ŠTÍTEK: WhatsApp

Ilustrační foto
Na seznamku s ironickým názvem Štěstí se dvaapadesátiletá žena z Jičínska přihlásila s nadějí, že najde lásku. Před více než rokem se tak seznámila s Harrym, šestapadesátiletým neurologem, který od dětství žije v San Franciscu, v Liberci má stále byt, stará se o jedno dítě a je vdovec. V době seznámení byl prý už druhým rokem na lékařské misi v Sýrii.

Na seznamce hledala lásku, z Harryho se vyklubal podvodník. Obral ji o 722 tisíc

Zločiny a soudy
Vlaďka je ze Sibiře zpět v Čechách
O Vlaďce, která se kvůli rakovině ocitla na Sibiři, kam odjela za léčitelem, jelikož lékaři už jí nedávali žádnou naději a kde bohužel ochrnula a začala trpět nekrózami, píšeme už potřetí. Dnes ale konečně můžeme konstatovat, že v poněkud příznivějším duchu. Díky deseti tisícům dobrých lidí je totiž už doma u své rodiny a čeká na plánovanou operaci.
16 fotografií

Vlaďka s rakovinou je doma ze Sibiře. Na cestu jí přispělo přes deset tisíc lidí

Zdraví
Ilustrační foto.
Žena chtěla prodat plynová kamna a získat z prodeje finanční obnos, místo toho přišla o 14 370 korun. Inzerát o prodeji zveřejnila na inzertním portálu Bazoš a čekala na chvíli, kdy se jí ozve zájemce. Netrvalo dlouho a ozval se muž, který předstíral zájem o koupi plynových kamen. Společně se prostřednictvím aplikace Whatsapp domluvili na prodeji a následném zaslání zboží, kdy ji kupující navrhl převzetí zboží prostřednictvím služby DPD.

Chtěla jen prodat kamna. Přišla o více než 14 tisíc korun

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Strakoničtí policisté šetří další dva internetové podvody. Oba poslední případy opět začaly prodejem zboží na inzertním portálu Bazoš. Obě poškozené prodávaly zboží a mile je překvapilo, že se jim obratem po zveřejnění ozval zájemce. Komunikoval s nimi prostřednictvím aplikace WhatsApp a pod různými záminkami od nich nakonec vylákal údaje k platební kartě.

Dva podvody za jeden den. Policie varuje: Berte internet vážně!

Strakonicko
Internetová seznamka - Ilustrační foto
Starší žena ze Strakonic si na seznamovacím portálu podala inzerát, na který ji kontaktoval muž s legendou, že je americký voják a nyní je na misi v Jemenu. Další komunikace mezi ženou a mužem pokračovala prostřednictvím e-mailu a Whatsappu. „Ženě nasliboval, že v září přijede do České republiky, kde s ní zůstane. Požádal ji, zda si k ní muže zaslat svoje osobní věci diplomatickou poštou, s čímž souhlasila,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Na „Seznamce štěstí“ starší žena štěstí nenašla

Zločiny a soudy