ŠTÍTEK: výlet

Z návštěvy expozice Slovanské epopeje v Moravském Krumlově.
Podzim je ještě pořád skvělý čas k výletům, třeba i jen krátkým. Třeba do Ivančic, města hrdého mimo jiné na své slavné rodáky Alfonse Muchu a Vladimíra Menšíka a sousedního Moravského Krumlova, hrdého na to, že opět může na svém zámku vítat návštěvníky dychtivé vidět Muchovu Slovanskou epopej. Děkujeme Luboši Janouškovi za pěkné fotky z výletu.
32 fotografií

Vydejte se na výlet za dvěma mistry: Muchova plátna a Menšíkův oblek

Čtenář reportér
Arkadie jela na kole a plula po Labi na motorové lodi Orion
Po loňské přestávce, způsobené covidovými opatřeními, ale také nedostatkem vody v Labi, vyrazili klienti a zaměstnanci Arkadie spolu s několika pracovníky Knaufu na tradiční výlet do labského údolí. Právě krupská firma Knauf Insulation spol. s r.o. je sponzor Arkadie, který jako jednu z mnoha svých dárcovských aktivit pořádá už 10 let pro žáky školy Arkadie, klienty jejích sociálních služeb a zaměstnance chráněných dílen kombinovaný výlet  lodí a na kolech.
5 fotografií

FOTO: Arkadie jela na kole a plula po Labi na motorové lodi Orion

Čtenář reportér
Instagramová stezka
Pokud si z výletu rádi doveze krásnou fotku a sdílíte zážitky s ostatními, vyzkoušejte Instagramovou stezku, která vede Vysočinou. Nabízí krásná neokoukaná zákoutí, které vytvoří ideální kulisy pro vaše fotografie, kterými pak můžete inspirovat své přátele. Fotit se na této stezce samozřejmě není podmínkou, můžete si užít krásu zdejší krajiny i bez mobilů či fotoaparátů. Bylo by možná ale škoda, vzpomínky na krásnou krajinu neuchovat.
7 fotografií

Vysočina je plná přírodních fotokoutků. Podívejte se na Instagramovou stezku

Čtenář reportér
Babí léto v Luhačovicích.
Jestli přemýšlíte, kam byste vyrazili v tomto krásném babím létě na výlet, doporučuji Luhačovice. Za jediný den si můžete dosyta užít nejen aktivity na přehradě, ale i projít a vychutnat lázeňské město. Na luhačovické přehradě funguje i teď v září přes týden půjčovna lodiček a šlapadel, můžete tak brázdit přehradu sem a tam a obdivovat přírodu i krásné výhledy přímo z vodní plochy. 
13 fotografií

Tip na výlet. Podzim Luhačovicím sluší. Prohlídka města i šlapadla na přehradě

Čtenář reportér
Bývalá fara ve Křeči
Miroslav Fiala je původem Jihočech. Ve Vožici prožil své dětství a z toho vychází i jeho zájem o Táborsko, konkrétně o Mladovožicko. Ale pohybuje se i na Vysočině a ve středních Čechách. Chodí již několik let, většinou v oblasti Voticka, Sedlčanska, Sedlecko-Prčicka, Táborska, Mladovožicka, Chýnovska a Pelhřimovska. Příspěvky ze svého toulání uveřejňuje na internetu na webu Turistika.cz. Za tip na výlet a zaslané fotky Miroslavu Fialovi děkujeme. 
48 fotografií

Zdařilý výlet na Bohem i lidmi zapomenuté místo, do Údolí Josafat

Čtenář reportér
Hory jsou jeho celoživotní láska.
/ROZHOVOR/ Na začátku října oslaví osmdesátiny a zároveň třicetileté výročí svého příchodu do Jičína. Cestovatel a světoběžník Ivan Pírko o sobě říká, že byl vždycky trochu neposeda, a krátce před srazem svého Klubu přátel hor promluvil o tom, proč letošní kulatiny neslaví na treku v Nepálu jako ty předchozí, proč si oblíbil poutě a kolik kilometrů nachodil za loňský karanténní rok.
3 fotografie

