ŠTÍTEK: WhatsApp

Učení na plotě.
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ „Kolik slabik má slovo podběl? Udělej tolik dřepů“ anebo „Najdeš ve slově tulipán slovo pán? Skákej pětkrát panáka“. Plot školky v málkovské části Zelená je obsypaný hravými úkoly, hádankami a obrázky, které mají v době covidové uzávěry zpestřit čas.
7 fotografií

FOTO: Málkovské děti mají učení na plotě

Chomutovsko
"Covid-19 výrazně změnil i práci policistů," říká policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.
Kontroly na hranicích, rozdělení kolegů do skupin, které se jen tak nepotkají a přechod na online. To byl rok 2020 pro policisty. Koronavirus obrátil životy lidí naruby. Pro ty, jejichž profese patří do integrovaného záchranného systému, to platí dvojnásob. O tom, jak se změnila policejní práce, přišel do českobudějovické Kavárna Lanna vyprávět policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.

Policisté se vrátili v čase. Znovu obsadili hranice

Českobudějovicko
Revizor, díky kterému se podařilo zadržet agresora z metra.
Nejen pražskou veřejností otřásl případ brutálního napadení, které se odehrálo 6. ledna ve stanici metra Prosek. Když devadesátiletá stařenka požádala mladíka, aby by ji pustil sednout, ten vstal a začal ji tlouct pěstmi do hlavy. Policie stále hledá svědky události. Ve středu 13. ledna po pachateli pražští policisté vyhlásili pátrání, o den později byl ve stanici metra Nemocnice Motol zadržen díky všímavosti revizora dopravního podniku, jenž poskytl Pražskému deníku rozhovor.
7 fotografií

VIDEO: Nejsme hrdinové, říká revizor, který pomohl zadržet násilníka z metra

Zločiny a soudy
Sport Club Klatovy.
Klatovský florbalový klub funguje jako samostatný oddíl pod hlavičkou Sport Club Klatovy teprve od května roku 2015. Založili ho Jiří Klouda společně s Janem Hořkým. Cílem bylo vytvoření stálého a jediného klubu v Klatovech. Pod Černou věží začínali od píky. Dnes má však klub téměř dvě stovky členů hrajících ve dvanácti družstev. A to i díky sociálním sítím, které mají ve městě karafiátů zvládnuté na jedničku.

Nemohou hrát, ale díky sociálním sítím jsou vidět i v době koronaviru

Florbal
Mateřská škola Ekolandia pomohla potřebným.
Pátý ročník charitativní dražby obrazů malovaných dětmi byl výjimečný. Dražbu uspořádala mateřská škola Ekolandia tentokrát bez účasti rodičů a to na WhatsApp skupině zřízené právě pro tyto účely. Do dražby se rodiče mohli připojit od pondělí 30. 11. do pátku 11. 12. do 13 hodin. Výtěžek poputuje ve prospěch RC Routa, která spolupracuje se sociálně slabými rodinami a dále jsme se rozhodli podpořit Dům s pečovatelskou službou v Čelákovicích.

Děti z mateřské školy Ekolandia pomohly před Vánocemi sociálně slabým rodinám

Čtenář reportér
Děti a roušky. Ilustrační foto
Jen pár týdnů si prvňáček Kuba užil školu tak, jak ji zná většina z nás. Třídu musel brzy po začátku školního roku vyměnit za svůj dětský pokoj, spolužáky za společnost maminky a učitelku vídával jen na obrazovce počítače. Podle mamky Zuzky ale zvládal distanční výuku dobře, stejně jako celá rodina.

Učitelům patří díky, shodují se rodiče v Libereckém kraji

Zprávy z Česka
Rozhovor s Terezou Brodskou, upoutávka na magazín Víkend
Našemu rozhovoru předcházela záchranná akce. Tereza Brodská to brala přes odchytovou stanici – se sýkorkou, která se zranila na její terase a pak se ztratila v koupelně. Detaily vypusťme, podstatné je, že pták už dnes zase létá kdesi nad Prahou a že povídání proběhlo. S kávou a výtečným koláčem od nejmenované smíchovské kavárny, s křikem racků v zádech, karanténě navzdory.
8 fotografií

Herečka Tereza Brodská: Snažím se být slušným člověkem. Až to přeháním

Společnost
V ordinaci veterinární kliniky v Trutnově platí během vyšetření a zákroků přísná hygienická pravidla.
Rys se zlomenou nohou. Sokol, jemuž tak úplně nevyšla první lekce létání. Fretka kardiak. Pes v ohrožení života poté, co spořádal kilo syrového těsta na kynuté knedlíky. I takové případy musí řešit vedle kastrace, mastektomie nebo operace předního zkříženého vazu u psa veterinární klinika. Ta v Trutnově zažívá kvůli svému zaměření na chirurgii a ortopedii a zajišťování pohotovosti a hospitalizace neobvyklé případy často. V posledních týdnech se role otočily. Na nezvyklé způsoby si museli zvykat pacienti. Doba, plná covidu, zasáhla i veterináře.

Veterina zavedla virtuální návštěvy. Zachraňovala psa, který spořádal kilo těsta

Krkonoše