ŠTÍTEK: zpravodajský server

Ilustrační foto.
Dillí - Vládní nemocnice v centrální části Indie se snaží zbavit desítek tisíc krys, které se prohánějí v jejích prostorách. Deratizátoři už v nemocnici v indickém státě Madhjapradéš vyhubili více než 2500 krys, ale zdá se, že hlodavců nijak viditelně neubylo.

Indická nemocnice se snaží zbavit desítek tisíc krys

Svět
Ilustrační foto.
Dillí - Až do indické věznice dostal let horkovzdušným balonem dvě turistky, které se ovšem ničeho nedopustily. O jejich nedobrovolný pobyt za mřížemi se postaral vítr, který balon zanesl do prostor věznice s vysokým stupněm ostrahy, informoval zpravodajský server BBC News.

Horkovzdušný balon s turistkami přistál v indické věznici

Svět
Ilustrační foto.
New York - Koledníci, kteří letos o Halloweenu obcházeli domy a loudili sladkosti v Bostonu ve státě Massachusetts, anebo v arizonském městě Mesa, mohli mezi bonbóny najít i dost nečekaný přídavek. Už dva lidé se novinářům svěřili, že do sáčků koledníků omylem přidali i vlastní snubní prsten, napsal zpravodajský server ABC News.

V sáčcích koledníků o Halloweenu skončily i dva snubní prsteny

Svět
Ilustrační foto.
Washington - Senátní volby v klíčovém státě Iowa vzbuzují obrovský zájem Američanů. Do předvolebních kampaní zde byly investovány miliony dolarů. Překvapivou, ale rozhodující roli zde však možná sehrají domácí zvířata, píše zpravodajský server BBC News.

Volby v USA mohou rozhodnout prasata a terapeutické slepice

Svět
Ilustrační fotografie.
Londýn - Tabákové společnosti získaly právo napadnout nová pravidla Evropské unie týkající se podoby krabiček na cigarety. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Vrchní soud v Londýně podle něj tuto kauzu po dnešním slyšení přesunul na Soudní dvůr Evropské unie. Ten bude mít za úkol rozhodnout, zda EU při regulaci tabákového průmyslu nezneužila svých pravomocí a zda jsou její kroky "přiměřené".

Tabákové firmy mohou napadnout nová pravidla EU o krabičkách

Ekonomika
Ilustrační foto.
Peking – Policie ve venkovské části Číny zadržela skupinu 11 mužů, kteří unesli ženu a prodali ji, aby se stala manželkou svobodného muže. Ani jeden z novomanželů si ale svatební veselí nemohl užít, napsal zpravodajský server The Times. V době sňatku už byli oba tři měsíce mrtví.

Zloději ukradli mrtvou nevěstu pro mrtvého ženicha

Svět
Ilustrační foto
Béngalúru – Indická policie vyšetřuje podezření, že v indickém městě Béngalúru někdo ve školce znásilnil tříletou dívku. Informuje o tom dnes zpravodajský server BBC. Případ se objevuje tři měsíce poté, co v tomto šestimilionovém hlavním městě státu Karnátaka znásilnil zaměstnanec jedné školy šestiletou dívku. Za znásilnění hrozí v Indii trest smrti.

V indické školce prý znásilnili tříletou holčičku, podezřelý je "strýček"

Svět
Ilustrační foto.
Washington - Americká internetová společnost Google oznámila změny ve své vyhledávacím programu, kterými chce přispět k omezení internetového pirátství. Google, který je největším internetovým vyhledávačem na světě, zvýrazní některé odkazy na internetové stránky, které neporušují zákony. Od provozovatelů těchto stránek si za to ale nechá zaplatit, napsal dnes na webu britský zpravodajský server BBC.

Google chce bojovat proti pirátství, zvýrazní některé weby

Ekonomika
Ilustrační foto.
Brasília – Brazilská policie zadržela muže, který se podle ní přiznal k nejméně 39 vraždám, spáchaným během tří let. Šestadvacetiletý pracovník ochranky se prý zaměřoval na bezdomovce, ženy a homosexuály, informoval britský zpravodajský server BBC. Podle právního zástupce zadrženého byl jeho klient donucen přiznat se k trestným činům, které nespáchal.

Pracovník ochranky zavraždil nejméně 39 lidí, zaháněl tak vztek

Svět
Nejvíce neobvyklou kandidátku má na Ukrajině nejspíš Internetová strana Ukrajiny, za kterou kandidují lidé, kteří se jmenují podle postav z legendárních Hvězdných válek včetně zloducha Dartha Vadera či mistra Yody.
Kyjev – Předčasné parlamentní volby na Ukrajině se uskuteční již za dva týdny a ukrajinské strany v nich nabízejí voličům širokou škálu kandidátů. Nejvíce neobvyklou kandidátku má přitom nejspíš Internetová strana Ukrajiny, za kterou kandidují lidé, kteří se jmenují podle postav z legendárních Hvězdných válek včetně zloducha Dartha Vadera či mistra Yody, uvedl zpravodajský server Mashable.

