ŠTÍTEK: zlatá medaile

Poděbradský aerobik se v Říčanech předvedl na výbornou
/Foto/ Velkým úspěchem poděbradských závodnic na prvním jarním závodě 2. výkonnostní třídy českého svazu aerobiku Fisaf skončilo zápolení v Říčanech. Osmileté závodnice v kategorii 8 - 10 let si napoprvé zazávodily hned dvakrát. V kategorii jednotlivkyň si Sofie Novotná přivezla 4. místo a Eliška Podhajská 5. místo. Obě dvě si zacvičily i společné duo a za tento výkon dostaly zlatou medaili.
8 fotografií

Závodnice z Poděbrad o sobě daly v Říčanech pořádně vědět

Ostatní sporty
Poprvé držela zbraň v ruce už v osmi letech. Ke střelbě a myslivosti ji přivedli rodiče, minulý týden se svým týme juniorek získaly zlatou medaili na ME v estonském Tallinnu.
/FOTO/ Zbraň v ruce držela Klára Ticháčková už v osmi letech. Nyní, o deset let později, přivezla do rodné Nové Paky zlatou medaili z mistrovství Evropy ve sportovní střelbě. Zálibu ve střílení a v dlouhých procházkách po lese v ní vzbudil táta myslivec a maminka, která také střílí vzduchovkou. „Se ségrou nás ke střelbě vedli už od dětství, začínala jsem se vzduchovkou, pak jsem přešla na pistoli a malorážku. Zkusila jsem ale i brokovnici," řekla Deníku osmnáctiletá dívka, která studuje lesnickou akademii a sní o kariéře myslivkyně.
10 fotografií

Střelkyně z Nové Paky přivezla zlato. Chce jít v tátových mysliveckých stopách

Jičínsko
Matouš Synek na prvním místě - při závodech v Plzni stál nejvýš dvakrát.
Ve dnech 10. – 12. března se berounská výprava plavců měřila své síly s konkurencí z celé České republiky na plaveckých závodech „Plzeňský vytrvalec“ - 35. ročník Memoriálu Jana Jezbery na 800 m a 1500 m volný způsob. V Plzni se objevilo mnoho nadějí českého plavání, celkem se u bazénu sešlo 506 závodníků z padesáti oddílů.

Berounští plavci lovili z plzeňského bazénu jednu medaili za druhou

Ostatní sporty
Pardubice v Ďolíčku po zlepšeném výkonu nestačily na "hosty" z Bohemians.
Znají tam každý centimetr trávníku. Jedná se sice o venkovní utkání, ale pardubičtí fotbalisté budou na hřišti v Ďolíčku jako doma. V azylu Bohemians totiž strávili dvě a půl sezony. Za poskytnutí „střechy nad hlavou“ už náležitě poděkovali, takže zanechat za podnájem body Klokanům nepřipadá v úvahu. Pardubice nemají na rozdávání, respektive oni by je potřebovaly jako sůl. A ty z Vršovic by byly nad zlato.
29 fotografií

Pardubičtí fotbalisté potřebují body ze svého Ďolíčku jak sůl. Byly by nad zlato

FORTUNA:LIGA
Samuele Ceccarelli
Nejrychlejší běžec je vždycky nejvíc opěvován. Byla to řada amerických hvězd, famózní Usain Bolt a naposledy olympijský vítěz z Tokia Marcell Jacobs. Ital, který se narodil v Texasu a spíš mluví anglicky. Loni se stal i mistrem Evropy. Jenže v halové sezoně mu vyrostl, a to přímo před očima, nečekaný soupeř. Naučme se to jméno. Je jím halový mistr Evropy Samuele Ceccarelli, vycházející sprinterská hvězda.

