ŠTÍTEK: WhatsApp

Děti vydražily své obrazy, aby pomohly seniorům z domu s pečovatelskou službou
Šestý ročník charitativní dražby obrazů malovaných dětmi byl výjimečný. Dražbu uspořádala mateřská škola Ekolandia tentokrát bez účasti rodičů a to na WhatsApp skupině zřízené právě pro tyto účely. Do dražby se rodiče mohli připojit od pondělí 29. 11. od 13 hodin do pondělí 13. 12. do 13 hodin. Výtěžek poputuje ve prospěch Domu s pečovatelskou službou v Brandýse nad Labem.

Děti z mateřské školy pomohly před Vánocemi seniorům dražbou svých obrazů

Čtenář reportér
Fotbalová Hvězda Trnovany
Trnovanská Hvězda oprašuje svou slavnou značku! Klub, který byl zvyklý pohybovat se v krajských soutěžích, spadl až na úplné dno; nyní hraje III. okresní třídu, ze které se nesestupuje. Po změnách ve vedení a na trenérské lavičce Trnovanští nabrali dech a po podzimu jsou na vedoucí pozici. „Nikdo z nás už nechce strávit v pralese další sezonu. Nechceme hrát zápasy na hřištích, která připomínají pole, nebo vyhrávat 12:0, kdy soupeř stojí v šesti na půlce,“ říká fotbalista Hvězdy František Frolík.
18 fotografií

Hvězda stoupá zpět na nebe. Pomohly změny ve vedení i příchod nového trenéra

Okresy
Sociální sítě za pouhých 15 let změnily svět k nepoznání
Můžeme se díky nim bavit doslova s kýmkoli na celém světě. Získáváme tu informace, bavíme se tu, sledujeme videa, hodnotíme fotky, čteme články. Sociální sítě za pouhých 15 let změnily svět k nepoznání. Ale je to jen dobře? Nedávný výpadek Facebooku a dalších jeho služeb ukázal až chorobnou závislost miliard lidí na sociálních médiích. Ty navíc dohání vlastní moc, kterou v současnosti vládnou.
7 fotografií

Sítě plné nenávisti: Výpadek ukázal jejich moc, Facebooku roste konkurence

Věda a technika
Česká pošta - ilustrační foto
Na internetu se objevily podvodné stránky vydávající se za Českou poštu. Uživatele lákají na možnost vysoké výhry a ke stažení aplikace, která je připraví až o zhruba 1500 Kč týdně. V tiskové zprávě to dnes uvedla antivirová firma Avast, která jen od neděle zablokovala přístup na podvodné weby šest tisícům uživatelům. Před podvodem varuje i Česká pošta na twitteru.
5 fotografií

Pošta varuje před podvodnými stránkami. Připravit mohou lidi o 1500 korun týdně

Česko
Kybernetický útok, ilustrační foto
Skupina Eberspächer stala v neděli 24. října terčem organizovaného kybernetického útoku. Výroba byla zastavena ve všech závodech, včetně pražského či rakovnického, který se zabývá výrobou auto doplňků a náhradních dílů. Jedná se tak o další ránu, neboť kvůli zastavení výroby v Škoda Auto byl i tady omezen provoz.

Na firmu Eberspächer byl spáchán kybernetický útok

Rakovnicko
Facebook. Ilustrační snímek
Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to server The Verge s odvoláním na informovaný zdroj. Facebook v reakci na zprávu uvedl, že spekulace nekomentuje. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg se chystá o změně jména mluvit na výroční konferenci 28. října, nový název by ale mohl být představen dříve. Zpráva přichází v době, kdy firma čelí rostoucím kontrolám americké vlády kvůli svým praktikám.
6 fotografií

Facebook plánuje změnit jméno, tvrdí média. Firma zprávu nekomentovala

Ekonomika
Ikonky aplikací Facebook a Whatsapp na mobilním telefonu
Sociální sítě facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv Whatsapp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po 04:00 SELČ, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k běžnému provozu. Firma, pod kterou spadají zmíněné sociální sítě a aplikace, se domnívá, že během výpadku neunikly údaje uživatelů jejích služeb, informovala agentura Reuters.
6 fotografií

Sociální síť Facebook znovu funguje. Zřejmě šlo o chybu vnitřního systému

Ekonomika
Ikonky aplikací Facebook a Whatsapp na mobilním telefonu.
Komunikační aplikace WhatsApp začne od soboty uplatňovat nové podmínky použití. Máloco vzbudilo takovou pozornost, jako tato dlouho připravovaná změna. WhatsApp tvrdí, že nové podmínky nijak nesníží ochranu soukromí uživatelů a že k nim přistupuje zejména proto, aby mohl rozšířit nabídku, hlavně komunikaci s podniky. Experti na ochranu soukromí ale nabádají k opatrnosti a upozorňují, že WhatsApp bude mít možnost snáze shromažďovat údaje o uživatelích a dělit se o ně se svou mateřskou společností Facebook.

Aplikace WhatsApp má nové podmínky použití, kritici nabádají k obezřetnosti

Ekonomika
Naděžda Mertová působí jako učitelka v základních uměleckých školách už jednačtyřicet let. Jejíma rukama prošlo v Pardubicích na stovky žáků.
Naděžda Mertová působí jako učitelka v základních uměleckých školách už jednačtyřicet let. Jejíma rukama prošlo v Pardubicích na stovky žáků. Zatímco někteří si z jejích hodin odnesli základy hry na zobcovou flétnu, jiní díky ní zamířili třeba na konzervatoř. Přestože si už s dětmi při výuce vyzkoušela různé podmínky, koronavirová doba a přesun do online prostředí pro ni byl novou výzvou.

Při online výuce hudby jde kvalita zvuku stranou, říká učitelka z lidušky

Pardubicko
Obyčejně neobyčejný den pedagoga Aufori.
Pracovní náplň pedagoga v rámci školního vzdělávání si asi dokáže představit každý z nás. Každý jsme do školy pár let chodili a s učiteli se denně potkávali. U nás v organizaci také pracuje několik pedagogů, ale jejich činnost se v mnoha směrech liší. A co že to ti naši pedagogové vlastně dělají? Pojďme si jejich práci představit na jednom jejich dni.

Obyčejně neobyčejný den pedagoga Aufori Hradec Králové

Čtenář reportér
Adéla Brabcová toho za Most ještě moc neodehrála.
Před rokem se odhodlala k zásadnímu kroku. Žirovnická házenkářka Adéla Brabcová se zapsala na střední školu do Mostu a využila nabídku tamních Černých Andělů, aby svou sportovní kariéru posunula zase o kousek dál. Zatím spokojená být nemůže, v novém klubu toho odehrála a odtrénovala minimum. „Ve škole jsem byla jen do začátku října a pak chvíli před svátky,“ svěřuje se šestnáctiletá slečna, která v předešlých letech platila za oporu DHK Slavoj a jednu z nejlepších hráček žákovské ligy.

Brabcová házenkářské tréninky řeší přes WhatsApp

Ostatní sporty