Na Ukrajině se voliči pobaví, kandiduje mistr Yoda i 16 Darthů Vaderů

Svět
Make-up. Ilustrační foto
Soul – Třicetiletý Korejec I Pjung-čchul začíná každý den pečlivou snahou co nejlépe si upravit obličej. Nejprve nanese pleťové tonikum, pak sérum, na něj vrstvu hydratačního pleťového mléka, krém kolem očí, olej na tváře a nakonec vrstvu krému s ochranným slunečním faktorem. Pak si pleť zlehka přepudruje, na rty použije lesk pro zářivější vzhled a nanese řasenku, aby jeho řasy vypadaly hustší.

Korejští muži sázejí na jemnost pleti, často nosí základní líčení

Svět
Boje o syrské město Kobani.
Kobani (Sýrie) - Nejméně 553 lidí již údajně zahynulo během měsíc trvajících bojů mezi radikály z hnutí Islámský stát a kurdskými silami o město Kobani na severu Sýrie. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

V bojích o syrské město Kobani už padlo více než pět set lidí

Svět
Demonstrace v Hongkongu.
Hongkong - Obchodníci v Hongkongu by mohli kvůli současným prodemokratickým protestům přijít až o dvě miliardy hongkongských dolarů (5,7 miliardy Kč). Vyplývá to z odhadu banky ANZ, který zveřejnil zpravodajský server BBC. Demonstrace se shodují s takzvaným zlatým týdnem, jak je označováno sedmidenní volno na počátku října u příležitosti založení Čínské lidové republiky.

Obchodníci by kvůli protestům v Hongkongu mohli přijít o miliardy

Ekonomika
Ilustrační foto
Tallinn – Estonská pohraniční stráž zadržela dva ruské občany, zřejmě někdejší agenty ruské tajné služby KGB, kteří prý na lodi nelegálně překročili hranici. Informuje o tom dnes britský deník The Guardian. Incident se odehrál už koncem září, ale do zahraničního tisku se zpráva dostala až teď. Vztahy obou zemí jsou nyní vyhrocené, neboť Tallinn kritizuje politiku Moskvy vůči Ukrajině.

V Estonsku zatkli bývalé agenty KGB při nelegálním překročení hranic

Svět
Ilustrační foto
Tokio - Chyba v obchodování ve středu znervóznila japonské akciové trhy, když neznámý makléř zadal - a rychle zrušil - pokyny k obchodování s akciemi v celkové hodnotě 68 bilionů jenů (13,6 bilionu Kč), což je více než velikost švédské ekonomiky. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Makléř v Japonsku zadal omylem pokyn k obchodům za biliony

Ekonomika
Ilustrační foto
Kyjev – Boje v největším východoukrajinském městě Doněcku neutichly ani v noci na dnešek a navzdory již 25 dní trvajícímu příměří spíše zesilují. Podle ukrajinských novinářů je situace ve městě krajně napjatá, zvuky dělostřeleckých granátů a min se ozývají prakticky ze všech čtvrtí. Oproti minulým dnům se vyhrotila i situace v sousední Luhanské oblasti, kde byl po vyhlášení příměří relativní klid.

Boje v Doněcku zesilují, vyhrotila se situace i v Luhanské oblasti

Svět
Navzdory závazkům obou bojujících stran pokračovaly i v noci na dnešek na východě Ukrajiny ozbrojené střety, které se soustřeďují zejména do okolí doněckého letiště a strategicky položeného města Debalceve.
Kyjev – Navzdory závazkům obou bojujících stran pokračovaly i v noci na dnešek na východě Ukrajiny ozbrojené střety, které se soustřeďují zejména do okolí doněckého letiště a strategicky položeného města Debalceve. Ukrajinská armáda oznámila, že za posledních 24 hodin porušili povstalci vyhlášený klid zbraní víc než padesátkrát.

Boje na východě Ukrajiny navzdory příměří neutichají

Svět
 Indická vesmírná agentura dnes zveřejnila první snímek planety Mars, který pořídila její sonda Mangalján.
Dillí – Indická vesmírná agentura dnes zveřejnila první snímek planety Mars, který pořídila její sonda Mangalján. Ta ve středu po desetiměsíční cestě od Země úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu kolem Marsu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Indická sonda Mangalján poslala první snímky planety Mars

Svět
Američan Matthew Miller si dnes v Severní Koreji začal odpykávat šestiletý trest nucených prací.
Pchjongjang – Američan Matthew Miller si dnes v Severní Koreji začal oficiálně odpykávat šestiletý trest nucených prací. Informoval o tom zpravodajský server CNN s odvoláním na oficiální zdroje KLDR. Severokorejci zveřejnili fotografii 24letého muže v šedé vězeňské uniformě označené číslem 107, s oholenou hlavou a sklopenýma očima. Agentura AP na základě krátkého rozhovoru s Millerem napsala, že Američan je držen v izolaci a pracuje denně osm hodin na poli.

