ŠTÍTEK: zlatá medaile

Úspěchy plavců z Berouna: 1. místo Matouš Synek, 3.místo Adam Baštýř
Plzeňský bazén Slovany přilákal o víkendu závodníky z celé České republiky na již tradiční Západočeský pohár, kde nesměla chybět ani berounská výprava plavců pod vedením trenérek Anety Pokorné a Šárky Hromasové. Lokomotivu a město Beroun reprezentovalo 27 plavců.

Plavci Lokomotivy sklízeli v Plzni medailové žně

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Druhá květnová neděle se rychlostním kanoistům Lokomotivy Nymburk, vydařila. Odjeli na další kanoistické závody, tentokrát do Hradce Králové. Zde se za krásného počasí uskutečnil první závod Labsko-orlického poháru v letošním roce. Závodilo se na tratích 500 a 200 metrů a nymburští kanoisté a kajakáři na řece Orlici vybojovali 52 medailí z nichž, 23 bylo těch nejcennějších, zlatých.

Hradecký kilometr se kanoistům Nymburka vyvedl. Brali třiadvacet zlatých placek

Ostatní sporty
Atleti Kutné Hory se zúčastnili dalších závodů
O uplynulém víkendu proběhly další dva atletické Přebory Středočeského kraje. Nejprve v sobotu hostil Kolín dorostence a dorostenky, na které o den později navázaly souboje o individuální tituly krajských přeborníků mezi staršími žáky a žákyněmi. Kutnohorským atletům a atletkám se dařilo, získali dvě zlata, jeden bronz a dalších devět umístění mezi nejlepšími šesti.
37 fotografií

FOTO: Mladí kutnohorští atleti přivezli z krajských přeborů tři medaile

Ostatní sporty
Veslaři Lokomotivy Beroun na pražské regatě Bohemians. A.Horská a B.Bohátková vybojovaly zlato na dvojskifu ml.žaček
/FOTOGALERIE/ Předposlední dubnový víkend byl na veslařském areálu v Račicích vyhrazen kontrolním závodům Českého veslařského svazu do reprezentačních výběrů ČR seniorů, juniorů a dorostu. Z kvalifikace – MČR na šestikilometrové dráze v Hoříně – se z berounských veslařů probojovali dva dorostenci – Smejkal, Prášek a dvě dorostenky – Forejtová, Pavlásková a jedna juniorka. Do reprezentačního týmu dorostu se dostali Matěj Smejkal a Markéta Forejtová a do juniorského „repre“ týmu se probojovala Adéla Bartáková. Ta se hned o dalším víkendu zúčastnila „repre“ soustředění před ME juniorů ve Varese.
6 fotografií

Veslaři přivezli z Vltavy 36 medailí. Kromě závodníků dostali pochvalu i rodiče

Ostatní sporty
Petr Michálek útočí proti jednobloku
Rozhodující utkání o třetí místo v extralize volejbalistů se hrálo v Českých Budějovicích. Odolena Voda bojovala o medaili, která podle slov Milana Hadravy měla pro jeho svěřence cenu zlata, Aero získalo cenný kov před dlouhými 18 lety. Jihostroj České Budějovice po vítězství v Českém poháru myslel určitě na finále, ale každé umístění „na bedně“ má svou váhu. Oba týmy svedly o bronz tuhý souboj, to bylo dobře jak pro volejbal, tak především pro diváky. Jihostroj vyhrál 3:0, má bronz. "Pro mě je to jako zlato," uvedl kapitán Jihostroje Radek Mach, který po zápase ukončil kariéreu.

Jihostroj vybojoval bronzové medaile. Pro Macha je bronz zlatem

Ostatní sporty
Budějovické judistky slavily úspěch
"V sobotu 30.4.v Hranicích předvedly parádní úspěch na MČR juniorek závodnice Sportovního klubu JUDO České Budějovice," informoval Miroslav Hájek, kterému za příspěvek děkujeme. "Lucka a Bára Musilovi vyhrály ve své váhové kategorii zlatou medaili na Mistrovství ČR Juniorek v Judu. Dosaženými výsledky obsadily 3. místo v hodnocení zúčastněných klubů z celé ČR. Holkám moc gratulujeme k zaslouženému titulu a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu SK Judo České Budějovice," přiblížil vítězství judistek.  
1 fotografie

