ŠTÍTEK: WhatsApp

Ilustrační foto.
Českobudějovičtí policisté v minulých dnech opět přijali oznámení o několika internetových podvodech. "Ačkoliv veřejnost policisté pravidelně informují o nebezpečí obchodování přes internet, objevují se stále nové případy, kdy se lidé nechají internetovými podvodníky obelstít," upozorňuje jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Internetoví podvodníci obrali dvě ženy z Českobudějovicka

Zločiny a soudy
Petra a její Tomáš nenechali diváka usnout.
Televize Nova rozjela šestnáctou řadu Výměny manželek. Jeden z nejúspěšnějších projektů této stanice hodlá opět přitáhnout k obrazovkám v hlavním vysílacím čase přes milion diváků. Už první díl v polovině ledna tasil spolehlivé divácké magnety: hysterickou žárlivost, slzy, špinavá zákoutí a velký konflikt. Obvyklých deset dní natáčení tentokrát skončilo nečekaně brzy. 
11 fotografií

Výměna manželek odstartovala další řadu pořádnou porcí žárlivosti a hádek

Společnost
Logo americké softwarové společnosti Microsoft
Americká softwarová společnost Microsoft plánuje letos propustit asi deset tisíc zaměstnanců, což je téměř pět procent její pracovní síly. Firma to dnes uvedla ve zprávě pro regulační orgány a dodala, že v této souvislosti mimořádně zaúčtuje asi 1,2 miliardy USD (26,4 miliardy korun). O chystaném propouštění v Microsoftu začátkem týdne spekulovala některá média.

Microsoft chystá velké propouštění. O práci přijde deset tisíc zaměstnanců

Ekonomika
Skiareál Kopřivná v Jeseníkách jako první na světě otestoval a spustil do ostrého provozu světový technologický unikát: phone ticket, neboli skipas v mobilu. 11. ledna 2023.
Světový technologický unikát. Vychytávka, kterou nikde jinde nemají. Budoucnost odbavování nejen lyžařů. Výsledek několikaleté práce týmu specialistů. Tak provozovatelé Ski Areálu Kopřivná v Malé Morávce prezentují spojení mobilu a skipasu, které v Jeseníkách testují ve spolupráci s dodavatelem: rakouskou firmou Axess. Jak se bude tato světová novinka jmenovat?
32 fotografií

VIDEO: První na světě? Kopřivná v Jeseníkách zavádí skipas v mobilu

Podnikání
Skiareál Kopřivná v Jeseníkách jako první na světě otestoval a spustil do ostrého provozu světový technologický unikát: phone ticket, neboli skipas v mobilu. 11. ledna 2023.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Světový technologický unikát. Vychytávka, kterou nikde jinde nemají. Budoucnost odbavování nejen lyžařů. Výsledek několikaleté práce týmu specialistů. Tak provozovatelé Ski Areálu Kopřivná v Malé Morávce prezentují spojení mobilu a skipasu, které v Jeseníkách testují ve spolupráci s dodavatelem: rakouskou firmou Axess. Jak se bude tato světová novinka jmenovat?
32 fotografií

VIDEO: První na světě! Kopřivná v Jeseníkách zavádí skipas v mobilu, jak funguje

Bruntálsko
Petr Fiala a Andrej Babiš
Došlo Whatsappem. Jestli je to pravda, tak díky. Těmi slovy komentoval Andrej Babiš na svém oficiálním facebookovém profilu fotomontáže, na nichž byly fotografie předsedy vlády Petra Fialy a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéty Pekarové Adamové s vylhanými popisky, že budou v prezidentské volbě volit Babiše. Na sociálních sítích dostal expremiér vzápětí odpověď.

Babiš použil v kampani vylhané fotomontáže, internetoví vtipálci mu to vrátili

Česko
Pelé se svou první manželkou Rosemeri a prvorozenou dcerou Kelly Cristinou (rok 1967).
Když ve čtvrtek krátce před půlnocí obletěla svět smutná zpráva o smrti fotbalového krále Pelého, už to brazilsko-český novinář Fabiano Golgo dávno četl se slzami v očích na svém telefonu. „O jeho smrti jsem se dozvěděl jen  minutu poté, co brazilská televize přerušila svůj běžný program, aby to oznámila. Můj bratranec Felipe se díval na televizi a poslal mi zprávu přes WhatsApp,“ řekl Deníku Golgo. 
12 fotografií

Pelé uměl říct dobrý den a miloval českou kachnu, říká brazilsko-český novinář

Fotbal
Ilustrační foto.
Začíná to vždy stejně. Lidé se chtějí zbavit nepotřebných věcí, přijdou ale o peníze. „Prodával dětský kočárek za 250 korun, ale sám přišel o šedesát tisíc korun. Prodával dvě bundy za několik stovek a přišel o dvanáct tisíc korun. Prodávala brusle za osm set korun a přišla o pětadvacet tisíc korun. Prodávala sluchátka za šest set korun a přišla o skoro třiatřicet tisíc korun. To je pouze výčet několika případů podvodů, které policisté na Vysočině zadokumentovali během jediného dne,“ informuje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nabízejí věci na bazaru za stovky, přijdou o tisíce. Podvodů na Vysočině přibývá

Zločiny a soudy
Po půl roce se v Liberci opět sešli zájemci na aukci historických pohlednic. Prodaly se snímky za tisíce korun.
/FOTO, VIDEO/ Pohlednicové skvosty staré i více než sto let, unikátní fotografické záběry dávno zmizelých míst i různé regionální zajímavosti jako mapy, předválečné Ročenky Ještědského spolku či plakát zvoucí na masopustní bál z roku 1941. Tak by se dalo pokračovat ve výčtu předmětů, které dražili zájemci na vánoční aukci pohlednic v Experimentálním studiu v Liberci. 

Dražba pohlednic stála za to. Snímek hospody se prodal téměř za pět tisíc

Liberecko
Ilustrační foto.
Podvodné nabídky investic do kryptoměn, akcií renomovaných společností nebo do dluhopisů. Podvodníci jsou čím dál více protřelejší a volí různé způsoby, jak okrást svou oběť. O tom vypovídá i nárůst případů, kterými se zabývá policie. Zatímco v loňském roce policie řešila 624 podvodů spáchaných v prostředí internetu, letos už jich je 846.

Případů podvodů v kraji přibývá. Policie zveřejnila autentickou konverzaci

Liberecko
Ilustrační foto
Nákup pěkných a levných vánočních dárků na internetu se může proměnit v noční můru. I když policie, banky i různé organizace varují před fígly podvodníků, jejich snaha je často marná. Počet online podvodů na Liberecku podle policie meziročně vzrostl o 80 procent, lidé mnohdy přichází o veškeré úspory. A lze předpokládat, že předvánoční období přinese další desítky podvedených lidí.

Vyluxované účty i špatné zboží. Podvodníci na Liberecku obrali lidi o statisíce

Liberecko
Jiří Lauda ještě v dresu Byšic
/KANONÝR DENÍKU/ Tolik gólů nefigurovalo u jeho jména v mistrovském utkání dlouhých dvanáct let. Jiří Lauda (33) se dalšího hattricku dočkal nedlouho po překvapivém přestupu z Byšic. Čečelicům, kde také bydlí, v desátém kole okresního přeboru pomohl k deklasování Vraňan 7:1. V rozhovoru prozradil mimo jiné i důvody, proč se po letech rozešel a ne zrovna v nejlepším s Byšicemi.

Jiří Lauda: V Čečelicích jsem začal chodit i do hospody. Proč odešel z Byšic?

Fotbal