Rychlý hubeňour z Itálie. Nový král evropského sprintu se jmenuje Ceccarelli

Atletika
Nejlepší červená vína z republiky ochutnali zájemci ve Velkých Pavlovicích. Tamní soutěž je ojedinělá
/VIDEO/ Rubínová barva, vůně po přezrálém černém rybízu, v chuti hebké jako samet. Tak hodnotí návštěvníci Promenády červených vín ve Velkých Pavlovicích Championa výstavy. Jeho ochutnávka nemine žádného příchozího, hned u vstupu jim totiž vítězné víno z Merlotu a Cabernetu nalévá do skleniček jeden z pověřených organizátorů. V sále kulturního domu na ně čeká ještě ochutnávka dalších téměř dvou set padesáti vzorků červených vín, a zhruba pětina z nich je ozdobená zlatou medailí.
43 fotografií

Unikátní Promenádě červených vín ve Velkých Pavlovicích kralovalo cuvée z Vrbice

Břeclavsko
Dominik Hašek v semifinále olmypijského turnaje v Naganu likviduje šanci obra Erika Lindrose.
Taková potupa… Hokejová krádež století na olympiádě v Naganu leží Kanaďanům v žaludku i po čtvrtstoletí. Tým Javorových listů byl tehdy nabušený hvězdami z NHL, které poprvé v historii mohly startovat pod pěti kruhy. Nic než zlato Kanaďané nebrali. Měla to být brnkačka. Jenže sen se změnil v noční můru. Postarali se o to Češi a hlavně Dominik Hašek, který dohnal legendárního Wayna Gretzkyho až k slzám.
6 fotografií

Proč se Gretzky nepostavil proti Haškovi? Nagano dodnes leží Kanaďanům v žaludku

Hokej
Judistům oddílu JUDO Klatovy se v Benešově dařilo.
V sobotu se v Benešově u Prahy uskutečnil kvalitně obsazený judistický turnaj mládeže s názvem O pohár města. Do Benešova, kde žije přibližně 16 tisíc obyvatel, se sjela téměř pětistovka judistů z celých Čech a na akci pochopitelně nemohl chybět ani oddíl JUDO Klatovy. Pro kluby to byla vůbec první letošní příležitost vyzkoušet si formu a připravenost všech závodníků. A Klatované ve Středočeském kraji rozhodně nezklamali.
10 fotografií

FOTO: Dvě zlata, stříbro a čtyři bronzové kovy. Judistům se v Benešově dařilo

Ostatní sporty
Zlaté Nagano
Do Nagana odlétali jako outsideři, turnaj století, na kterém se poprvé představily i hvězdy z NHL, ale fantasticky opanovali. Od té doby už uteklo 25 let a naprostá většina tehdejších hokejistů už pověsila brusle na hřebík. Posledním stále aktivním hráčem zůstává legendární Jaromír Jágr. Co ale v současnosti dělají další hrdinové, kteří přivezli do Česka zlaté olympijské medaile?

Majitelé klubů, trenéři i podnikatelé. Co dnes dělají šampioni z Nagana

Hokej
Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek.
„Co jste zrovna dělali, když hokejisté v Naganu vyhráli zlaté medaile?“ Málokdy se stane, aby sportovní událost tak pevně zakořenila v paměti národa i jednotlivců. V průběhu let se na leccos zapomene, ale olympijský triumf Haška, Jágra a spol. si i po pětadvaceti letech vybaví každý, kdo tehdy mohl sledovat přenosy z Japonska. Deník se u příležitosti slavného výročí zeptal hokejistů i dalších sportovců, přímých aktérů i diváků, jak dnes na legendární Nagano vzpomínají.

Vzpomínky na zlaté Nagano. Osudné zranění Prospala, Čechmánek nemá medaili

Hokej
Tereza Petržilková na halovém mistrovství ČR 2023.
Neuvěřitelný závod má za sebou atletka Škody Plzeň Tereza Petržilková. Devětadvacetiletá čtvrtkařka na víkendovém halovém mistrovství ČR získala svoji první zlatou medaili z domácího šampionátu a k tomu si vylepšila osobní rekord na 52,19 sekund, čímž o jednu setinu splnila limit pro účast na halovém mistrovství Evropy. Tedy tři v jednom, dalo by se říct.
25 fotografií

FOTO: Atletka Petržilková si podmanila Ostravu zlatem, rekordem a limitem na HME

Ostatní sporty
Vladimír Martinec si schovává bundu z Nagana i po pětadvaceti letech.
TURNAJ STOLETÍ: Ten třetí vzadu. (Ne)závislý pozorovatel. Šedá eminence. Liška podšitá… Koneckonců byla to jedna z jeho přezdívek v hráčské kariéře. Však také označení The Fox podnítili zahraniční soupeři, protože při dobývaní jejich brány překvapoval nápady. Pardubický patriot Vladimír Martinec se stal po krachu na Světovém poháru jedním z asistentů Ivana Hlinky u reprezentace. Oba se dobře znali, když bok po boku na ledě kosili medaile na vrcholných akcích.
15 fotografií

