.
16 fotografií

Při gólu Jiráčka jsem málem sletěl z tribuny

Zlínsko
Sedmadvacetiletý gólman Martin Kopecký se převtělil do role fotbalového fanouška, který jel do polské Wroslawi povzbudit české reprezentanty.
Frýdek-Místek – Celou letošní sezonu odchytal Martin Kopecký v týmu Raškovic, který hraje již po několik sezon v I. A třídě. Nedávno sedmadvacetiletý gólman na chvíli odhodil brankářské rukavice a převtělil se do role fotbalového fanouška, který jel do polské Wroslawi povzbudit české reprezentanty v jejich druhém vystoupení na letošním Euru, proti týmu Řecka.

Martin Kopecký: Vidět Euro na vlastní oči, to je zážitek

Fotbal