ŠTÍTEK: Zbiroh

Tříkrálový pochod ke kostelu U Ježíška v Plzni
První víkend v roce nabízí hlavně akce spojené se Třemi králi a tradiční charitativní sbírkou. V Plzni je to průvod ke kostelu U Ježíška, v Sušici přijdou Tři králové na náměstí a v muzeu v Tachově se chystá koncert. Ti, co mají rádi Českou mši vánoční, na ni mohou vyrazit do divadla v Plzni, kde bude poprvé uvedeno její scénické zpracování. A malé děti mohou v neděli Ledcích zjistit, co vše přináší péče o zvířátko.

Tipy na víkend: Akce ke Třem králům, zvířátkohraní či výstavy

Volný čas
Díla Františka Rady mohli milovníci umění vidět na řadě výstav. Jeho olejomalby krajinek zdobí také domy majitelů v zahraničí.
Jeho díla jsou uznávaná napříč republikou, několik jeho obrazů se nachází v soukromých sbírkách milovníků umění ve Švýcarsku, Rakousku, Řecku a dalších zemích světa. Vystavoval několikrát v pražských galeriích, ve Zbirohu, Plzni, Kladrubech, v příštím roce budou moci jeho obrazy obdivovat lidé v muzeu v Nepomuku, o rok později v galerii Azyl v Plzni.
20 fotografií

Maluji pro radost, nikoliv kvůli jménu, říká malíř František Rada

Tachovsko
Na sobotu se chystá výlov Drahotínského rybníka i s prodejem ryb.
Víkendová nabídka je v Plzeňském kraji opět pestrá. Chystá se výlov Drahotínského rybníka, v Plzni už začaly největší vánoční trhy v regionu a v sobotu budou město znovu dobývat Valdštejnova vojska. Řada akcí už má vánoční podkres, ať už jsou to výstavy, různé dílny či koncerty. V kostele sv. Mořice v Anníně si pak tradičně připomenou obnovu tohoto původně zdevastovaného církevního stánku.  
23 fotografií

Tipy na víkend: Výlov rybníka, vánoční trhy a akce či mušketýři v Plzni

Plzeňsko
Dorost FC Rokycany
Dorostenecká fotbalová družstva lze na Rokycansku spočítat na prstech obou rukou. Dva divizní zástupci,mladší a starší celek FC Rokycany, tandem v krajské soutěži a pětice v přeboru Plzně – města. Jak to vypadalo se závěrem podzimu?

Rokycanští dorostenci vyloupili plzeňský Petřín

Fotbal