ŠTÍTEK: zlatá medaile

Otakar Janecký je nejen pardubickou legendou, ale také finského klubu Jokerit Helsinki.
Zažil to, o čem se sní každému hokejistovi. Zahrát si na mistrovství světa ve své zemi. Otakar Janecký startoval na domácím šampionátu v roce 1992. V době, kdy v Československu pokračovala euforie ze společenských změn, což se projevilo i na uvolněné atmosféře v Praze i Bratislavě. Kýžené zlato ale poslední federální tým nevybojoval. Pardubická legenda si pověsila na krk bronzovou medaili. O to víc by přál současným reprezentantům ten nejcennější kov. A před podobnou diváckou kulisou.
12 fotografií

Teoretika jako kouče národního týmu nepovažuji za šťastnou volbu, říká Janecký

Hokej
Veslaři TJ Lokomotiva Beroun uspěli v Neratovicích
O víkendu 4.-5.května se konala Jarní veslařská regata Neratovice. Veslaři TJ Lokomotiva Beroun vyslali do boje o medaile v sobotu 24 závodníků, v neděli pak 22. Regaty se účastnilo celkem 591 posádek. I přes různé předpovědi se celý víkend vydařilo počasí, pořádný liják chytili kluby z celé ČR pouze při pátečním přivážení lodí do Neratovic. Takže kromě slunečné oblohy se vydařily i celé závody. Některé výsledky byly velmi těsné a závodníky mrzelo, že jim medaile utekly o setiny vteřin. Nakonec ale všichni na náročné trati se zatáčkou a dojezdem do cíle také se zatáčkou byli spokojeni. Za celý víkend veslaři vylovili 9 zlatých medailí!! Celkem ve 42 jízdách z 24 disciplín získali 9 prvních, 11 druhých, 7 třetích, čtvrtých i pátých míst a 2 šestá místa.
7 fotografií

Veslaři bojovali na Labi na regatě v Neratovicích, vylovili devět zlatých

Ostatní sporty
Radost Renaty Zachové po finálovém vítězství na mistrovství Evropy v judu
Na cestě za zlatem v kategorii do 63 kg zdolala Renata Zachová na evropském šampionátu v Záhřebu pět soupeřek, z toho tři před časovým limitem. „Vím, že se to nemá říkat, ale chtěla jsem si to užít, chtěla jsem předvádět hezké judo. Ne vždy se to asi povedlo, ale je z toho zlatá medaile, takže si nemůžu stěžovat,“ říkala v rozhovoru pro média třiadvacetiletá judistka, která se stala historicky první českou mistryní Evropy v tomto sportu.
8 fotografií

Medaile Zachové nestačila. Finále je málo, mám na zlato, říkala si. A získala ho

Ostatní sporty
Výprava plavců Lokomotivy Beroun při Jarní ceně.
V rámci nádherné sluneční soboty se konal v Mladé Boleslavi Jarní přebor plavců na dlouhých tratích, kde se závodilo dopoledne 1500m volný způsob žáci 2010-2012 a odpolední program připadl žačkám a žákům ročníku 2008-20013 na 800m volný způsob. Berounští plavci mezi 11 oddíly z celého Středočeského kraje nesměli chybět.

Dlouhé jarní tratě Berouňanům sedly, Hruška i Koníčková mají zlato

Ostatní sporty
Mladí beachvolejbalisté Kryštof Oliva a Václav Kurka zazářili na Beach Pro Tour na Filipínách
V souvislosti s českým beachvolejbalem se mluví hlavně o skvělém páru Ondřej Perušič a David Schweiner, mistrech světa a velkých nadějích pro pařížskou olympiádu. Zdá se však, že jim díky dvojici Kryštof Oliva a Václav Kurka, kteří na turnaji na filipínském turnaji Futures Nuvali došli z kvalifikace až ke zlatu, vyrůstají zdatní nástupci.