V Naganu: Martinec seděl načerno u komentátorů. U cigárka předával info Hlinkovi

Hokej
Vladimír Martinec si schovává bundu z Nagana i po pětadvaceti letech.
TURNAJ STOLETÍ: Ten třetí vzadu. (Ne)závislý pozorovatel. Šedá eminence. Liška podšitá… Koneckonců byla to jedna z jeho přezdívek v hráčské kariéře. Však také označení The Fox podnítili zahraniční soupeři, protože při dobývaní jejich brány překvapoval nápady. Pardubický patriot Vladimír Martinec se stal po krachu na Světovém poháru jedním z asistentů Ivana Hlinky u reprezentace. Oba se dobře znali, když bok po boku na ledě kosili medaile na vrcholných akcích.
15 fotografií

V Naganu: Martinec seděl načerno u komentátorů. U cigárka předával info Hlinkovi

Hokej
Kateřina Neumannová v cíli olympijského závodu na hrách v Turíně s dcerkou Lucií.
Olympijská vítězka z Turína a fenomenální lyžařka Kateřina Neumannová oslaví 15. února padesátiny. Připomeňte si největší okamžiky dvojnásobné mistryně světa a šestinásobné olympijské medailistky. Od legendární naganské párty, přes dojemné scény v cíli zlatého závodu na olympiádě v Turíně, až po aféru kolem mistrovství světa v Liberci.
89 fotografií

Neumannová slaví jubileum. Připomeňte si největší okamžiky fenomenální lyžařky

Zimní sporty
Město Most při tradičním setkání opět ocenilo desítky sportovců. Osobností oceněnou za celoživotní přínos v oblasti sportu byl cyklista Jaroslav Hrubý.
Mostečtí sportovci sbírají medaile a stoupají na stupně vítězů nejen v regionálních, ale také republikových, evropských a dokonce i světových soutěžích. A protože město Most tradičně sportu fandí a podporuje jej morálně i finančně, přijímá od roku 2006 na půdě magistrátu ty sportovce, kteří v uplynulém roce dosáhli vynikajících výsledků.

Město Most při tradičním setkání opět ocenilo desítky sportovců

Čtenář reportér
Emma Mánková zkompletovala na ZODM celou medailovou sbírku.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ V Královéhradeckém kraji se v uplynulém týdnu uskutečnil 20. ročník Zimní olympiády dětí a mládeže. V deseti sportovních odvětvích se představilo přes 1100 dětí a nejúspěšnější disciplínou pro jihočeské sportovce byl běh na lyžích. Zde si kompletní medailovou sbírku vybojovala Emma Mánková a pokračovala tak v rodinné tradici, když napodobila bratry Jiřího a Ondru.
4 fotografie

Emma Mánková zkompletovala na ZODM celou lyžařskou medailovou sbírku

Ostatní sporty
Ostravská snowboardistka Adéla Keclíková vybojovala na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Itálii v paralelním obřím slalomu dvě medaile - stříbro v individuálním závodě a s Kryštofem Minárikem zlato v soutěži smíšených týmů.
Velice povedené úterý zažili čeští sportovci na Evropském olympijském festivalu mládeže EYOF v Itálii. Vybojovali čtyři medaile, celkem už jich má výprava šest. Dvě z nich patří ostravské snowboardistce Adéle Keclíkové. Ke stříbru, které získala v individuálním paralelním obřím slalomu v pondělí o den později přidala zlato. Dosáhla na něj s Kryštofem Minárikem v paralelním obřím slalomu smíšených týmů. Uspěli i další čeští reprezentanté - Eva Matějovičová získala bronz ve skialpinismu, novém olympijském sportu. Třetí dojela ve sprintu biatlonistka Ilona Plecháčová, Lukáš Doležal triumfoval v severské kombinaci. 

Medailová žeň v Itálii: ke stříbru snowboardistka Keclíková přidala i zlato

Ostatní sporty