ŠTÍTEK: Záhřeb

Liduprázdný Dubrovník v Chorvatsku.
V jižním cípu chorvatského jaderského pobřeží se mramorovými ulicemi Dubrovníku prochází mnohem méně turistů, než je v tuto roční dobu obvyklé. Naproti tomu počty návštěvníků na plážích na severu se daleko spíše blíží normálu. Nápadný rozdíl v tom, jak se cestovní ruch v různých částech Chorvatska potýká s pandemií covidu-19, je dán především restrikcemi přeshraničního cestování, uvedla agentura Reuters.
5 fotografií

Následek restrikcí. Jih Chorvatska je poloprázdný, sever hlásí opak

Cestujeme
Bohumil Vožický bere trénování reprezentace jako výzvu.
Šéftrenér akademie stolního tenisu HB Ostrov Bohumil Vožický přebírá s účinností od prvního srpna kadetskou reprezentaci. „Tím, že k nám do áčka přišel Tomáš Tregler, tak se dá čekat, že má hráčská role už bude přece jen menší. I proto jsem šel za touto trenérskou výzvou,“ vysvětlil bývalý reprezentant, majitel pěti extraligových titulů.

Vožický povede reprezentaci českých kadetů

Ostatní sporty
Turisté v Chorvatsku
V Chorvatsku se podle zatím posledních údajů přes víkend proti předchozím dnům výrazně snížil denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem, což však média přisuzují nižšímu počtu provedených testů. Jutarnji list upozornil, že Chorvatsko minulý týden patřilo mezi šest zemí EU s nejvyšším růstem infikovaných. Nejvíc nakažených má vnitrozemský region Záhřebu a Osijeku a pak přímořská oblast Splitu. Země je oblíbenou prázdninovou destinací Čechů.  
10 fotografií

Koronavirus v Chorvatsku: nejvíc nakažených hlásí přímořský Split i Záhřeb

Cestujeme
Téměř liduprázdné chorvatské město Dubrovník na snímku z 17. března 2020
Chorvatsko plánuje v létě otevřít přístavy a některé kempy i hotely na odlehlejších místech, aby turistická sezona přinesla alespoň nějaké tržby. Novinářům to řekl chorvatský ministr turistiky Gari Cappelli. Zda k Jaderskému moři budou moci i čeští turisté nezáleží podle něj na jejich přání a na chorvatském turistickém sektoru, ale na krizových štábech a vládách dotčených zemí, napsal server Total Croatia News. Hlavní chorvatský epidemiolog Krunoslav Capak je ale v této věci skeptický.
24 fotografií

Chorvatsko v době koronaviru: Země chce v létě otevřít odlehlé přístavy a hotely

Svět
Zničená auta v Záhřebu. Zemětřesení zasáhlo sever Chorvatska
V chorvatském hlavním městě dnes ráno způsobilo rozsáhlé škody a paniku zemětřesení o síle více než pěti stupňů, jehož epicentrum bylo jen několik kilometrů severně od Záhřebu. Informovaly o tom světové tiskové agentury s tím, že úřady ihned nehlásily žádné oběti. První otřes byl následován nejméně jedním dalším, jen o něco slabším.

Sever Chorvatska zasáhlo zemětřesení. V Záhřebu praskaly budovy

Svět
Řecko-turecká hranice u přechodu Kastanies se dnes ráno opět zahalila do dýmu ze slzných granátů, podle řecké televize Skai mířily z turecké strany hranice na řecké policisty
Řecká policie zabránila v posledních 24 hodinách 2867 migrantům v pokusu přejít ilegálně hranici z Turecka do Řecka, informovala dnes tisková agentura ANA-MPA. Uvedla také, že za stejný den řecká policie zatkla kvůli ilegálnímu přechodu hranice osm lidí, z toho sedm Afghánců a jednoho Syřana. Na hranici se ráno opět vyhrotila situace, když podle DPA z turecké strany létaly na řeckou slzné granáty.
5 fotografií

Řekové zabránili stovkám migrantů v přechodu hranice. Turci jim rozdali nůžky

Svět
Bývalý český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý
Bývalý český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý bude šéfem Evropské obranné agentury (EDA). Informoval o tom ministr zahraničí Tomáš Petříček. Šedivý díky dnešní volbě členských zemí Evropské unie získal mandát pro jednu z prestižních unijních funkcí zastávaných Čechem. V čele agentury nahradí Španěla Jorgeho Domecqa, který po pěti letech skončil v lednu.  

Prestižní funkce. Diplomat Šedivý povede Evropskou obrannou agenturu EDA

Česko
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Doposud nepříliš úspěšně se vyvíjející sezónu proměnili softballoví žáci Hrochů na poslední chvíli přeci jen v úspěšnou, když v Kunovicích vybojovali titul mistrů republiky. Přidali tak do hroší pokladnice již padesáté první zlato v historii klubu.

Padesáté první zlato do hroší pokladnice přidali žáci

Ostatní sporty
Brněnští sourozenci Filip a Natálie Taschlerovi skončili v Lake Placid třetí.
Brno /FOTO/ – Loňští juniorští mistři České republiky a čtrnáctý nejlepší juniorský taneční pár světa se parádně předvedl na prvním ze série závodů juniorské Grand Prix v krasobruslení. V americkém Lake Placid brněnští sourozenci Filip a Natálie Taschlerovi zajeli výborný program. Díky nové choreografii, podpoře trenérů a obrovskému úsilí obsadili se 150 body skvělé třetí místo. Po americkém a ruském páru se české barvy opět objevily na stupni vítězů.  

Krasobruslaři Taschlerovi zazářili v Lake Placid. Skončili třetí

Ostatní sporty