ŠTÍTEK: výlet

Fotograf Daniel Kusík zachytil na svůj objektiv nádherné Pulčínské ledopády.
Valašským unikátem jsou zcela nepochybně Pulčínské skály, lidově nazývané Pulčiny. Jedná se o nádherný skalní labyrint, který je největší na Moravě. Nemohou sice konkurovat proslulým velkým skalním městům z Čech, ale rozhodně stojí za to naplánovat si sem výlet. Skalní městečko se rozkládá v kopci Hradisko a od roku 1989 mu právem náleží označení národní přírodní rezervace. Návštěvu tohoto až překvapivě krásného místa si lze naplánovat na kterékoliv roční období. Na podzim atmosféru podtrhnou podzimně zbarvené okolní lesy, v zimě zase uvidíte nádherné barevné ledopády, které se zde tvoří na přelomu února a března.
16 fotografií

Žili zde zbojníci, teď jsou Pulčiny rájem milovníků skal

Cestujeme
Skleněná zahrada v Kunraticích u Cvikova.
Kraj lesů, neobjevených výhledů, ale také dlouholetá historie, k níž se již řadu staletí váže sklářská tradice – to jsou Lužické hory. Turistům mají co nabídnout, během krátkého výletu lze například zhlédnout ukázky sklářského umění, ochutnat místní pivo a nakonec se vyřádit v akvacentru.

Lužické hory lákají na sklo, pivo i odpočinek

Čtenář reportér
Území Geoparku Vysočina nabízí celou řadu přírodních krás. Lom v Mrákotíně.
Jestli váháte, kam se vydat na jeden z posledních podzimních výletů, můžete vyzkoušet Geopark Vysočina. Jeho území se táhne od Telče až na nejvyšší vrchol Vysočiny - Javořici. Místo je rájem kameníků. Na území je celá řada zatopených lomů, například v Řídelově či Řásné, ale i jeden aktivní lom v Mrákotíně. A mnohem více. Děkujeme za fotky Geoparku Vysočina.
84 fotografií

Tip na výlet: Lomy na Vysočině. Naučné stezky vedou od Telče až k Javořici

Čtenář reportér
Obec Krásná.
Redakce Deníku postupně navštěvuje starosty měst a obcí na Frýdecko-Místecku, aby zjistila, jak se v nich lidem žije. Starosta Krásné Antonín Tulach v rozhovoru mluví o tom, že pro obec je typická podhorská rozptýlená zástavba. Zmiňuje také fakt, že k výletům do přírody vybízí poměrně hustá síť neznačených lesních cest a stezek nebo že místní mají rádi svůj klid odpovídající koncové obci pod horami.
30 fotografií

Krásná je prostě krásná! Na většině katastru se rozprostírá zeleň, říká starosta

Frýdecko-Místecko
Konference ekologické výchovy pro Vysočinu pořádají Chaloupky vždy v podzimních měsících.
Mrkvička a Vykev. Nezasvěcenec by si mohl myslet, že se jedná o nějaké vegetariánské doporučení správné svačiny na výlet a ještě k tomu s pravopisnou chybou. Zasvěceným je jasné, že se jedná o dvě konference ekologické výchovy pro Vysočinu, které každoročně touto dobou pořádají Chaloupky. Děkujeme pořadatelům za povedené snímky i poutavý text.
50 fotografií

Podnikli výpravu s Mrkvičkou a Vykví. Vědí, jak spustit déšť nebo postavit loď

Čtenář reportér
Čtvrťáci na hradě Lukov.
V hodinách vlastivědy probíráme ve čtvrté třídě hlavní události nejstarších českých dějin. Začínáme pravěkem. Děti se dozvídají mnoho nového o době kamenné, bronzové i železné. Pokračujeme informacemi za života Keltů na našem území, příchodem Slovanů a vládou prvních přemyslovských knížat. Rozhodli jsme se, že k teoretické výuce přidáme i kousek praktických zkušeností a dětem umožníme na vlastní oči vidět nálezy z vykopávek, gotický oblouk, pilířový most nebo vstupní hradní bránu. Proto jsme v úterý 12. října navštívili hrad Lukov.
7 fotografií

Čtvrťáci z Fryštáku navštívili hrad Lukov. Děti viděly i nálezy z vykopávek

Čtenář reportér
Jihočeský hackathon. Jeden z vítězů Brilo team.
Týmová soutěž pro programátory a další odborníky, kteří se sešli na 48 hodin v kancelářích společnosti Brilo Team a Pracovna Riegrova 51, proběhla o víkendu 16. a 17. října 2021 v Českých Budějovicích. Jejich úkolem bylo využít poskytnutá data nebo informace a pomocí moderních technologií vyřešit konkrétní problémy. Odborná porota nakonec vybírala ze šesti unikátních nápadů, které víc než čtyřicet účastníků zpracovávalo během celého víkendu.
4 fotografie

Pro Budějovice navrhli lokální měnu nebo výlety se vzděláním

Českobudějovicko