Americký vězeň v KLDR: Pracuji na poli, pak mě čeká samotka

Svět
Ilustrační foto.
Kyjev/Moskva - Třetí konvoj ruských kamionů, vypravených s humanitární pomocí na východní Ukrajinu, dojel dnes ráno do Doněcku. Nákladní vozy neprohlédli ani ukrajinští pohraničníci, ani pracovníci Červeného kříže, uvedl ruský zpravodajský server newsru.com.

Třetí ruský konvoj s humanitární pomocí dorazil do Doněcku

Svět
Britský premiér David Cameron.
Londýn – Vůdci tří hlavních britských stran slíbili dát větší pravomoci Skotsku, pokud jeho obyvatelé ve čtvrtečním referendu rozhodnou o setrvání ve Spojeném království. S odvoláním na list Daily Record to dnes napsal zpravodajský server BBC News. Propagátoři skotské nezávislosti označili slib za „urážku" skotských voličů a upozornili, že podobné návrhy měly přijít podstatně dřív.

Cameron slíbil Skotsku větší pravomoci, když odmítne samostatnost

Svět
Ilustrační foto
Lagos (Nigérie) – Nejméně 15 mrtvých a 18 zraněných si vyžádalo zřícení budovy spojené s kontroverzním křesťanským kazatelem T.B. Joshuou v nigerijském městě Lagosu. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News a nigerijský tisk. Podle nich zůstávají ještě další lidé pod troskami.

V Nigérii se zřítila ubytovna pro křesťany, zahynulo 15 lidí

Svět
Ilustrační foto.
Jeruzalém – Při střetech s izraelskými vojáky v uprchlickém táboře nedaleko Ramalláhu na Západním břehu Jordánu přišel v noci na dnešek o život mladý Palestinec. Podle armády nepokoje vypukly poté, co vojáci do tábora Amarí dorazili v rámci pátrání po členovi radikálního palestinského hnutí Hamas, uvedl zpravodajský server Ynet.

V uprchlickém táboře čelila izraelská armáda útoku, zemřel jeden Palestinec

Svět
Ilustrační foto
Peking – Příbuzní čínských pasažérů zmizelého malajsijského letadla si dnes v buddhistickém chrámu připomněli půlroční výročí ode dne, kdy se stroj ztratil na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Trosky boeingu doposud nebyly nalezeny, navzdory rozsáhlé pátrací akci.

Rodiny pasažérů si připomněly půlrok od zmizení letu MH370

Svět
Ilustrační foto
Pchjongjang – Severní Korea oznámila, že vyhostí zpět do Jižní Koreje muže, který přes třetí zemi nelegálně vstoupil do KLDR a tvrdil, že tam chce žít, protože „v Jižní Koreji se mu žije těžko". Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Případ se vymyká běžné situaci, protože směr uprchlíků bývá právě opačný – z komunistické KLDR do Jižní Koreje.

KLDR vyhostí Jihokorejce, který chtěl žít v Severní Koreji

Svět
Ilustrační foto.
Moskva - Přejete si k té hypotéce i kočku, prosím? To je otázka, které se nyní mohou v Rusku dočkat klienti největší tamní banky Sberbank. Ta začala nabízet, že novým zákazníkům, kteří si u ní sjednají hypotéku, dopraví na práh kočku. V Rusku se považuje za štěstí, pokud před majiteli vstoupí do nového domu kočka.

Bonus k hypotéce? Ruská banka nabízí zájemcům kočku

Ekonomika
Ilustrační foto.
Quito – Zatímco Evropu znepokojuje proud lávy vytékající z islandské sopky Bárdarbunga, v jihoamerickém Ekvádoru se probudil k životu vulkán Tungurahua. V pondělí bylo zaznamenáno asi 40 výbuchů Tungurahuy, která v posledních dnech vysílá oblak sopečného popela do výšky tří kilometrů, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

V Ekvádoru se probudil k životu vulkán Tungurahua

Svět
Ilustrační foto.
Dillí – Indka, která na začátku srpna v devátém měsíci těhotenství přeplavala téměř kilometr širokou rozvodněnou řeku, aby mohla porodit v nemocnici, má od víkendu syna. Jak informoval zpravodajský server BBC News, její heroický čin se rozhodně vyplatil – dítě bylo nutné přivést na svět císařským řezem.