Beachvolejbalová senzace. Oliva s Kůrkou vezou zlato z Beach Pro Tour

Ostatní sporty
Čtvrtý zápas semifinále play off Litvínov versus Pardubice.
Pardubice znovu něco znamenají v českém hokeji. No něco… Něco hodně. Dynamo se totiž vrátilo do finále nejvyšší soutěži. Po tuctu let čekání. Minimálně polovina z dvanáctiletého půstu se proměnila v léta strádání. A pro doplnění: v roce 2012 skončila pardubická jízda play off mistrovským titulem. Šestým v historii. Neříká se, že sedmička je šťastné číslo.
23 fotografií

Návrat starých časů. Dynamo po dvanáctiletém půstu může mít zlato

Hokej
Čtvrtý zápas semifinále play off Litvínov versus Pardubice.
Návrat starých krásných časů. Pardubice znovu něco znamenají v českém hokeji. No něco… Něco hodně. Dynamo se totiž vrátilo do finále nejvyšší soutěži. Po tuctu let čekání. Minimálně polovina z dvanáctiletého půstu se proměnila v léta strádání. A pro doplnění: v roce 2012 skončila pardubická jízda play off mistrovským titulem. Šestým v historii. Neříká se, že sedmička je šťastné číslo.
23 fotografií

Finále je doma. Dynamo po dvanáctiletém půstu může mít zlato

Hokej
Johannes Thingnes Boe
Johannes Thingnes Bö vyrovnal výkon legendárního Oleho Einara Björndalena, když získal dvacáté zlato na mistrovství světa. V Novém Městě na Moravě vyhrál závěrečný závod s hromadným startem před překvapením závodu, kterým byl pětatřicetiletý Andrejs Rastorgujevs z Lotyšska. Bronz má Francouz Fillon Maillet. Dva čeští reprezentanti skončili ve třetí desítce, Michal Krčmář doběhl čtyřiadvacátý, Tomáš Mikyska o dvě místa za ním.

J. T. Bö vyrovnal legendárního Björndalena. Krčmář s Mikyskou ve třetí desítce

Zimní sporty
Michal Krčmář
Velmi sympatickým výkonem se prezentovali v závěru mistrovství světa v Novém Městě na Moravě čeští biatlonoví reprezentanti. V dramatickém závodě je zaplněné tribuny dlouho hnaly vstříc možnému medailovému umístění, nakonec ale české kvarteto dojelo v náročné konkurenci sedmé. O zlatu se zdálo být dlouho rozhodnuto, z poslední střelecké položky ale musel Nor Christiansen na tři trestná kola a přenechal titul Švédsku. Třetí skončila Francie. 

Střelecký kolaps Christiansena daroval zlato Švédům. Čeští biatlonisté sedmí

Zimní sporty
Martina a tři Lucky na olympiádě zazářily. Domů přivezly zlato, bronz a diplom
Jako v pohádce si připadaly cukrářky z novopacké střední školy gastronomie a služeb při vyhlášení výsledků Světové olympiády cukrářů a kuchařů v německém Stuttgartu. V prestižním klání v konkurenci 64 soutěžících z Japonska, Maďarska, Itálie, Srí Lanky a dalších zemí získala děvčata v kategorii Cukrářská artistika zlato, dvě bronzové medaile a také diplom. Nad jejich nádhernými exponáty plesala nejen srdce návštěvníků, ale vysoce je ocenili i porotci.
22 fotografií

Holky z Paky na cukrářské olympiádě zazářily. Domů vezou zlato, bronz i diplom

Regiony
Martina a tři Lucky na olympiádě zazářily. Domů přivezly zlato, bronz a diplom
Jako v pohádce si připadaly cukrářky z novopacké střední školy gastronomie a služeb při vyhlášení výsledků Světové olympiády cukrářů a kuchařů v německém Stuttgartu. V prestižním klání v konkurenci 64 soutěžících z Japonska, Maďarska, Itálie, Srí Lanky a dalších zemí získala děvčata v kategorii Cukrářská artistika zlato, dvě bronzové medaile a také diplom. Nad jejich nádhernými exponáty plesala nejen srdce návštěvníků, ale vysoce je ocenili i porotci.
22 fotografií

Holky z Paky na cukrářské olympiádě zazářily. Domů vezou zlato, bronz a diplom

Jičínsko
Jana Horčičková (uprostřed) vybojovala na juniorském mistrovství republiky v krasobruslení zlatou medaili.
Jana Horčičková opět ukázala svůj krasobruslařský talent, když si na juniorském mistrovství republiky vyjela pro svůj čtvrtý titul. Za triumfem stojí nejen její píle a talent, ale i nekonečné hodiny dřiny a tréninku. Díky čtvrtému domácímu zlatu si navíc Horčičková vyjela pro možnost startovat na mistrovství světa juniorů v tchajwanské Tchaj-peji.  
4 fotografie

