ŠTÍTEK: Vratislav

Přípravné utkání na Kypru: Slask Wroclaw - FK Mladá Boleslav.
Larnaca (Kypr) – Fotbalisté Mladé Boleslavi stihli od pátečního příletu na kyperské soustředění kromě tréninků a účasti u voleb na českém konzulátu také první přípravné mezinárodní utkání. V neděli zdolali zásluhou jediného gólu Lukáše Magery polský Slask Wroclaw 1:0.

Úvodní zápas na Kypru rozhodl Magera

Fotbal
Wroclav byla Evropským městem kultury 2016
V noci zde možná narazíte na víc trpaslíků než lidí. A přes den zapomenete, že jste v sousedním Polsku, turisté totiž objeví krásy Afriky, Japonska či tzv. malého Vatikánu. Wroclaw je ale vyhlášena především svými mosty, kostely a historickými i moderními architektonickými skvosty a romantickými parky. Město kousek od našich hranic navíc potěší pestrou nabídkou akcí pro rodiny s dětmi a podráždí i chuťové pohárky gurmánů.
9 fotografií

Wroclaw: Domov trpaslíků, katedrál a ohrožených druhů

Cestujeme
Vánoční Vídeň 2017.
Tisíce světel, ozdob, všudypřítomná vůně punče, svařeného vína, pečených kaštanů či jiných pochutin. A většinou také davy lidí. Takto by se v krátkosti dala shrnout atmosféra předvánočních zájezdů na adventní trhy do evropských měst, které lidé vyhledávají stále častěji.
55 fotografií

Adventní zájezdy do zahraničí jsou v kurzu

Podnikání
Podpis memoranda mezi hasiči Pardubického kraje a jejich polských protějšků.
Pardubický kraj - Memorandum o porozumění mezi Pardubickým krajem, Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje a dolnoslezským vojvodou i dolnoslezským Krajským velitelem Státní požární ochrany ve Wroclawi bylo podepsáno ve středu 22. listopadu 2017 v Kudowie-Zdroji.

Hasiči budou spolupracovat i přes hranice

Z okolí
Cestovatel a milovník legendární silnice Route 66 vedoucí napříč Spojenými státy americkými Zdeněk Jurásek vozící podobně potrefené Čechy na tuto cestu, se silnici rozhodl projet na kole.
Královéhradecko /POZVÁNKY/ - Projekci nového celovečerního filmu „Route 66 na kole - Nakopni svůj život!“ a následující besedu s vůní dálek nabízí veřejnosti ve čtvrtek večer v 18 hodin Městské divadlo v Náchodě.

Na co kam: Vyražte si na výlet po Route 66

Volný čas
Vašek Milík na ploché dráze.
Pardubice – Plochodrážní stadion ve Svítkově se chystá na vrchol sezony. Tím je nadcházející víkend, který nabídne tři dny plné závodů. Plochodrážní příznivci nyní sledují především aktualizovanou startovní listinu pro 69. Zlatou přilbu města Pardubic, která je na programu v neděli.

Milík má vrchol polské ligy za sebou, o Zlatou přilbu pojede

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Trutnov - Bylo toho hodně, čím zaujal sobotní program 18. ročníku mezinárodního turnaje basketbalistek O pohár města Trutnova. Ať už výkony polské Wroclawi, střeleckými schopnostmi Krystal Vaughn z Nymburku či šestnácti body šestnáctileté trutnovské naděje Terezy Králové a osmnácti trojkami ve východočeském derby.

Polský mistr si zahraje o trofej s Nymburkem

Ostatní sporty
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.
Chrudim - Nepříliš oblíbenou přípravnou část mají hráči FK ERA-PACKu Chrudim za sebou, 8. září vletí do ligové soutěže domácím duelem proti nováčkovi 1. FUTSAL ligy – Gamaspolu Jeseník. Liga odstartovala již před týdnem, Chrudim si zajela pro první trofej letošního ročníku do Wroclawi a nyní je připravena získat úvodní tři body!

Ligová soutěž pro obhájce odstartuje domácím soubojem s Jeseníkem

Ostatní sporty
Splnili, co si předsevzali. Čeští inline hokejisté 
v sestavě s hráčem Mission Roller Brno Patrikem Šebkem vybojovali na uplynulých Světových hrách v polské Vratislavi zlaté medaile.
Brno – Splnili, co si předsevzali. Čeští inline hokejisté v sestavě s hráčem Mission Roller Brno Patrikem Šebkem vybojovali na uplynulých Světových hrách v polské Vratislavi zlaté medaile. „Tato akce bývá jednou za čtyři roky. O to je úspěch výjimečnější a vážíme si ho,“ hlásil čtyřiatřicetiletý tahoun národního týmu, který s ním bral na předchozích dvou hrách bronzy.
4 fotografie

Inline hokejisté oslavili historický úspěch. Díky partě i potenci Šebka

Ostatní sporty
Jana Rousová
/ROZHOVOR/ První májový den vládla u rozhledny na Hraničním vrchu dobrá nálada. Klub českých turistů Krnov tam pořádal májové setkání, k rozhledněz Třemešné či od Města Albrechtic mířili turisté všech věkových kategorií. Počasí vyšlo, jak ostatně Jana Rousová tři dny předtím předpovídala.

Jana Rousová: Každou sobotu chodíme na vandr

Bruntálsko
Martin Netolický
Pardubice - Jedním z hlavních témat debaty hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a maršálka Dolnoslezského vojvodství Cezary Adama Przybylského byla dopravní infrastruktura a propojení obou regionů.

Kraj chce zlepšit spojení s Polskem

Z okolí
Státní hranice mezi Českým Těšínem a polským Těšínem.
Lezsek Respondek, je Polák, který se před časem rozhodl, že se se svou mladou rodinu přestěhuje do Českého Těšína a bude tam žít. A nejsou rozhodně sami. Do české části Těšína přesídluje stále více polských občanů.

Poláci se stěhují na českou stranu Těšína

Karvinsko