Nejlepší dárek je čas, s věkem musí přijít pokora, říká cestovatel Ivan Pírko

Jičínsko
na výletě u sousedů v Leiser Berge.
Když neleží mraky nízko nad zemí, je z mnoha míst v Podyjí vidět nízké rakouské pohoří, od Znojma vzdálené čtyřicet km vzdušnou čarou. Dominují mu dva kulovité letecké radary, jeden navádí civilní letadla na vídeňský Schwechat, druhý slouží vojenskému letectvu.Je to pohoří Leiser Berge, součást vápencových Jihomoravských Karpat, které začínají Pálavou, pokračují mimo jiné přes Staatz  a dosahují až ke Stockerau, takže skoro k Dunaji. Děkujeme Veronice Králové za velmi zajímavý příspěvek a inspiraci k výletu.
10 fotografií

Poznejte kraj u sousedů, kam ze Zmojma dohlédnete. Tip na výlet do Leiser Berge

Čtenář reportér
Pačinek Glass
Už třetí rok zve náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní jablonecké pečovatelky a další pracovnice v sociálních službách ve městě k setkání v nějakém atraktivním prostředí, aby jim tak poděkoval za nelehkou práci. Zrodila se tak tradice společných podzimních výletů zasazených do programu Týdne sociálních služeb.

Tradice pokračuje. V Jablonci poděkují pečovatelkám výletem do sklárny

Jablonecko
Trosky v Českém ráji
Vztah rodičů s dětmi má různé aspekty. Jedním z nich je odměna za dobře odvedenou práci, kterou jsou obvykle výsledky ve škole. Mějte na paměti dobré výsledky! Neznamená to, že děti musí nosit ze školy samé jedničky a plnit ambice svých rodičů. Někdy stačí lepší známka než obvykle, jindy zase povedená prezentace a pochvala učitele.
5 fotografií

Pět výletů za odměnu

Lákadla pro školáky
Děti ze Základní a praktické školy Český Brod přijely unikátním vlakem na pohádkové dílny. Letos už poosmnácté.
/REPORTÁŽ/ "Na první kolej přijíždí zvláštní vlak. Nevstupujte do kolejiště," hlásí rozhlas na jičínském vlakovém nádraží. Právě včas, ze zatáčky už se totiž řítí zelený, azbukou popsaný historický vlak, který v jízdním řádu nenajdete. Přiváží asi 145 dětí ze Základní a praktické školy v Českém Brodě. "Jedeme na dílny a atrakce festivalu Jičín - město pohádky. Tyhle děti by se jinak nejspíš nikam nepodívaly," říká Jaroslav Jaroš, který výlet Vlakem do pohádky pro hendikepované pořádá už po osmnácté.
31 fotografií

Na dílny, houpačky a hranolky. 145 znevýhodněných dětí přijelo vlakem do pohádky

Jičínsko
Na závěr prázdnin TYMY vyrazilo k moři.
Po roční přestávce zaviněnou epidemiologickou situací jsme v letošním roce opět uskutečnili ozdravný pobyt pro rodiny s dětmi v chorvatském Igrane. Na týden se našim domovem stalo malebné městečko Igrane, které se rozprostírá přímo na pobřeží Jaderského moře, kulisu mu tvoří pohoří Biokovo. Kromě koupání v moři a sluníčka, si účastníci zájezdu mohli vybrat z bohaté nabídky výletů. Někteří se vydali na nejvyšší horu Biokova Svatý Jura.
3 fotografie

Na závěr prázdnin TYMY vyrazilo k moři. Nechyběla ani jízda na raftech

Čtenář reportér
Betonová hranice.
Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet do lesa v okolí Orlických hor, navštivte Betonovou hranici. Naučná stezka Betonová hranice je nejrozsáhlejším naučným okruhem Králické pevnostní oblasti, její začátek a konec leží v obci Mladkov a trasy vedou k Muzeu čs. opevnění – dělostřelecké tvrzi Bouda. Stezka je vedena tak, aby umožňovala několik možných délek okruhů – obě větve naučné stezky (jižní a severní) jsou na několika místech propojeny.
10 fotografií

Přinášíme tip na výlet: Betonová stezka patří k nejdelším naučným trasám

Čtenář reportér