Čtvrtá zlatá medaile vynesla Horčičkovou na světový šampionát do Tchaj-peje

Ostatní sporty
Mladoboleslavské plavecké naděje na 45. Mladoboleslavské vlnce v Mladé Boleslavi.
/VIDEO/ Na 45. Mladoboleslavskou vlnku se v sobotu 20. ledna sjelo do Mladé Boleslavi 211 plavců ročníku narození 2012 a mladších z 21 oddílů, aby otestovali svou formu po vánoční pauze a před jarní částí sezony. Domácí naděje u toho samozřejmě nemohly chybět, město automobilů reprezentovalo 9 chlapců a 5 dívek. V početné konkurenci se rozhodně neztratili.

Mladoboleslavská vlnka. První závody nové sezony ukázaly aktuální formu plavců

Čtenář reportér
Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová na ZOH v Pekingu.
Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová dostala za doping čtyřletý trest a byla diskvalifikovaná ze všech soutěží počínaje 25. prosincem 2021 včetně zimních olympijských her 2022 v Pekingu. Rozhodla o tom sportovní arbitráž CAS v Lausanne. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) rozhodla, že po diskvalifikaci Kamily Valijevové za doping získá Rusko za soutěž krasobruslařských družstev na zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 místo zlata bronz. Valijevová zároveň přijde také o titul z mistrovství Evropy, jež se konalo měsíc před olympiádou.

Čtyřletá stopka za doping. Rusko přijde o olympijské zlato, má ale bronz

Zimní sporty
Bývalý kapitán a v současnosti hlavní trenér Tatranu Střešovice Milan Fridrich
Historicky nejúspěšnější florbalový klub v domácím prostředí Tatran Střešovice čeká už v sobotu jeden z obrovských vrcholů letošní sezony. Do hlavního města přicestuje švédský hegemon IBF Falun, se kterým si to loňský mistr rozdá v přímé bitvě o krále Poháru mistrů. Finále této prestižní evropské soutěže si aktuální lídr florbalové Livesport Superligy zahraje poprvé od roku 2011, na zlatou tečku však stále čeká. „O to více bych si přál tentokrát odejít jako vítěz,“ přiznal v rozhovoru pro Deník hlavní trenér klubu Milan Fridrich.

Tatran sní o evropském titulu. Věřím ve výjimečný den, říká před finále Fridrich

Florbal
Hokejistka Světlé nad Sázavou Madlen Chladová (na snímku vpravo se spoluhráčkou Karolínou Skořepovou) s trofejí za druhé místo na mistrovství světa hráček do osmnácti let.
Historický okamžik. Ženský hokej v tuzemsku zažívá velký reprezentační boom. První tým získal na posledních dvou světových šampionátech vždy bronzovou medaili. V první polovině ledna jeho výsledky ještě překonal výběr do osmnácti let. Ten na mistrovství světa své kategorie bral medaile stříbrné. Členem úspěšného kádru byla i obránkyně Světlé nad Sázavou Madlen Chladová.
3 fotografie

Finále nevyšlo. Příště si pojedeme pro zlato, věří stříbrná obránkyně Chladová

Hokej
Hokejistka Světlé nad Sázavou Madlen Chladová (na snímku vpravo se spoluhráčkou Karolínou Skořepovou) s trofejí za druhé místo na mistrovství světa hráček do osmnácti let.
Historický okamžik. Ženský hokej v tuzemsku zažívá velký reprezentační boom. První tým získal na posledních dvou světových šampionátech vždy bronzovou medaili. V první polovině ledna jeho výsledky ještě překonal výběr do osmnácti let. Ten na mistrovství světa své kategorie bral medaile stříbrné. Členem úspěšného kádru byla i obránkyně Světlé nad Sázavou Madlen Chladová.
3 fotografie

Finále nevyšlo. Příště si pojedeme pro zlato, věří stříbrná obránkyně Chladová

Hokej