ŠTÍTEK: zlatá medaile

Hrdinové české dvacítky: brankář Tomáš Suchánek a autor postupového gólu Jiří Kulich.
Hokejoví fanoušci se dočkali. V zámoří se opět rozjíždí NHL, nejslavnější hokejová soutěž světa. A to si pište, že i letos je na co se těšit. V zámoří jsou třeba náramně zvědaví i na (nejméně) jednoho českého borce, kterého tamní odborníci zařadili mezi dvanáctku nejlepších mladíků začínajícího ročníku.
13 fotografií

Začíná NHL. V zámoří se těší i na českého mladíka

Hokej
Mapei Merida Kaňkovský. Vítězství. Celkový triumf v Českém poháru si vychutnali junioři Štěpán Zahálka (uprostřed) a Jan Bittner (vlevo).
Olomoucký mládežnický tým Mapei Merida Kaňkovský hodnotí letošní sezónu a je co bilancovat. V srpnu vyhráli junioři závod Regionem Orlicka celkově a Matěj Zahálka v jednotlivcích. Český pohár – Brilon Cup ovládl olomoucký mančaft kompletně. Junioři i kadeti vyhráli družstva. V juniorech zvítězil v jednotlivcích Štěpán Zahálka před Janem Bittnerem, v kadetech získal celkový triumf Jakub Tesařík a třetí byl Matěj Piták. Na MČR v časovce družstev v Židovicích brali kadeti zlato a junioři bronz.
5 fotografií

Cyklistický tým Mapei Merida Kaňkovský měl úspěšnou sezonu. Slavil úspěchy

Ostatní sporty
Mistryně světa jako měřítko.
Lions Club Enns-St. Valentin uspořádá 23. září od 10 hodin 1. Charity-běh do schodů 40 metrů vysoké městské věže v Ennsu, postavené v letech 1564 až 1568. Vede na ni 157 schodů, místy velmi úzkých a nízkých, na něž pořadatelé pustí jen 150 běžců.

Od sousedů: Poběží na městskou věž

Z okolí
Vlašimská tenistka Barbora Slavíková z Vlašimi
Tenistka Barbora Slavíková z Vlašimi zažívá neuvěřitelně úspěšnou sezónu. Od září loňského roku rozšířila tréninkovou přípravu a od jara se velmi intenzivně připravovala na letní antukovou sezonu. Těžká fyzická dřina přinesla úspěchy a 15leté hráčce se povedlo vyhrát turnaje dorostu nejvyšší kategorie A, které pořádá Český tenisový svaz.

Patnáctiletá Slavíková z Vlašimi zažívá sezonu snů

Ostatní sporty
Vojtěch Ludvík.
Pět zlatých medailí, jedna stříbrná, čtyři bronzovéz individuálních závodů a další kompletní sada medailí ze štafet. To je skvělá bilance českých mužů a žen z domácího mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech (MTBO), které hostil Jičín. Závodilo se všaki v Mostku, Jabkenicích či Nové Pace. Zahanbit se nenechali ani jezdci do dvaceti let, kteří do sbírky českých úspěchů přidali další čtyři cenné kovy (tři zlata a jedno stříbro).

Ludvík ovládl mistrovství světa v Jičíně. Na šampionátu získal pět medailí!

Ostatní sporty
Brněnský turnaj ovládly Hermannová se Štochlovou, v mužích brali Berčík s Džavoronokem stříbro.
Tak tohle byla naprosto suverénní jízda. Nasazené jedničky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou prolétly turnajem v plážovém volejbale Brno Beach Pro bez jediné prohry a slaví zisk zlatých medailí. K triumfu neměli daleko ani Václav Berčík s Matyášem Džavoronokem, kteří nakonec ale finálový boj v mužské části nezvládli a skončili druzí.
100 fotografií

FOTO: Brněnský turnaj má české královny, triumf oslavily před skvělou kulisou

Ostatní sporty
Jablonečtí fotbalisté připravili Slavii v 6. kole FORTUNA:LIGY o podzimní stoprocentní bilanci. Zápas skončil 1:1. Foto: FK Jablonec
Slavia poprvé v sezoně první fotbalové ligy ztratila body, Jablonec sice po 6. kole dál čeká na první výhru v sezoně, avšak nedělní domácí remíza 1:1 s jedním z favoritů na zisku titulu je pro něj hodně cenná. Hostům rozhodčí neuznali dvě branky, hostující forvard Václav Jurečka navíc v koncovce první půle nedal penaltu, kterou skokem k levé tyči chytil jablonecký gólman Jan Hanuš.

Jablonec připravil Slavii o stoprocentní bilanci. Bod má cenu zlata, ví Látal

FORTUNA:LIGA
Jablonečtí fotbalisté připravili Slavii v 6. kole FORTUNA:LIGY o podzimní stoprocentní bilanci. Zápas skončil 1:1. Foto: FK Jablonec
Slavia poprvé v sezoně první fotbalové ligy ztratila body, Jablonec sice po šestém kole dál čeká na první výhru v sezoně, avšak nedělní domácí remíza 1:1 s jedním z favoritů na zisku titulu je pro něj hodně cenná. Hostům rozhodčí neuznali dvě branky, hostující forvard Václav Jurečka navíc v koncovce první půle nedal penaltu, kterou skokem k levé tyči chytil jablonecký gólman Jan Hanuš.

Jablonec připravil Slavii o stoprocentní bilanci. Bod má cenu zlata, ví Látal

FORTUNA:LIGA
Marie Horáčková
Strhla na sebe velký zájem a pozornost nejen médií. Důvod je nasnadě. Lukostřelkyně Marie Horáčková, která se první srpnovou neděli stala mistryní světa, je teprve druhou českou světovou šampionkou tohoto sportu v historii. Před pětadvacetiletou rodačkou z Plzně to dokázal František Hadaš před 85 lety. Senzační zlato Horáčkové umocňuje fakt, že turnaj v Berlíně vyhrála ze 42. místa světového žebříčku.
3 fotografie

Lukostřelba? Člověk se uzavře do své reality, říká mistryně světa Horáčková

Ostatní sporty