ŠTÍTEK: zlatá medaile

Marie Horáčková
Strhla na sebe velký zájem a pozornost nejen médií. Důvod je nasnadě. Lukostřelkyně Marie Horáčková, která se první srpnovou neděli stala mistryní světa, je teprve druhou českou světovou šampionkou tohoto sportu v historii. Před pětadvacetiletou rodačkou z Plzně to dokázal František Hadaš před 85 lety. Senzační zlato Horáčkové umocňuje fakt, že turnaj v Berlíně vyhrála ze 42. místa světového žebříčku.
3 fotografie

Lukostřelba? Člověk se uzavře do své reality, říká mistryně světa Horáčková

Ostatní sporty
Čeští hokejisté na druhý triumf na Hlinka Gretzky Cupu hráčů do 18 let nedosáhli.
Čeští hokejisté na druhý triumf v historii prestižního Hlinka Gretzky Cupu nakonec nedosáhli. I přes vyhranou úvodní třetinu a další skvělý výkon podlehli v dramatické finálové bitvě před 4711 diváky Kanadě 2:3 v prodloužení. Zápas o zlato rozhodl až v čase 79:53 útočník Malcolm Spence. Zámořský celek tak obhájil loňské prvenství a zároveň vyhrál již počtyřiadvacáté z 32 ročníků. Češi zase mají první medaili po šesti letech.

Český sen se rozplynul v prodloužení. Osmnáctka bojovala, zlato však bere Kanada

Hokej
Zleva Barbora Špotáková, Petra Sičaková a Nikol Tabačková.
Byla to taková, v nadsázce řečeno, zdravá sportovní drzost. Světová rekordmanka a dvojnásobná vítězka olympijských her v hodu oštěpem Barbora Špotáková mířila k zisku zlaté medaile z mistrovství republiky, ale v poslední sérii ji nejcennější kov uzmula o 1,47 metru delším hodem atletka Škody Plzeň, 20letá Petra Sičaková. Na 42letou legendu zbylo stříbro.
25 fotografií

Mým cílem bylo Báru přehodit, protože nám bere body do rankingu, říká Sičaková

Ostatní sporty
Vystavení kopie prstenu Kateřiny z Ludanic je další obohacení vjemu vyšebrodského kláštera.
Návštěvníci kláštera ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku mají unikátní možnost vidět letos hned dvě vzácné relikvie. Každou sezonu mniši Cisterciáckého řádu vystavují Závišův kříž nevyčíslitelné hodnoty, ve čtvrtek 20. července k němu přibyla na prohlídkové trase i unikátní kopie zlatého prstenu Kateřiny z Ludanic. Na místě jej instaloval známý geoinformatik ze spolku Naše historie Jiří Šindelář. Deník byl u toho.
59 fotografií

Vyšebrodský klášter vystavil poklady. Kromě Závišova kříže i tajemný prsten

Českokrumlovsko
Jiří Prskavec zaokrouhlil počet evropských titulů na půltucet
Slaví další triumf. Jeho medailový stroj vykouzlil z divoké vody další zlato. Ano, Jiří Prskavec je opět nejlepším kajakářem Evropy. Povedlo se mu to už po šesté. Na Evropských hrách v Krakově třicetiletý závodník obhájil loňský triumf a zároveň zajistil pro Česko účastnické místo na OH 2024 v Paříži. Na stupně vítězů ho doprovodili Martin Dougoud ze Švýcarska a Brit Joseph Clarke. Tereza Fišerová vybojovala bronzovou medaili. Lepší byly jen vítězná Němka Ricarda Funková a Klaudia Zwoliňská z Polska.
13 fotografií

Výlov z krakovského kanálu. Prskavec je pošesté zlatý, Fišerová má bronz

Ostatní sporty
Kombinovaný tým ze Svitávky a ze Zlína ve složení David Petr a Tomáš Horák ovládl republikové mistrovství do třiadvaceti let.
Další medaile do bohaté sbírky! Svitáveckým hráčům kolové se v sobotu dařilo na republikovém mistrovství republiky juniorů, z domácí akce si odnesli zlato a bronz, ke kterému přidali ještě i šesté místo. Jan Hrdlička s Janem Kripnerem si navíc zajistili nominaci na letošní evropský šampionát týmů do třiadvaceti let, kterého se zúčastní i David Petr.
7 fotografií

Svitávka zářila na juniorském MČR, vybojovala zlato, bronz i nominace na ME

Ostatní sporty
Martin Červenka
Ze všech Čechů měl ke startu v prestižní Major League Baseball vůbec nejblíže, vysněný zápas ale nakonec nezapsal. Nyní je Martin Červenka součástí baseballového boomu alespoň doma a s reprezentací chce navázat na úspěch na World Baseball Classic. Šanci na historicky první medaili pro české barvy se pokusí národní tým využít na domácím mistrovství Evropy. „Nevidím důvod, proč by měl mít český tým za cíl jenom medaili. Když už, tak útočíme na zlato,“ říká sebevědomě třicetiletý reprezentant.
7 fotografií

Budeme chtít útočit na zlato, hlásí Červenka před mistrovstvím Evropy v Česku

Ostatní sporty
Marie Němcová si z mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě odvezla kompletní sbírku medailí, konkurenci tentokrát nenašla na kajaku.
Parádní období zažívá sjezdařka na divoké vodě Marie Němcová. V květnu vybojovala dvě zlaté medaile z mistrovství Evropy, o víkendu k nim přidala tři cenné kovy ze světového šampionátu. Na kajaku si po skvělé jízdě dojela pro zlato, ke kterému přidala bronz na kánoi a stříbro v závodě hlídek. „Jsem úplně nadšená, mám obrovskou radost,“ vylíčila Němcová.

Němcová je opět mistryní světa, vládla na kajaku. Z Německa má i stříbro a bronz

Ostatní sporty
Slavící juniorští hokejbalisté v kanadském St. John's
V roce 2018 se psala česká hokejbalová pohádka v kanadském St. John's. Na začátku července na ostrově Newfoundland bojovaly české výběry juniorů do 18 a 20 let o tituly mistrů světa. Tehdy se Čechům v Kanadě dařilo. Výběr U20 dosáhl ve finále proti Kanadě na zlaté medaile, na které čekal dlouhých 16 let. Podobně si vedl tým do 18 let, který ve finálovém klání na Kanadu nestačil. Jaké jsou vzpomínky na tento světový šampionát?

Na posledním MS juniorů brali Češi zlato a stříbro. Jak to bude letos?

Ostatní sporty