ŠTÍTEK: Zlatá stuha

Eduard Krčmář
Pardubice – Poprvé od roku 2009 má plochodrážní závod juniorů o Zlatou stuhu českého vítěze. Ve finále 43. ročníku vyhrál slánský Eduard Krčmář, jenž těsně v závěru předjel Michaela Härtela z Německa. Na třetím místě dojel další domácí jezdec Zdeněk Holub. Senzační víkend českých plochodrážníků potvrdila i nedělní mnohem slavnější Zlatí přilba. Tu vyhrál Krčmářův konkurent Václav Milík (první Čech po 21 letech), mladý Slaňák se ale také neztratil, skončil osmý. 

Český triumf ve Zlaté stuze, vyhrál Krčmář! Zabral i ve Zlaté přilbě

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Pardubice - Poprvé od roku 2009 má plochodrážní závod juniorů o Zlatou stuhu českého vítěze. Ve finále 43. ročníku vyhrál Eduard Krčmář, jenže těsně v závěru předjel Michaela Härtela z Německa. Na třetím místě dojel další domácí jezdec Zdeněk Holub.

Český triumf ve Zlaté stuze, vyhrál Krčmář

Ostatní sporty
Vítěz 68. ročníku Zlaté přilby - Emil Sayfutdinov
Pardubice - Chris Holder, Jurica Pavlic a Emil Sajfutdinov. To jsou poslední tři vítězové slavného plochodrážního závodu, jehož historie se začal psát v roce 1929. Zítra se rozhodne, kdo se stane vítězem Zlaté přilby pro rok 2017 a převezme vzácnou trofej.

O trofej jede Milík i hvězdy

Ostatní sporty
Finále 68. ročníku Zlaté přilby v Pardubicích a radost vítěze Emila Sayfutdinova
Pardubice - Chris Holder, Jurica Pavlic a Emil Sajfutdinov. To jsou poslední tři vítězové slavného plochodrážního závodu, jehož historie se začala psát v roce 1929. V neděli se rozhodne, kdo se stane vítězem Zlaté přilby pro rok 2017 a převezme vzácnou trofej.

O Zlatou přilbu pojedou i Janowski s Lagutou

Ostatní sporty
Vašek Milík na ploché dráze.
Pardubice – Plochodrážní stadion ve Svítkově se chystá na vrchol sezony. Tím je nadcházející víkend, který nabídne tři dny plné závodů. Plochodrážní příznivci nyní sledují především aktualizovanou startovní listinu pro 69. Zlatou přilbu města Pardubic, která je na programu v neděli.

Milík má vrchol polské ligy za sebou, o Zlatou přilbu pojede

Ostatní sporty
Fyzik, pedagog a popularizátor vědy Ivan Štoll.
V úterý zemřel fyzik, pedagog a popularizátor vědy Ivan Štoll. Byl autorem řady učebnic, letos vyšla Klasická teoretická fyzika, jejímž je spoluautorem. Významně se také podílel na televizním cyklu Praha jeviště vědy. Štoll se dožil 81 let. O jeho úmrtí dnes informoval jeho syn Martin Štoll.

Zemřel fyzik Ivan Štoll, známý popularizátor vědy

Česko
Masopust v Libochovanech
Litoměřicko - Do 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017 se za Ústecký kraj přihlásilo pro letošní rok šestnáct obcí. Titul nejcennější, Zlatou stuhu, mohla však vyhrát jen jedna. Hodnocení provedla krajská komise a shodla se, že titul poputuje na Litoměřicko do obce Libochovany.

V krajském kole soutěže Vesnice roku vyhrály Libochovany

Litoměřicko
Dřevěná socha Karla IV. v Lukavici.
Lukavice - Zlatá stuha pro Vesnici roku Pardubického kraje míří do Lukavice u Žamberka, která zvítězila v konkurenci šestadvaceti obcí a nyní postupuje na republikové finále.

Lukavice je Vesnicí roku v kraji

Orlicko
ZLATOU STUHU v Pardubickém kraji  v loňském roce získaly
 Sebranice. Do soutěže se zapojila celá vesnice.
Svitavsko, Orlickoústecko – Klání, které znamená zejména prestiž a ocenění dlouhodobé práce, a to nejen vedení obcí, ale i občanů soutěžících obcí, rozjíždí další ročník. Nejpočetnější zastoupení v soutěži Vesnice roku má v České republice Pardubický kraj s dvaceti sedmi soutěžícími. Čtyři jsou z Orlickoústecka a devět ze Svitavska.

Soutěž Vesnice roku přináší obcím srovnání i inspiraci

Svitavsko
V posledních letech se centrum Třeštice značně proměnilo.
Třeštice - Třeštice na Jihlavsku, která čítá 144 obyvatel, se přihlásila v letošním roce do soutěže Vesnice Vysočiny poprvé. A hned uspěla, získala ocenění Modrá stuha za společenský život, což je po Zlaté stuze druhé nejvyšší ocenění v soutěži. Vesnicí Vysočiny je Heřmanov na Žďársku.
5 fotografií

Obec Třeštice získala v soutěži Modrou stuhu

Jihlavsko
Vítězství v krajské soutěži Vesnice roku patří Přepychám.
Přepychy - O výsledcích krajského kola soutěže Vesnice roku 2017 je rozhodnuto. Zlatou stuhu pro vítěze získala obec Přepychy na Rychnovsku, kde budou 19. srpna slavnostně předána všechna ocenění. Obec bude reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním kole. Všech 15 obcí přihlášených do letošního ročníku navštívila minulý týden desetičlenná hodnotitelská komise, která hodnotila například společenský život a aktivitu občanů, péči o stavební fond, občanskou vybavenost, péči o zeleň celou řadu dalších kritérií.

Přepychy získaly Zlatou stuhu

Rychnovsko
Vítězství v krajské soutěži Vesnice roku patří Přepychám.
Hrádek - Významné ocenění v rámci krajského projektu Vesnice roku 2017 si na Hradecku odnáší obec Hrádek. Ta získala takzvanou Modrou stuhu. Komise vyzvedla tímto oceněním především rozvoj společenského života v obci.

Modrá stuha putuje do Hrádku

Hradecko
Loňským vítězem Vesnice roku se stala obec Lípa na Havlíčkobrodsku.
Nymbursko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Nymbursko
Loňským vítězem Vesnice roku se stala obec Lípa na Havlíčkobrodsku.
Boleslavsko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Boleslavsko
Loňským vítězem Vesnice roku se stala obec Lípa na Havlíčkobrodsku.
Mělnicko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Mělnicko
Zlaté špendlíky ceny Zlatá stuha.
Zlatou stuhu za celoživotní přínos dětské literatuře v pondělí dostali nakladatelská redaktorka Zuzana Kovaříková, grafik a pedagog Zdeněk Ziegler a překladatelka z norštiny, švédštiny a angličtiny Jarka Vrbová. Cenu určenou výhradně tvůrcům dětské literatury si dnes z pražského centra DOX odnesli autoři 12 titulů. Zároveň začala v tamní kavárně tradiční putovní výstava ilustrací nominovaných výtvarníků, která během roku navštíví další česká města i zahraničí.

Zlatá stuha ocenila přínos dětské literatuře a 12 nejlepších knih

Ostatní