ŠTÍTEK: ZOO Chleby

Lvíček z olomoucké zoo
Nymbursko - Z navrhovaných dvou milionů korun krajské podpory na výstavbu pavilonu pro lvy v ZOO Chleby na Nymbursku se při pondělním hlasování středočeských zastupitelů staly miliony čtyři. Volení zástupci občanů se přiklonili k pozměňovacímu návrhu ODS předloženému Tomášem Havlíčkem, který vrátil do hry původně požadovanou částku.

Na nový lvinec poslali zastupitelé místo dvou milionů čtyři

Z okolí
Chloubou zoo Chleby jsou opice Langur
Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Malá, ale o to zajímavější zoologická zahrada se nachází ve středočeských Chlebech na Nymbursku. Jedná se o zoo, která je svojí polohou vůbec nejblíž Mladé Boleslavi a Mladoboleslavsku. K vidění je tady spousta zajímavých druhů. Loni na podzim sem například přivezli medvědy z Ruska. Ti se nacházejí v nové části zoo, která se postupně rozrůstá.
24 fotografií

Vzácná opice i medvědi z Ruska, to je Zoo Chleby

Z okolí
Náhled internetové stránky www.centralbohemia.cz.
Střední Čechy - Atraktivnější na první pohled - a také mnohem přehlednější. S těmito argumenty se v pátek Středočeská centrála cestovního ruchu pochlubila novou bránou k informacím o možnostech trávení volného času ve středních Čechách: čerstvě pozměněnou podobou svého webu na adrese www.centralbohemia.cz.

Přes web turistické centrály může zvát na své akce kdokoli

Z okolí
Zoo Chleby slaví o víkendu 20. výročí založení, Mezinárodní den dětí a Mezinárodní den her.
Chleby /FOTOGALERIE/ - V Zoo Chleby vrcholí v těchto dnech přípravy na největší akci, kterou kdy tahle malá zoologická zahrada zažila. O víkendu 3. a 4. června tu oslaví tři významné momenty, 20. výročí založení zahrady, Mezinárodní den dětí a Světový den her. Zlatým hřebem oslavy bude slavnostní první vypuštění převzácných opic langurů duk do venkovního výběhu.
25 fotografií

Zoo Chleby prvně vypustí do výběhu vzácné opice

Nymbursko
Pokemonové šílenství dorazilo i na Nymbursko. Ilustrační foto.
Poděbrady - Nová mobilní hra Pokémon Go je aktuální celosvětový trend. Dokáže denně vytáhnout tisíce Čechů
z obývacích pokojů na několikakilometrové procházky při honbě za pokémony. Hráči loví pokémony u stadionu nebo na kolonádě.

Mobilní hra dobyla i Nymbursko

Středočeský kraj
Pokemonové šílenství dorazilo i na Nymbursko. Ilustrační foto.
Poděbrady - Nová mobilní hra Pokémon Go je aktuální celosvětový trend. Dokáže denně vytáhnout tisíce Čechů
z obývacích pokojů na několikakilometrové procházky při honbě za pokémony. Hráči loví pokémony u stadionu nebo na kolonádě

Mobilní hra dobyla i Nymbursko

Nymbursko
Družstvo kluků z Jičína.
Lysá nad Labem – Víte, jak se řekne chetitsky pivo? Pokud byste zvolili z následujících možností kessar, nessar, pessar nebo sessar tu poslední, měli byste pravdu a první bod ve vlastivědně orientační soutěži Labyrint, kterou připravila pro rodiče a děti Městská knihovna v Lysé nad Labem ve spolupráci s Polabským muzeem. Připomněla tak 100. výročí rozluštění chetitštiny slavným lyským rodákem profesorem Bedřichem Hrozným.

Při soutěži „Labyrint“ se děti dozvěděly zajímavosti o chetitském písmu

Jičínsko
Hejtman Miloš Petera a náměstek Marek Semerád navštívili ZOO Chleby
Chleby – Jak funguje jediná středočeská ZOO v zimě, se na vlastní oči přijeli přesvědčit hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a jeho náměstek pro oblast životního prostředí Marek Semerád. Areálem ZOO Chleby na Nymbursku je provedl ředitel ZOO René Fraňek, se kterým oba zástupci kraje jednali také o prohloubení úspěšné spolupráce.
4 fotografie

Hejtman s náměstkem navštívili jedinou středočeskou ZOO

Kolínsko
Odstěhuje se zraněný dudek do Plzně?
Pátek, Chleby - Už poněkolikáté přinesli lidé do ZOO Chleby zraněného ptáka. Tentokrát dudka, kterého museli s tříštivou zlomeninou křídla převézt do českobrodské veterinární kliniky.

Zraněný dudek by mohl skončit v Plzni

Nymbursko
Chlebská zoo otevře 21. června obří akvárium se sladkovodními rybami, které se nacházejí v Labi. Kolos bude mít obsah 35 tisíc litrů.
Chleby - Obří akvárium o hmotnosti sedm tun a objemu 35 tisíc litrů chystá otevřít 21. června Zoo Chleby. Její majitel René Franěk chce v nové umělé nádrži vytvořit expozici ryb, které se přirozeně vyskytují v Labi.
5 fotografií

Zoo otevře obří akvárium

Nymbursko