ŠTÍTEK: Zbiroh

Ilustrační foto.
Členky svazu žen ve Zbiroze opět organizují burzu dětského ošacení, ouvi a sportovních potřeb. V multifunkčním sále úřadu začínaly včera odpoledne a zboží berou i dnes od 9 do 11 hodin. Nabízet ho budou hned v úterý od 11 do 17 hodin a ve středu mezi 9. a 17. hodinou. Čtvrtek je pak vyhrazen likvidaci věcí (od 14 do 15 hodin).

Burzy dětských věcí připravují ve Zbirohu i Rokycanech

Rokycansko
Ilustrační foto.
Český varhanní festival 2022 se zítra v podvečer zastaví na okraji Mýta. V kostele svatého Štěpána (ve hřbitovním areálu) se od osmnácti hodin představí sopranistka Gabriela Eibenová a na varhany ji doprovodí Adam Viktora.

Do Vranovic za dřevorubci, do Mýta na koncert

Rokycansko
Ilustrační foto
Přátelské posezení je na dnešek od šestnácti hodin přichystané v Saigonu, což je označení pro společenské zařízení ve Vitince. K poslechu i tanci zahraje Strašická pohodovka a akci mají na svědomí členové Klubu důchodců Osek i senioři z Chýní. Vstup je dobrovolný.

Strašická pohodovka míří do Vitinky

Rokycansko
Karlův most - někteří turisté a fotografové si užívají noční déšť, 19. 8. 2022.
Za posledních 24 hodin pršelo nejvíce v jihozápadní polovině Čech v okolí Plzně a v pásu táhnoucím se severojižním směrem přes Prahu a Středočeský kraj. Ve velmi silných bouřkách tam spadlo 20 až 50 milimetrů vody, ve stanici Zbiroh Švabín dokonce téměř 85 milimetrů. Některé řeky proto dosáhly druhých povodňových stupňů. Hladiny jsou stále rozkolísané, dnes mohou ještě stoupat. Meteorologové očekávají občasné přeháňky nebo déšť. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
25 fotografií

Nejvíc pršelo na jihozápadě a v okolí Prahy. Hladiny řek mohou dále stoupat

Česko