VIDEA: Budějovické judistky si odvezly zlatou medaili

Čtenář reportér
Mateřská škola Ibsenka v Brně.
Nápadité, moderní a ekologické. Přednosti dvou dřevěných staveb, které svými hlasy katapultovali jihomoravané na nejvyšší příčky soutěže Dřevěná stavba roku 2022. V kategorii Velké dřevěné konstrukce zvítězil mezi celorepublikovou konkurencí návrh 3D bludiště Lesní království v brněnském Uniparku v Židenicích. V kategorii Dřevěné budovy – návrhy brala zlato zase Mateřská škola Ibsenka Brno z ateliéru EM3 Dřevostavby. Oba návrhy se staly vítězi veřejného hlasování.
15 fotografií

Lesní bludiště i školka. Jihomoravané vystřelili ke zlatu dvě dřevěné stavby

Znojemsko
Pardubičtí fotbalisté zásluhou trefy Tomáše Solila senzačně vyloupili Střelnici.
Sůl nad zlato. Ne, v tomto případě platilo: Solil na zlato. I když je pravda, že pardubičtí fotbalisté sestřelili na jablonecké Střelnici zlaté body. Výhra 1:0 ale není jediným pozitivem prvního vystoupení ve skupině o záchranu. Po třech vzájemných zápasech v této sezoně mají se Severočechy lepší bilanci. Navíc svého soka stlačili v tabulce pod sebe.
55 fotografií

Solil nad zlato. Pohádka o tom, jak Pardubice trefily zlaté body

FORTUNA:LIGA
Gym Fighting Arena Ostrava-Poruba (ME v taekwondu ITF v chorvatské Poreči, 26. 3. až 2. 4. 2022). V popředí trenér Kamil Šamal. Zprava v pozadí Tomáš Gola, Stepan Knyshov, Terezy Tobolová a Kafonková, druhý kouč Adam Chlebek.
/FOTOGALERIE/ Čeští bojovníci posbírali na Mistrovství Evropy v taekwondu ITF v chorvatské Poreči na přelomu března a dubna řadu cenných kovů. K úspěchům přispěli také čtyři reprezentanti působící v gymu Fighting Arena z Ostravy-Poruby. Stepan Knyshov, Tomáš Gola, Tereza Tobolová a Tereza Kafonková získali celkově jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Trenéři Kamil Šamal a Adam Chlebek tak byli nadmíru spokojeni.
30 fotografií

OBRAZEM: Bojovníci z Ostravy na ME v Poreči získali šest medailí. Cinklo i zlato

Ostatní sporty
Brněnský odchovanec Petr Koláčný v dresu Mladé Boleslavi.
Ještě před rokem vypomáhal jakožto hráč moravských Otrokovic svým rodným Buldokům v cestě za návratem do nejvyšší soutěže. V hlavě už však poctivě střádal plány, jak se stát domácím florbalovým králem. Po přestupu do Mladé Boleslavi nabraly vize Petra Koláčného reálný obrys a hned ve své první sezoně v dresu obhájců titulu proměnil dávný dětský sen ve skutečnost.
23 fotografií

Brno má další superligové krále. Věděl jsem, že to tu zvládneme, hlásí Koláčný

Ostatní sporty
Petr Novotný, trenér Předvýběr.CZ Florbal MB
Nejvyšší florbalová soutěž v Česku má svého staronového krále. Jubilejní desáté superfinále ovládli ve vysočanské O2 aréně hráči Mladé Boleslavi, kteří tak obhájili extraligové prvenství z loňského ročníku. Hrdinou sobotního večera se stal trenér Petr Novotný, jenž stál u zrodu všech tří mladoboleslavských titulů a i letos dokázal proměnit podceňovaný výběr z města automobilů ve zlatou partu.
23 fotografií

Obhajoba titulu? Hráči ukázali neuvěřitelný charakter, říká trenér Novotný

Florbal
Jan Rázl - ilustrační foto.
Absolutním českým triumfem skončil juniorský turnaj v badmintonu, který byl součástí Junior International Series. Tři tituly ze čtyř kategorií, do kterých čeští junioři nastoupili, jsou toho jasným důkazem. S dvěma zlatými medailemi se domů vrátil Jan Rázl, jenž triumfoval s Danielem Dvořákem ve čtyřhře a Petrou Maixnerovou v mixu.

