ŠTÍTEK: Zenit

Nový trenér Baníku Ostrava Vlastimil Petržela.
Vlašim, Ostrava /ROZHOVOR/ - Ve fotbalovém klubu Baníku Ostrava nastává éra Vlastimila Petržely, který by se měl už v pondělí oficiálně ujmout své funkce hlavního kouče. Zkušený dvaašedesátiletý trenér ale přichází v nepřehledné situaci, kdy se více než sportovní stránka věci řeší změna majitele.

Petržela upozornil Baník: Pokud nedostanu v daný den výplatu, končím

Fotbal
Nový trenér Baníku Ostrava Vlastimil Petržela.
Nový kouč Baníku Vlastimil Petržela chce pracovat s vlastním realizačním týmem. „Mám vyhlédnuté dva šikovné kluky: Aleše Křečka a Juraje Šimurku," řekl Petržela. V rozhovoru upozornil, že nebude přihlížet nekončícím ekonomickým problémům klubu. "Pokud nedostanu výplatu v daný den, pak tam druhý den nejsem. Nebudu se pouštět do žádného harakiri," řekl.

Nový kouč Petržela bez výplaty v Baníku nebude!

Fotbal
Vlastimil Petržela (vpravo) sleduje s Tomášem Bernady, vedoucím mužstva a bývalým brankářem, první trénink fotbalistů Baníku Ostrava na umělé trávě v Orlové.
Vlašim – Přesně dva roky vydržel Vlastimil Petržela pod Blaníkem. V roce 2013 dostali vlašimští fotbalisté věhlasného kouče pod stromeček, teď o něj přišli, když jim ho uzmul v lize potápějící se Baník Ostrava. Mužstvo převezme až na začátku ledna, a tak se po devíti letech opět objeví v české lize jako trenér (naposledy byl v Olomouci v sezoně 2006/2007). „Ostrava mi nabídla zajímavou práci – nehonit se na jaře za záchranou, ale vybudovat mužstvo, které bude konkurence schopné na delší dobu. Na jaře se otrká v lize a po sestupu, se zase po roce do ligy vrátí," ukázal Petržela na úkol, který má v plánu v novém mužstvu a pokračoval: „Rád objevuji nové hráče a dávám jim šance. Měla by to být konečně práce vybudovat mužstvo, které bude delší dobu pospolu, což by mě mělo bavit."

Byly to ve Vlašimi dva krásné roky, říká Petržela

Fotbal
Nový trenér Baníku Ostrava Vlastimil Petržela.
I když sestup Baníku považuje za hotovou věc, fotbalový kouč Vlastimil Petržela přesto nabídku z Ostravy přijal. Dvaašedesátiletý trenér proslavený zejména angažmá v Petrohradu je prý po schůzce s Václavem Brabcem, který by měl ekonomicky chátrající klub v zimě koupit, přesvědčen o vzkříšení vybledlé fotbalové značky.

Záchrana je nemožná, ale věřím v obrodu Baníku, říká Vlastimil Petržela

Fotbal
Z basketbalového utkání VTB ligy Nymburk - Tallin (79:65)
Minsk – Basketbalisté Nymburka pokračují ve vydařeném vstupu do VTB ligy a připsali si šestou výhru z úvodních sedmi zápasů. V Minsku vyhráli nad tamním celkem Cmoki 93:84 a napravili překvapivé porážky s Aarhusem ve FIBA Europe Cupu a Pardubicemi v české Národní basketbalové lize. V tabulce VTB ligy jim patří druhá příčka za zatím stoprocentním Petrohradem. Další zápas hraje český mistr ve středu doma. V rámci FIBA Europe cup hostí od 18.30 hodin tým Hibernia Basketball.

Basketbalisté ve VTB lize září, zvítězit dokázali v Minsku

Fotbal
Provozovatel obchodu se závadným alkoholem Luděk Vejmola
Olomouc – Tříletá podmínka a sedmiletý zákaz prodávat zboží pro Luďka Vejmolu, prodejce závadného alkoholu v Olomouci, platí. Stejně tak Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek potvrdil i dvouletý podmíněný trest prodavačce, která pracovala v olomouckém obchodě v Zenitu, kde se závadný nekolkovaný alkohol z olomoucké větve metanolové kauzy prodával.