Indka, která cestou do porodnice přeplavala řeku, má syna

Svět
Radovan Krejčíř.
Johannesburg – Policejní vůz převážející Radovana Krejčíře k soudu v jihoafrickém Johannesburgu se dnes ráno zapletl do dopravní nehody. Informoval o tom zpravodajský server SABC news. Krejčíř, který je v JAR obžalován z několika trestných činů včetně pokusu o vraždu, prý vyvázl bez zranění.

Vůz převážející Krejčíře k soudu v JAR se zapletl do nehody

Svět
Ilustrační foto
Peking – Psí maso a kuřecí pařátky se staly nejnovějšími čínskými potravinami, jež jsou obětí nekončících skandálů kolem nekvalitního, zkaženého či pančovaného jídla. Vládní snahy zajistit obyvatelům bezpečné potraviny trvají už celé roky, ale zatím se nedaří skandály zastavit, napsal zpravodajský server Financial Times.

Další skandál s jídlem v Číně. Otrávené psí maso a kuřecí pařátky

Svět
Ilustrační foto - hnízda vos či divokých včel dosahují často obrovských rozměrů.
New York - „Největší práci své kariéry" musel provést pracovník dezinsekční služby z amerického Hampshiru v domě jedné z místních obyvatelek, která našla téměř metr velké vosí hnízdo – v posteli nepoužívaného pokoje, kde zůstalo pootevřené okno. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Američanka našla v posteli skoro metrové vosí hnízdo

Svět
Jimmy Page. Člen legendární skupiny Led Zeppelin
Londýn - Kapelu Led Zeppelin a jejich hit Whole Lotta Love vybrali posluchači britské rozhlasové stanice BBC Radio 2 jako nejlepší kytarový riff všech dob. Tato rocková klasika se dostala na čelo seznamu stovky krátkých kytarových motivů, který sestavili zaměstnanci rádia, kritici a hudební producenti.

BBC vybírala nejlepší kytarový riff - vyhráli Led Zeppelin

Hudba
Ilustrační foto
Dillí – Indka vyzbrojená jen zemědělským náčiním se dokázala v hrdinském boji utkat s levhartem, který ji napadl. I když skončila se zlomeninami, kousanci a tržnými ranami, po půl hodině se jí podařilo zvíře zabít, informoval zpravodajský server BBC News.

Indku napadl levhart, po půlhodinovém boji ho rýčem ubila

Svět
Ilustrační foto.
Sao Paulo – Brazilská policie v pátek osvobodila 19 dělníků z Bolívie a 12 Haiťanů, kteří pracovali v otrockých podmínkách v továrně na textil v centru Sao Paula. Napsal to dnes zpravodajský server BBC Mundo.

Brazilská policie osvobodila 31 novodobých otroků

Svět
Jeden z pasažérů osobního vlaku, který minulý týden vykolejil v hornatém terénu ve východním Švýcarsku, 22. srpna v nemocnici svým zraněním podlehl.
Bern – Jeden z pasažérů osobního vlaku, který minulý týden vykolejil v hornatém terénu ve východním Švýcarsku, dnes v nemocnici svým zraněním podlehl. Informoval o tom zpravodajský server 20 Minuten. Po nehodě, kterou způsobil sesuv půdy po vydatných deštích, na místě zůstalo jedenáct zraněných.

Jeden pasažér z vykolejeného švýcarského vlaku zemřel

Svět
Ilustrační foto, operace.
Soul 17. srpna – Ženy a čím dál častěji také muži z řady asijských zemí cestují do Jižní Koreje, aby tam podstoupili zákrok plastické chirurgie. Při cestě zpět ale mohou mít na hranicích problémy, protože vypadají jinak. Některé jihokorejské kliniky proto začaly vydávat potvrzení, která vysvětlují, proč dotyčná či dotyčný vypadají jinak než na fotografii v pasu, napsal zpravodajský server Channel News Asia.

Pacienti plastických lékařů v Koreji dostanou potvrzení, kdo jsou

Svět
Hlavní podezřelý Josef Chaim Ben-David.
Jeruzalém – Únosci šestnáctiletého Palestince Muhammada abú Chudajra prý neměli v plánu hocha zabít, původně chtěli jen vypálit nějaký arabský obchod v Jeruzalémě. Hlavní podezřelý z únosu a vraždy Josef Chaim Ben-David to uvedl během výslechu, jehož úryvky zveřejnil izraelský zpravodajský server Ynet. Chudajr byl unesen na začátku července, šlo prý o pomstu za předchozí násilnou smrt tří izraelských studentů. V souvislosti s vraždou mladého Palestince byli obžalováni tři Izraelci pocházející údajně z extremistických židovských kruhů.

Únosci palestinského hocha neměli v úmyslu ho zabít, chtěli jen někoho zmlátit

Svět