Z izraelského dobrodružství si Jan Rázl přivezl dvě zlata

Ostatní sporty
Výprava LoBe na jarních závodech v Kladně
Aprílový duben hned ve svém úvodu přinesl poměrně nově probíhající plavecký Jarní přebor Středočeského kraje na dlouhých tratích, který se uskutečnil v sobotu v kladenském bazéně. Závodů, kde se plavou pouze vytrvalostní disciplín 800K a 1500K, se zúčastnilo devět plaveckých oddílů Středočeského kraje – západ.

Dlouhé tratě na zkoušku. Ta se v Kladně plavcům povedla

Hokej
Paní Marmeláda Jozefína Růžičková z Prachatic.
Tři zlaté medaile z prestižní soutěže World’s Original Marmalade Awards o nejchutnější citrusové marmelády na světě letos míří do Prachatic Jozefíně Růžičkové. Marmelády pod značkou Rose Garden vznikající v prachatické kuchyni kromě zlata získaly i další tři stříbrné a tři bronzové. Slavnostní předání cen proběhlo uplynulou sobotu 26. března
3 fotografie

Marmelády od Jozefíny z Prachatic v Anglii opět bodovaly. Přivezla domů medaile

Prachaticko
Biatlonista Petr Hák předvedl ve sprintu na 7,5 kilometru bezchybný výkon.
V neděli nesl s krasobruslařkou Michaelou Vrašťákovou českou vlajku na zahájení Evropského olympijského festivalu mládeže a pak si doběhl pro zlatou medaili! Biatlonista Petr Hák předvedl ve sprintu na 7,5 kilometru bezchybný výkon. „Neskutečný! Vlajkonoš a teď ještě tohle… Vůbec jsem to nečekal,“ zářil po vítězném závodě osmnáctiletý Petr Hák. A přitom ještě než nastoupil na start sprintu, neměl od sebe velká očekávání.

Vlajkonoš ze zlata! Hák vyhrál biatlonový sprint na olympijském fesivalu

Ostatní sporty
Moravští vinaři zazářili na soutěži Berliner Wein Trophy.
/FOTO/ Sauvignon slámové 2015 z Vinných sklepů Skalák Leony Šebestové a slámové víno Bobulky 69 Oldřicha Drápala si odváží velkou zlatou medaili z prestižní vinařské soutěže Berliner Wein Trophy. Právě vinař Drápal z Vranovic na Brněnsku se v Berlíně stal jasně nejúspěšnějším z České republiky. Ze šesti přihlášených vín dokázal vytěžit jedno velké zlato a další čtyři zlaté medaile.
5 fotografií

Velký úspěch v Berlíně. Vinařství Čapka z Hrušek si veze čtyři zlaté medaile

Podnikání
Moravští vinaři zazářili na soutěži Berliner Wein Trophy.
/FOTO/ Sauvignon slámové 2015 z Vinných sklepů Skalák Leony Šebestové a slámové víno Bobulky 69 Oldřicha Drápala si odváží velkou zlatou medaili z prestižní vinařské soutěže Berliner Wein Trophy. Právě vinař Drápal z Vranovic na Brněnsku se v Berlíně stal jasně nejúspěšnějším z České republiky. Ze šesti přihlášených vín dokázal vytěžit jedno velké zlato a další čtyři zlaté medaile.
5 fotografií

Velký úspěch v Berlíně. Vinařství Čapka z Hrušek si veze čtyři zlaté medaile

Podnikání
1. Štěpán Palata, 2. Jan Valečka (200 motýl) - oba plavci LoBe
O prvním březnovém víkendu výprava plavců Lokomotivy Beroun vyjela na Memoriál Zdeňka Vaněčka do Ústí nad Labem, kde pod vedením trenérky Aneta Pokorné startovali Tomáš Míka, Štěpán Palata, Lukáš Uxa, Jan Valečka a v ženské kategorii Zuzana Křížová. Víkend v Ústí byl pro plavce velmi úspěšný, ale také náročný protože někteří byli po namáhavém soustředění v Brně.

Únavu překonali, Tomáš Míka dokonce veze z Ústí zlato

Ostatní sporty