Za metanol ze Zenitu platí podmínka. Prodejce musí ale odškodnit VZP

Zločiny a soudy
Mnoho lidí netrpělivě očekává dobu, kdy do vinoték dorazí jejich oblíbený burčák. Dejte si však pozor, jestli si domů nesete opravdu český burčák nebo zkvašený mošt, který za něj vydávají. Ilustrační foto.
Frýdek-Místek, Třinec - Burčák, nebo částečně zkvašený mošt? Stává se tradicí, že začátkem „burčákové" sezony se začíná tato otázka u méně znalých zákazníků objevovat. Zatímco částečně zkvašený mošt Deníkem oslovené vinotéky už nabízejí, na burčák si lidé budou muset ještě pár dní počkat.

Burčák? Vinotéky zatím mají částečně zkvašený mošt

Frýdecko-Místecko
Za prodej smrtícího alkoholu v Olomouci potrestal 21. ledna olomoucký krajský soud provozovatele obchodu Luďka Vejmolu (vpravo) tříletým podmíněným trestem.
Olomouc - S tříletým podmíněným trestem odešel ve středu od Krajského soudu v Olomouci Luděk Vejmola, prodejce rumu a vodky s vysokým obsahem metanolu. Prodavačka Jarmila Chýlková dostala dvouletý podmíněný trest. Oba se měli dopustit trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti a porušení předpisů o nálepkách k označení zboží. Po konzumaci neznačeného a nekolkovaného rumu a vodky prodávaného ve smíšeném zboží v Zenitu zemřeli v listopadu 2012 dva lidé, další dva otravu metanolem přežili.

Nedbalost. Za prodej smrtícího alkoholu dostali podmínku a zaplatí odškodné

Česko
Prodejce ze Zenitu Luděk V. u olomouckého krajského soudu
Olomouc – Rozhodující pro mě byla nízká cena, o chuť rumu mi nešlo. Tak v úterý 9. září u Krajského soudu v Olomouci jeden ze zákazníků prodejny smíšeného zboží v Zenitu zdůvodnil, proč si tam pravidelně kupoval alkohol bez etikety a kolku. Byl rád, že za půllitrovou láhev platil nyní obžalovanému prodejci Luďku Vejmolovi jen 60 korun a nepátral po tom, odkud rum pochází.

Pro podezřele levný rum si do Zenitu chodili bezdomovci, zaznělo u soudu

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Moskva - Fotbalisté Zenitu Petrohrad podle očekávání prohráli kontumačně 0:3 zápas ruské ligy s Dynamem Moskva, který byl v neděli v 87. minutě kvůli výtržnostem fanoušků předčasně ukončen. Navíc obhájce titulu dostal pokutu milion rublů (575 tisíc korun) a musí odehrát dvě domácí utkání bez diváků.

Pokuta, kontumace a zavřený stadion. Zenit pyká za řádění fanoušků

Fotbal
Majitel olomoucké prodejny, která měla prodávat závadný alkohol, u krajského soudu
Olomouc – Neoznačenou a nekolkovanou levnou vodku a rum jsme pili řadu měsíců a nikdy nám z těchto lihovin nic nebylo. Nejbližší příbuzní Luďka Vejmoly, provozovatele tamního obchodu se smíšeným zbožím, se v úterý u Krajského soudu v Olomouci shodovali v tom, že o kvalitě podezřele levného alkoholu neměli žádné pochybnosti.

Levný alkohol pila i rodina obchodníka ze Zenitu

Zločiny a soudy
Futsalisté pokračují v rozehrané soutěži. První liga dospěla do play-off.
Karvinsko – Futsalová soutěž Karvinska dospěla za svou polovinu. V nejvyšší lize se o víkendu bude bojovat mezi osmi nejlepšími o titul mistra pro ročník 2013/14.

Osmička pro play-off v KFL je známa

Fotbal